VÍTKOVICE - TŘINEC

9. března 2003

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

VÍTKOVICE - TŘINEC 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0). Po samostatných nájezdech
Zadina si špatně zpracoval puk a vystřelil jenom doprostřed branky, kde byl připravený Trvaj. Vítkovičtí porážejí Třinec 1:0 po samostatných nájezdech a jejich hala bouří nadšením.
Ivan Padělek velmi nepřesně vedle pravé tyče.
Richard Král trefuje pravou tyč.
Moravec mezi kruhy vypálil přesně k pravé tyči, Vítkovice vedou 2:0.
Kanonýr Marek zkusil také bekhendový blafák, ale nedal.
Další na řadě je Burger a překonává Lakosila bekhendovým blafákem pod břevno.
Začíná Meluzín proti Trvajovi. Hala bouří. Rozhodl se pro střelu, Trvaj vyrazil.
70:00
Skončilo prodloužení. Ani sedmdesát minut nestačilo vítkovickým a třineckým hokejistům ke vstřelení branky. Hosté se v poslední minutě prodloužení vrhli do útoku, ale jediným výsledkem byla Markova střela do boční konstrukce. Trenéři už připravují seznam hráčů určených pro nájezdy.
68:55
Do rychlého protiútoku se řítili Ivan Padělek s Krayzelem. Třinečtí obránci se ale stačili vrátit a finální Padělkovu přihrávku zblokovali.
67:55
Hraje se v plném počtu.
67:02
Jestli v první třetině kladla obě mužstva důraz na precizní obranu, tak teď to platí dvojnásob. Nikdo se nikam nežene, hlavní je neudělat chybu.
65:55
Jančařík narazil Kaděru na mantinel, ten si to nenechal líbit a oba kohouti už putují na trestnou lavici za hrubost.
64:22
Na ledě se množí nenápadné nedovolené zákroky. K vidění je spousta háčků drobného postrkování a držení. Rozhodčí to přehlížejí, asi nechtějí v prodloužení zbrkle vylučovat. Divákům se to ovšem nelíbí a hlasitým pískotem dávají najevo nesouhlas.
63:43
Více šancí má v posledních chvílích Třinec. Janků zatáhl puk po levé straně, křížnou přihrávkou našel nejlepší střelce základní části Marka, ale tomu střela nesedla a stejně dopadlo i jeho repete.
61:51
Výtisk nastřelil ve středním pásmu Pletkovu nohu. Ten i přes toto jistě bolestivé intermezzo založil rychlý protiútok a našel v ideální pozici Richarda Krále. Toho ale zázračně vychytal Trvaj, který jeho ránu vyrazil.
60:51
Domácí začali aktivněji. Zleva zkoušel štěstí Kaděra, ale neuspěl a navíc při zákroku hostujících obránců asi dostal menší sekeru přes ruce, protože odjíždí s bolestivou grimasou.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Skončila třetí třetina. Za celých šedesát minut jsme gól neviděli, a proto se po úpravě ledu obě mužstva vrátí aby odehrála desetiminutové prodloužení v pěti proti pěti.
59:05
Domácí se nadechli k závěrečnému náporu a publikum je bouřlivě podporuje. Jenže třinecká defenziva je zformovaná a vítkovičtí nemají kudy se dostat před Lakosila.
55:58
Pomalu se schyluje k prodloužení. Svůj nájezd po přihrávce ze středního pásma krayzel promarnil a z dobré pozice přestřelil třineckou branku.
52:45
Ze střední vzdálenosti vypálil Hubáček a Lakosil jen s obtížemi udržel puk v lapačce.
51:40
Zpoza obránce vystřelil Pavelek, Trvaj kryl. Druhá Pavelkova rána šla nad. Do protiútoku se pak řítil Krayzel, ale v poslední chvíli byl dostižen vracejícími se obránci.
50:42
Dnešní derby sleduje 8368 diváků. To je ovšem oficiální informace a na první pohled je zřejmé, že si do vítkovické haly našlo cestu alepsoň devět tisícovek hokejechtivých fanoušků.
48:34
Pokračuje tvrdý boj. Je zřejmé, že se obě mužstva dobře znají a jsou na sebe dokonale připravená, takže účinně likvidují protivníkovy zbraně.
46:55
Stále bez branek. Trvaj v oslabení zasahoval proti střelám Procházky, Janků a z nebezpečné pozice střílejícího Gřegořka. Tomu však úmysl překazil Gron, který se vrhl do střely.