S pukem prchá Lukáš Pabiška - ilustrační snímek

S pukem prchá Lukáš Pabiška - ilustrační snímek | foto: Radek Cihla, MAFRA

Boleslavský Pabiška: Vypadneme ze hry a pak už je to těžké

• 1
Kdyby se v hokejové extralize rozdávaly body jen za první a třetí třetinu, Mladá Boleslav by si v pátek jistě nějaké zasloužila. Jenže kolaps ve druhé dvacetiminutovce, kdy České Budějovice na boleslavském ledě během chvíle odskočily do vedení 4:0, byl nesmazatelný. Mladá Boleslav nakonec prohrála 2:5.

"Dotahovali jsme, ale chyběla nám nějaká odražená střela," řekl boleslavský útočník Lukáš Pabiška.

Ukázalo se, že dohnat čtyřgólový náskok Českých Budějovic bylo složité, že?
Určitě, ale myslím, že ve třetí třetině jsme hodně tlačili, gólmanovi vypadávaly puky. Kdybychom v prvních pěti minutách dali na 3:4, myslím, že bychom to ještě dotáhli.

Fandíte Boleslavi?

Podpořte oblíbený tým ve velkém sčítání hokejových fanoušků

Zápas jste začali dobře, ale ve druhé třetině se vaše hra proměnila v chaos. Co se stalo?
Je to výpadek, který se nám v poslední době stává. Vypadneme na pět minut ze hry, dostaneme tři góly a pak už je to těžké.

Jak se tohoto problému zbavit?
Nevím.

Během zápasu jste inkasoval u mantinelu nepříjemný zákrok zezadu. Nemáte při podobných střetech strach od doby, kdy vás takhle fauloval Jiří Šlégr a vy jste musel být přepraven do nemocnice vrtulníkem?
Ne, vůbec. Myslím si, že tentokrát to nebyl ani faul. Tím, jak puk skákal, snížil jsem si hokejku, abych ho zpracoval. Na vyloučení to nebylo.