Jan Benda

Jan Benda | foto: Veis David, ČTK

Boleslavským hokejistům se na Budějovice daří

• 0
Z patnácti bodů, které si v rozehraném ročníku v hokejové extralize rozdělovaly celky HC Mountfield a Mladé Boleslavi, jich nováček pobral 11. Čtyři zbyly na mužstvo, které mělo původně se Středočechy zametat. V úvodu play-out prohrál HC Mountfield doma 2:3 po nájezdech.

Oba celky se ještě mají utkat třikrát. Pokud bude dělení bodů pokračovat v podobném duchu, z devíti bodů si jich Mladá Boleslav připíše šest. Týmy v play-out od sebe dělí 11 bodů. Ještě se bude hrát 11 kol a každý ze čtyř účastníků může uhrát 33 bodů. Není to pro  českobudějovické mužstvo snadná pozice, i když zatím skupinu play-out vede.

"My jsme se na to připravovali a oni s tím moc nepočítali," vyprávěl po utkání mladoboleslavský Jaromír Šindel směrem k play-out.

Litoval, že Mladá Boleslav neuhrála tři body. "Udělali jsme v závěru chybu v defenzivě," vrátil se k vyrovnání Melichárka na 2:2 ve 49. minutě.  "Ale zase jsme měli štěstí, byla tam tyčka," připomněl střelu domácího Bílka v 57. minutě.

V prodloužení byl faulovaný hostující Důras a sám v 62. minutě zahrával trestné střílení, ale brankář domácích Turek ho vychytal.

V nájezdech chytal místo Schwarze za hosty Šindelář. "Rozhodnutí padlo po posledních nájezdech doma," sdělil Šindel. Šindelář byl úspěšný na 50 procent.

A na body to stačilo, protože hosté proměnili ze čtyř nájezdů tři, o jeden více než domácí.

"Věděli jsme, o co hrajeme," ujistil František Ptáček. Řekl, že začátek byl dobrý, ale nevyužité přesilovky dostaly tým dolů. "Boleslav toho chytře využila a najednou vedla dva jedna."

Ptáček první nájezd proměnil a pak dostal důvěru ve čtvrté sérii podruhé. Musel vyrovnat, jinak byl konec. "Je to finta, kterou dělám. Ale netrefil jsem skulinku pod hokejkou a gólman puk vykopl betonem."

Ptáček se podílel i na vyrovnávacím gólu Melichárka na 2:2. Melichárek byl z domácích nejúspěšnější. Jako by chtěl potvrdit svůj podpis dvouleté smlouvy. Dal dva góly.

Pro kouče domácích Jana Tlačila byl zápas zklamáním. "My jsme podali velice špatný výkon. Hráči neplnili to, co jsme si říkali." Náprava přijde možná už zítra doma se Znojmem.

Tomáš Sýkora: Budějovice nám letos sedí

(rše, prp)

Skvělý start do skupiny play-out vyšel hokejistům Mladé Boleslavi. V Českých Budějovicích vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech a ztrátu na předposlední Kladno snížili na pět bodů.

Ústí - Boleslav: Mrázek, Sýkora

Utkání hodnotil autor vítězného gólu Tomáš Sýkora: "Byl to divný zápas. Zdálo se mi, že se hrálo v menším nasazení. Přitom jsme si říkali, že do toho dáme všechno. Měli jsme šance vyhrát za tři body, nakonec máme po vítězných nájezdech dva a je spokojenost."

Jde vám o hodně, byla tam z vaší strany i nervozita?
Právě že ano. Byli jsme takoví bojácní. Nehráli jsme s pukem a hlavně to vyhazovali. Budějovice hrály dobře, napadaly nás. Neměli jsme čas rozehrát.

Na Budějovice jste ztráceli 12 bodů, teď už jen 11. A zbývá ještě jedenáct kol. S tím se ještě dá něco dělat, že?
My asi nebudeme stíhat Budějovice, my spíš budeme stíhat Znojmo a Kladno. Myslím si, že ani nemá moc smysl se dívat na tabulku. Musíme chodit k zápasu a vyhrávat. Dělat body i venku.

Proti Budějovicím se vám v této sezoně daří. Třikrát jste je porazili za tři body a jednou za dva. Čím to je?
Nevím. Vždycky jsou soupeři, na které se víc daří, a jsou týmy, na které ne. Budějovice nám letos sedí.