Olomoucký David Buc (vlevo) bojuje o puk v duelu s Pardubicemi.

Olomoucký David Buc (vlevo) bojuje o puk v duelu s Pardubicemi. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Buc! Jak lídr Olomouce završil drtivou bombou famózní obrat

• 0
Se 17 kanadskými body za 6 gólů a 11 asistencí je nejproduktivnějším hokejistou šesté Olomouce. Útočník Dávid Buc parádní bombou v přesilovce završil skvělý obrat s Pardubicemi z 0:3.

„Dobrou práci odvedl i Skrbič (Pavel Skrbek), potáhl puk, navázal na sebe hráče, přenechal mi to, mně se uvolnil prostor a zkusil jsem to napálit na bránu. Díky bohu to tam padlo,“ radoval se z vítězství 4:3 po prodloužení. V neděli na něj bude chtít navázat v dalším domácím zápase s Karlovými Vary.

Bláznivý zápas mohly rozhodnout i Pardubice ještě v poslední minutě třetí třetiny, kdy Konrád vychytal ujíždějícího Orsavu.
Ale my jsme si říkali za stavu 3:3, že jsme na tom psychicky lépe, protože jsme zápas vyrovnali a máme navrch. I my jsme mohli zápas ukončit v řádném hracím čase, já trefil tyčku, v závěru nám přesilovka nevyšla... Byli jsme ale na koni, měli více šancí, převahu a to se potvrdilo v prodloužení.

Přitom prvních třicet minut jste hráli nejhorší hokej v sezoně, dělali jste individuální chyby, Jaroměřský se nechal připravit o puk při končící přesilovce na modré...
Dostali jsme góly po chybách. Končila naše přesilovka, Braňo Konrád nás upozorňoval, i my jsme ze střídačky křičeli, ale necháme se unést hrou. Musíme stále sledovat čas, to jsou zbytečné góly, které nás dostávají dolů. Nebylo to poprvé v sezoně, kdy jsme dali soupeři náskok a potom jsme to museli dotahovat. Stojí nás pak strašně moc sil. Těžký zápas i na psychiku, ale dokázali jsme to otočit a jsme rádi za dva body. Poslední zápasy jako bychom se báli hrát a čekáme na soupeře, co udělá, s čím přijde. Nesmíme na to čekat, musíme stále hrát svoji hru a už v dalším zápase nastoupit tak, jako jsme v tomto posledním končili. Nesmíme dovolit soupeři se rozkoukat, aby nám dal góly.

S Knotkem a Lašem tvoříte v extralize neobvyklou první lajnu bojovníků, nejste žádné hračičky, ale podobné typy pracantů. Sedli jste si i povahově?
Jasně, jsme spolu už druhou sezonu. Nám to jde i mimo led, zajdeme si spolu pokecat i na oběd, večeři, pivo. Možná nám to proto tak jde na ledě, že to jde i mimo led.

Máte vůbec speciálně rozdělené úkoly? Přijde mi, že všichni tři se vracíte stejně, hrajete do těla.
My jsme tak dohodnutí, že kdo bude první vzadu, bude vzadu. Každý si poví nějaký názor a stále se snažíme najít, co by bylo pro nás nejlepší. Hodně komunikujeme, stále si něco kreslíme a zatím to funguje.

Připouštíte si tlak, že už nejste ve čtvrté třetí formaci, ale čekají se od vás body, že tým potáhnete?
Nepřipouštíme, prostě hrajeme. Když jsou zápasy vyrovnané, snažíme se mužstvu pomoct. Někdy to padne na nás, někdy na jinou pětku. Je třeba hrát jako tým. Je jedno, která formace zabere.