Utkání Komety Brno - archivní foto

Utkání Komety Brno - archivní foto | foto: Anna Vavríková, MAFRA

ET: Kometa, Chomutov i Plzeň prohrály, Pardubice zvládly nájezdy

• 0
I podruhé na severu neúspěšně. Hokejisté Komety Brno v sobotu prohráli v seriálu European Trophy s finským Kärpätem Oulu 1:2, přičemž den předtím podlehli švédské Lulee. Nedařilo se ani Chomutovu, doma podlehl Jyväskyle 3:6. Plzeň dokonce na hřišti Luley nevstřelila ani gól, prohrála těsně 0:1. Naopak Pardubice zvládly utkání ve Vrchlabí s finským klubem Tappara Tampere, porazily ho 3:2 na nájezdy - ten rozhodující proměnil Tomáš Zohorna.

Pardubice s Tapparou sice prohrávaly 0:1, ale ve třetí třetině se jim podařilo zápas otočit. Dvě minuty před koncem normální hrací doby ale inkasovaly vyrovnávací branku a o vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy. Druhý bod zajistil týmu kouče Zdeňka Venery Tomáš Zohorna, který se jako jediný v penaltách prosadil.

Plzeň v pátek uspěla na ledě Oulu, v sobotu ale nestačila na loňského vítěze European Trophy. Lulea o své těsné výhře 1:0 rozhodla ve dvojnásobné přesilové hře, v níž překonal brankáře Matěje Machovského, který byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu, Linus Persson.

Kometa prohrála v ET i druhé utkání na severu Evropy. O jedinou branku svěřenců trenéra Vladimíra Kýhose se v utkání proti Kärpätu Oulu ve třetí třetině postaral Martin Dočekal.

"Hráli jsme sice tentokrát lépe v obraně než v pátek, opět jsme se však neprosadili střelecky. I když jsme měli dost gólových příležitostí," uvedl Kýhos .

V závěru zápasu byl blízko vyrovnání Jan Hruška, Kometa si ale prodloužení nevynutila ani při power play. Brno tak má v ET na kontě tři výhry a tři porážky.

Další prohru si připsal Chomutov, který doma neuspěl s finskou Jyväskylou a prohrál 3:6. Piráti už v 11. minutě prohrávali 0:3. "Ze začátku zápasu jsme byli duchem ještě v kabině. Nachystaní na soupeře jsme byli, ovšem začátek vážně poznamenal zbytek utkání, kdy jsme museli pouze dotahovat, což je proti takovému týmu těžké," řekl trenér Jiří Čelanský na klubovém webu.

European Trophy

Výsledkový servis

Severní divize:
Kärpät Oulu - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Leskinen (Vallin, Huml), 46. Pyörälä (Junttila, Maxwell) - 48. Dočekal (Burian, Koreis). Rozhodčí: Keränen, Kova - Grundström, Lappalaine (všichni Fin.).Vyloučení: 5:4. Bez využití.
Lulea Hockey - HC Škoda Plzeň 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky:
28. Persson (Olausson, Hjelm). Rozhodčí: Öhlund, Holm - Sandström, Yletyinen (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:9, navíc Slovák a Vlasák (oba Plzeň) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3623.

Jižní divize:
Piráti Chomutov - JYP Jyväskylä 3:6 (1:3, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky:
12. Kämpf (Šagát), 49. D. Hruška (Pulpán, Kubinčák), 56. D. Hruška (Kubinčák, Pulpán) - 1. Wärn (Louhivaara), 2. Abid (Perrin), 11. Myttynen (Nenonen), 22. Abid (Löfman, Perrin), 40. Auvitu (Nenonen), 60. Louhivaara (Viitanen). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Bláha, Kostka.  Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2.
Diváci: 2098.
Vídeň Capitals - HV 71 1:2

Východní konference:
Pardubice - Tappara Tampere 3:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
49. P. Sýkora (Benák, Kousal), 57. Somík (Kousal, P. Sýkora), rozh. nájezd T. Zohorna - 12. Palola (Plíhal), 58. Malinen (Puistola). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1325.
HC Fribourg-Gottéron - Djurgaarden IF 0:1
Bern - Brynäs 1:2