5. března 2003

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

SLAVIA - VSETÍN 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Konec utkání
60:00
Konec zápasu. Slavia vítězí 2:0. Domácí zaslouženě vyhráli těžkou bitvu s nabuzeným soupeřem. Místo atraktivní hry viděli diváci spíše taktizování a osobní střety. Utkání přihlíželo 3877 diváků. Hosté se však i přes porážku loučí se svými fanoušky děkovačkou a na již téměř vylidněném stadionu se rozléhá sborový zpěv vsetínské hymny, písně Vysoký jalovec.
59:42
Domácí se vymanili ze vsetínského tlaku, dostali se do středního pásma, ale Krátoška bekhendem prázdnou vsetínskou klec přehodil.
58:38
Hosté si vybírají oddechový čas.
58:14
Jaškin pálil z levého kruhu, ale odražený kotouč, který se vrátil mezi kruhy dokázal jeden z domácích obránců včas odpálit do bezpečí. Vsetín odvolal brankáře a hraje power play.
56:13
Málek několika zákroky podržel domácí. Přestřelka Vsetína od modré čáry tak zůstala bez efektu.
54:48
Vsetín zvyšuje tempo. Jenže Stantien v jasné šanci kotouč minul.
53:44
Fadrný dlouho míchal pukem za vsetínskou brankou a čekal, až mu někdo ze spoluhráčů najede do výhodné pozice. Tím vyvoleným se nakonec stal Posmyk, ale z prostoru mezi kruhy mířil jen doprostřed branky, kde už na puk čekal Biegl.
52:44
V pravém kruhu z otočky namířil Kotásek, užuž zvedal ruce nad hlavu, ale Málek jeho polovysokou střelu vytěsnil.
52:26
Je po přesilovce. Vsetín opět nepředvedl nic světoborné, ale ve chvíli kdy se Tomica vracel, se zčistajasna u levé tyčky Málkovy branky zjevil osamocený Vampola. Ani nadvakrát však slávistickou "pukolapku" překonat nedokázal.
50:26
Za nedovolené bráněné byl dvěma minutami potrestán Tomica. Ztichlý Eden vidí místo napínavého hokeje těžkou taktickou bitvu, v níž zatím dominují domácí.
46:32
Vampola se z úhlu pokusil prostřelit Málka, ale ten srazil betony včas a ačkoli kotouč neudržel, k dorážce se nikdo nedostal a slávistický gólman nakonec neposedný puk zkrotil.
45:32
Vsetín se v druhé minutě početní převahy sice usadil v útočném pásmu, ale jeho převaha byla pouze optická. Málek vůbec nemusel zasahovat a Slavia se v pohodě ubránila.
43:32
Beránek naremploval na hrazení jednoho z hostů a je vyloučen za nedovolené bránění.
42:30
V krátkém čase dvakrát po sobě pálil Fadrný, který od začátku třetí třetiny nastupuje v prvním útoku místo Beránka. První střelu z úhlu Biegl vyrazil a druhá mířila pouze do boční síťky. Beránek nastupuje v druhé lajně s Antošem a Šafferem.
41:35
Domácí jsou v plném počtu. Vsetín se v druhé polovině přesilovky dokázal usadit v pásmu a Málek musel zasahovat proti ráně Jaškina od modré a proti dobře postavenému Kucharczykovi, který ovšem těsně před Málkem nedokázal zvednout kotouč.
40:01
Byla zahájena třetí třetina. Její začátekse poněkud pozdržel, protože jeden z brankových rozhodčí se nestihl včas vrátit do své pozorovatelské kukaně. Slavia se bude ještě minutu a 35 vteřin bránit v oslabení.
40:00
Skončila druhá třetina. Diváci v druhé části žádný pohledný hokej neviděli. V úporné hře se postupně začalo přitvrzovat, ale před koncem třetiny se Slavii podařilo ztrestat fatální chybu hostů a zvýšit náskok. Vsetín teď asi bude muset hru otevřít a rýsuje se tedy vyhlídka útočnějšího a atraktivnějšího hokeje než doposud. Málek ve druhé části zasahoval 7 x, Biegl 15 x.
39:35
Domácí špatně střídali a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
39:20
Slavii druhý gól očividně nabudil a Biegl musel v krátké době likvidovat šance z holí Tomicy a Fadrného.
38:04
Slavia zvyšuje na 2:0. Při hře čtyři na čtyři vyrobil obrovskou hrubku Luža, který nešťastně namazal mezi kruhy Krátoškovi. Ten střelou bez přípravy pod břevno nedal Bieglovi nejmenší šanci.
37:47
Další dvojnásobné vyloučení. Antoš s Vakem se pošťuchovali ve středním pásmu a po Vakově sekeře se Antoš složil k zemi. Ale vypadá to, že je vpořádku, protože už pílí na trestnou za nedovolené bránění. Vak dostává trest za sekání.
34:31
Hraje se v plném počtu. Na led se snad vrátí i hokej, protože v předchozích minutách se hra omezila převážně na osobní střety.
32:31
Domácí hra v početní převaze dlouho netrvala. Za nebezpečnou hru vysokou holí byl potrestán Jaroš.
32:22
Hromadné vyloučení. Po závaru před Bieglem odjíždějí na trestnou lavici Ambruz (nedovolené bránění), Frolo 2 +2 minuty (hrubost), a na straně domácích Duda se Supem (oba za hrubost). Sůavia bude hrát přesilovku.
31:45
Velkou příležitost ke skórování měli hosté. Slavia při liknavé rozehrávce přišla o kotouč a Streit z levého kruhu jenom těsně minul horní růžek Málkovy branky.
31:17
Kadlec našel dlouhým pasem rozjetého Šaffera, ale ten z úhlu neměl proti dobře postavenému Bieglovi šanci.
29:50
Vampola zpoza branky našel mezi kruhy v ideální palebné pozici Frola. Ve střelbě mu ovšem zabránil jeden z domácích, který prudkým seknutím zlomil Frolovi hokejku.
29:36
Pokračuje úporný boj o každý centimetr ledu. Na úzkém slávistickém kluzišti mají oba celky problémy s přechodem útočné modré a často pouze neproduktivně nahazují puky do třetiny, kde končí na holích obránců.
28:07
Náhodně odraženého puku se na útočné modré zmocnil Beránek. Přiťukl jej Posmykovi, který bombou těsně nad ledem protáhl vsetínského gólmana.