VÍTKOVICE - TŘINEC 0:7 (0:2, 0:3, 0:2) Konec utkání
Konec utkání, Třinec vysoko vítězí a srovnává stav série na 2:2.
58:39
Třinec se v přesilovce nikam nehnal, jen držel puk a šetřil čas.
56:39
Výtisk je znovu vyloučen, fauloval Skořepu a dosatal dvě minuty. Tvrdé utkání nedohrají třinečtí útočníci Pletka a Ivan. pletka má po nárazu potíže se zády, Ivan má vyražené dva zuby.
53:54
Třinec vede už 7:0. Zápotočný se zapomněl ve středním pásmu, odkud Král poslal do brejku Zadinu. Ten v situaci dva na jednoho našel u druhé tyčky Skořepu, který se trefil mezi nohy přesouvajícího se Faltra.
51:46
Vítkovice jsou po dlouhé době v plném počtu, zbylé oslabení už přečkali. Marek Ivan se se zašitým rtem hlásí trenérovi, aby ho poslal zpět do hry. Ten ho ale bude nejspíš šetřit.
49:46
Malinský zvyšuje na 6:0 pro Třinec. Hostující obránce se trefil ze střední vzdálenosti bez přípravy. Nahrávali Jančaříka a Marek. Pokračuje ještě asi minutu a půl přesilovka pět na tři.
49:37
Jančařík trefil z kruhu břevno.
49:00
Další trest pro Vítkovice! Olesz sevřel puk a vyhodil ho rukavicí z obranného pásma. Pokračuje přesilovka 5 na 3, která pak bude trvat až do času 51:18.
48:07
Další hrubý faul Vítkovic, Hubáček atakoval metr od mantinelu nebezpečně zezadu Čakajíka a dostal trest dvě plus deset minut. Třinec tak bude hrát dvouminutovou přesilovku pět na tři..
46:18
Ivan přijel k rozhodčímu s krvácejícím spodním rtem a snaží se upozornit na předchozí faul. Hlavní rozhodčí nakonec po konzultaci s čárovými zpětně vyloučili Kumstáta na pět minut a do konce utkání.
44:55
Třinec v poklidu brání náskok, Vítkovice se nemohou prosadit před Lakosila. Ivan inkasoval tvrdý úder do obličeje, ale rozhodčí faul neviděli a nevylučuje se.
42:01
Marek ujížděl zprava směrem k vítkovické brance, jeho střelu ale Falter vyrazil. Marek pak nestačil nájezd ubrzdit a naletěl na mantinel. Po chvíli se otřesen zvedl a odjel na střídačku.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Dobrým napadáním a chytrými finálními přihrávkami si Třinec vytvořil už pětigólový náskok.
37:22
Třinec exceluje, dává pátý gól. Faletr si ještě nesáhl na puk a hned dostal gól. Další úspěšný forčeking Třince, Pletka sebral puk v rohu a nahrál ho k druhé tyči Markovi, ten se trefil ze stejného místa jako před chvílí Pletka.
36:37
Třinec vede 4:0. Richard Král vystihl vítkovickou rozehrávku a v přečíslení naznačil střelu. Místo ní ale nahrál k tyči volnému Pletkovi, který měl před sebou prázdnou branku. Trvaj odešel z branky, místo něj se rozcvičuje Falter.
35:00
Třinec velmi zkušeně hlídá náskok, nikam se nežene, ale i v pomalých útocích dobře kombinuje a vytváří si i šance. Naposledy v ní byl Ivan, ale střílel už z úhlu.
34:08
Gron našel na kruhu Krayzela, ale ten střílel bekhendem nad. Třinec dobře brání v obranném pásmu a do vyložených šancí snaživé Vítkovice nepouští.
32:45
Hosté tentokrát přesilovku nevyužili.
32:27
Třinecčtí zamkli soupeře v pásmu, ale málo střílejí a Trvaj tak nemá moc práce. Jejich akce zatím končí poté, co Zbořila trefil u mantinelu Výtisk.
30:45
Pletku složil vítkovický Gron a třinecký útočník odjel otřesen na střídačku.
29:27
Philipp u mantinelu krosčekoval Bordowského a je vyloučen, Třinec bude hrát přesilovku. Dvě už dnes využil.
26:18
Třinec vede už 3:0. Hostující "checking line" nejen, že ubránila elitní vítkovickou formaci, ale sama dokázala zvýšit gólový rozdíl. Skořepa najel do pásma a "nabil" Ivanovi, který byl volný mezi kruhy a z první se trefil příklepem do růžku branky. Tento gól je prvním v sérii, který padl při hře pět na pět.
24:49
Hra se přelévá od jedné branky k druhé, pokusy ze střední vzdálenosti ale gólmani kryjí.
23:01
Vítkovice se v přesilovce do šance nedostaly, hosté dobře bránili a většinu času nepustili soupeře do pásma. Naopak v závěru šli dva Třinečtí na jednoho domácího obránce, ale Pavelek trefil jen Trvajův beton.
21:01
Jančařík přidržel Kaděru a je vyloučen, navíc dostal osobní trest za protesty. Vítkovice budou hrát přesilovku.
20:01
Začala 2. třetina. Proti Burgrově formaci nasadil trenér Marek třinecký útok hlídačů s Ivanem a Skořepou.