Jihlavský útočník Tomáš Jiránek uniká kladenskému obránci Davidu Štichovi.

Jihlavský útočník Tomáš Jiránek uniká kladenskému obránci Davidu Štichovi. | foto: ČTK

Obránce Štich už Kladnu v baráži nepomůže, byl suspendován

• 6
Kladenský obránce David Štich byl potrestán disciplinární komisí hokejové extraligy za faul kolenem na útočníka Dávida Grígera z Karlových Varů zákazem startu na dva zápasy a pokutou ve výši deseti procent základního měsíčního platu. Rytířům tím pádem už nepomůže ve zbytku baráže o účast v nejvyšší soutěži.

Štich bude chybět v pátečním domácím utkání 11. kola proti Jihlavě i v závěrečném nedělním duelu v Litvínově.

Štich fauloval Grígera ve 49. minutě úterního utkání 10. kola na ledě Karlových Varů, které Energie vyhrála 3:0. Rozhodčí René Hradil a Adam Kika jej za zákrok vyloučili na pět minut a do konce utkání.

„Atakoval protihráče, který před tím odehrál u hrazení kotouč. Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, hráč (Štich) se však před střetem vzepřel na pravé noze a levé koleno vystrčil proti směru jízdy protihráče,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Karel Holý.

Při rozhodování o výši trestu přihlédl k tomu, že byl Štich v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.