6. března 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - VÍTKOVICE 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Konec utkání
60:00
Konec zápasu, Vítkovice vítězí 2:1 a vyrovnávají stav série na 1:1. Domácí při závěrečné přesilovce sevřely Vítkovice ve třetině a na poslední minutu odvolali brankáře. Trvaj však odolal všem pokusům o vyrovnání, včetně poslední Královy střely vteřinu před závěrečnou sirénou. Zásahy brankářů: Lakosil 12, Trvaj 6
58:31
Výhoda přesilovky se za několik vteřin vrátí na domácí stranu. Za držení byl vyloučen Phillip, který navíc vyfasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
56:49
Třinec srážejí vlastní chyby. O výhodu přesilovky připravil domácí Jančařík, který si ve středním pásmu přidržel Moravce v rozporu s pravidly. Hraje se čtyři na čtyři.
56:26
Třinec má jednu z posledních šancí k vyrovnání. Za hrubost byl vyloučen vítkovický obránce Černošek.
53:35
Domácí jsou v plném počtu. Vítkovice si v přesilovce vypracovali jedinou vážnější šanci, kdy po Černoškově přihrávce pálil Burger. Lakosil čekal střelu k pravé tyči, Burger asi taky, ale puk se mu svezl z čepele a zamířil k opačné straně. Lakosil jen taktak stačil kotouč vyškrábnout lapačkou.
51:35
Třinec si vlastními chybami oddaluje možnost vyrovnání. Meluzín fauloval Burgera a dostal dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
51:09
Do útoku se výjimečně dostali i hosté. Aleš Padělek nabídl příležitost Hubáčkovi, ale ten vystřelil jenom slabě po ledě a Lakosilova hůl byla tam, kde měla.
50:46
Obrovskou šanci ke vyrovnání měl po Meluzínově přihrávce před branku Janků. Trvaj už ležel na ledě, ale třinecký forvard vysoko přestřelil.
49:24
Třinec sevřel hosty v pásmu, střelu Procházky srazil Trvaj do ochranné sítě.
48:12
Tvrdou Královu střelu Trvaj zlikvidoval jen s obtížemi.
47:57
Domácí mají možnost srovnat v přesilové hře. Za nebezpečnou hru vysokou holí byl vyloučen Kumstát.
46:42
Obraz hry se nemění. Vítkovice pečlivě brání vlastní modrou a do útočení se téměř nepouštějí. Třinec se snaží, ale marně.
43:10
Hraje se převážně ve středním pásmu. Třinečtí se snaží dostat do třetiny dlouhými přihrávkami, které ale hostující hráči zachytávají nebo pouštějí na zakázané uvolnění.
40:01
Začala třetí třetina. Utkání sleduje 5 155 diváků.
40:00
Skončila druhá část. I nadále rozhodují o vývoji této série přesilovky, ve druhé třetině se oba týmy trefily jednou. Třinec stále útočí, ale přesto prohrává. Zásahy brankářů: Lakosil 5, Trvaj 14.
38:11
Vítkovice zvyšují na 2:1. Hostům jdou přesilovky lépe. Moravec se po burgrově přihrávce excelentně prosmýkl mezi obránci a střelou švihem nad lapačku nedal Lakosilovi šanci.
36:08
Přesilovku si pro změnu zahrají Vítkovice. Domácí kapitán Král zvedl hokejku příliš vysoko.
36:08
Třinec vyrovnává na 1:1. I sedmý gól této série padl v přesilové hře. Král přihrál podél Trvaje zcela volnému Markovi, který si kotouč zpracoval bruslí a zasunul do odkryté branky.
35:28
Domácí opět hrají čtyři na tři. Za nebezpečnou hru vysokou holí byl vyloučen Kaděra.
35:13
V plném počtu se hrálo jen dvě vteřiny. Po závaru před Trvajem opět putuje na trestnou lavici dvojice Pletka, Výtisk. Pletka za hrubost, Výtisk za krosček.
35:11
Hraje se v plném počtu. Třinec sice ostřeloval Trvaje jako o život, ale puk si cestu do sítě nenašel. Malinského ránu Trvaj vyrazil , Gřegořek, Jančařík a Pletka mířili vedle a Markův nájezd zakončil Trvaj rázným sklapnutím betonů.
33:11
Domácí budou hrát čtyři na tři. Burger zahákoval Marka, což rozhodčím neuniklo a poslali jej na dvě minuty ze hřiště.
32:34
Mezi střídačkami se tvrdě střetli Pletka s Výtiskem a rozhodčí je oba posílá na trestnou lavici za hrubost. Hraje se ve čtyřech.
31:41
Domácí se v oslabení ubránili. Největší šanci měl po Kaděrově přihrávce Moravec, který zleva pálil z první. Lakosil schoval puk do náruče.
29:41
Hosté podnikli jeden z mála útočných výpadů ve druhé třetině, který ovšem skončil Gřegořkovým háčkem na Krayzela. Domácí obránce tedy odjíždí na trestnou lavici.
28:41
Skořepa střílel skrz klubko hráčů, Trvaj vůbec nic neviděl, ale kotouč jej zasáhl do pravého chrániče.
27:14
Stále stejný obrázek. Třinec se snaží, ale ve finální fázi mu chybí dostatek klidu a možná i trocha štěstí. Do přečíslení se dostali Pletka s Králem, ale ten nedokázal zblízka ani natřikrát Trvaje překonat.
23:36
Třinec je v plném počtu aktivnější a Trvaj musel zasahovat po střelách Meluzína, Jančaříka a Martynka. Vítkovice se jen brání a vyhazují puky.
21:57
Vítkovice svou početní převahu nevyužily. Většinu času sice strávily v útočném pásmu, ale místo kombinace se hlavně bojovalo o puk u mantinelů a za brankou.