Zlínský Köhler: Nevidím důvod, proč bychom nemohli sérii otočit

• 24
Přesnou střelou po rychlém brejku rozjásal zaplněný stadion, byla to však jediná zlínská radost v ­pátém finále. Po porážce 1:2 proto křídelnímu útočníkovi Bedřichu Köhlerovi nebylo moc do řeči. Utěšoval se však tím, že série stále není rozhodnutá. "Nevidím důvod, proč bychom finále nemohli otočit," prohlásil odvážně.

Opravdu?
V Plzni jsme navýšili sérii venkovních výher na pět v řadě a to určitě není náhoda. Venku jsme silní, hraje se nám tam dobře. Neříkám že líp než doma, ale pořád věřím, že finále můžeme nakonec vyhrát. K­ celkovému vítězství potřebujete čtyři body a zatím je to 3:2 pro Plzeň.

Na tento stav jste chtěli dosáhnout vy. Proč to po dobrém začátku a vedení 1:0 nevyšlo?
Od druhé třetiny začala Plzeň líp bruslit a my přestali trošičku stíhat. Párkrát nás zavřeli v naší třetině. Je škoda, že jsme neudrželi vedení a gól na 1:1 jsme dostali jedenáct vteřin před druhou přestávkou.

V tu chvíli jste byl na ledě. Opravdu nešlo nápor Plzně ubránit?
Puk se dá vždycky vyhodit. Ale taková akce se těžko brání. Byla tam střela a pak lehká teč Kováře.

Ve třetí třetině Plzeň v přesilovce otočila skóre a pak vás perfektní obranou ve středním pásmu k ničemu nepustila. Použila vaši typickou zbraň, že?
Neřekl bych, že nás k ničemu nepustila. Použilo se video, brankář už byl překonaný, chytil to hráč v ­bráně. Ale náš tlak mohl být silnější. Hlavně v závěru zápasu.