KOLEM BRANKY.  Antonín Honejsek ze Zlína vyjíždí zpoza klece, stíhá ho Tomáš

KOLEM BRANKY. Antonín Honejsek ze Zlína vyjíždí zpoza klece, stíhá ho Tomáš Kudělka z Vítkovic. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Čas 1:17 - Honejsek střílí gól. Deja vu jako litvínovská noční můra

• 0
Bleskové úvody prvních dvou třetin pomohly hokejistům PSG Zlín k vítězství 3:1 v Litvínově. Hosté v obou částech skórovali vždy v čase 1:17 a pod oba zásahy se podepsal Antonín Honejsek, který den před zápasem oslavil 20. narozeniny.

"Dali jsme rychlý gól a pak se nám už hrálo perfektně," pochvaloval si Honejsek, který je v zápise o utkání uvedený jako střelec úvodní branky.

Puk však do vlastní sítě nechtěně srazil bruslí domácí obránce Kubát. "Takhle kuriózní gól jsem ještě nedal, ale jsem rád i za něj. Nemám zrovna ideální sezonu," připomněl Honejsek, že ho v ní provází zdravotní trable.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

Také pod druhou trefu hostů se podepsal Honejsek. Střeleckou pozici připravil pro Pavla Kubiše. "To bylo to nejlepší, co se mohlo stát," věděl Honejsek. "Máme tým, který dobře brání. Řekli jsme si, že není kam spěchat. A nakonec se to vyplatilo."

Zlínský gólman Luboš Horčička sice inkasoval ve 27. minutě, to už ale hosté vedli po Důrasově brance 3:0. "Za tohoto stavu jsme si mysleli, že je hotovo, ale ještě to bylo těžké," podotkl zlínský asistent trenéra Josef Turek.

Horčička však už další puk za svá záda nepustil. "Zachytal velmi dobře," uvedl Turek. "Nade všemi ale čněl Čajánek. Odehrál skvělý zápas," vypíchl kapitána mužstva. Hosté nastoupili bez tří centrů - Melenovského, Holíka a Vlacha. I jen se třemi kompletními útoky ale dokázali v této sezoně porazit Severočechy i ve třetím zápase. "Litvínov nám jako soupeř sedí, protože hraje útočný hokej," pronesl Turek.

Šestý Zlín tak úvodní utkání po druhé reprezentační pauze zvládl daleko lépe než po první přestávce. Tehdy doma podlehl Plzni 1:3. Už ve čtvrtek přivítá pátý Liberec.