Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

• 200
Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před koncem baráže vítězstvím 3:0 nad Kladnem. K definitivní jistotě však potřebují získat ještě bod. Na druhé místo poskočil Litvínov, jenž dokázal otočit utkání s Jihlavou.

Karlovy Vary - Kladno 3:0

Karlovy Vary utkání zvládly s velkým přehledem a už v 11. minutě se zaslouženě dostaly do vedení: Skuhravý přihrál najetému Vachovcovi, jenž pohotovou střelu překvapil brankáře Cikánka. Kladno se těžko dostávalo do šancí, výraznější si nevytvářelo ani v přesilovkách, a tak v polovině utkání inkasovalo podruhé. Středočeši nejprve měli štěstí při Balánově střele, která trefila tyčku, al za minutu už zvedal ruce nad hlavu Kohout, jenž parádní střelou nad gólmanovo rameno zvýšil na 2:0. Když v čase 46:41 přidal třetí gól Balán, bylo rozhodnuto. Rytíři se už na odpor nezmohli i kvůli faulu Šticha, jenž za zákrok kolenem dostal 5 minut plus trest do konce utkání.

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): „Od prvního střídání jsme si šli za tím, co jsme chtěli. Chtěli jsme urvat tři body a udělat další důležitý krok za naším cílem, což se nám podařilo. Až na osm deset minut ve třetí třetině, kdy nás soupeř zatlačil a zkusil závěrečný tlak, jsme byli lepším týmem. Byl to obětavý, týmový výkon, navíc podpořený fantastickým Tomášem Závorkou vzadu. Musíme ale teď dobře zregenerovat a připravit se na páteční utkání, do kterého musíme jít stejně jako do posledních zápasů. Ještě není nic definitivně hotového a my musíme pracovat dále.“

Pavel Patera (Kladno): „Dnes jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec. Už v první třetině jsme mohli prohrávat 3:0 nebo 4:0. Vary si šly za výhrou a my jsme byli přešlí. Nemohli jsme se dostat do zápasu. Těžko se mi to hodnotí.“

Branky a nahrávky: 11. Vachovec (Skuhravý), 30. Kohout (Gríger, O. Beránek), 47. Balán (Flek). Rozhodčí: Hradil, Kikka - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4, navíc Štich (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Diváci: 5502 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Závorka - Podlipnik, Šafář, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, A. Rulík - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, Beránek - Šik, Skuhravý, Vachovec - Vrdlovec, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.

Kladno: Cikánek - Štich, Zelinger, Svedlund, Repe, Lenďák, Kehar, od 37. Matula - Kružík, T. Kaut, Redlich - Tůma, Kubík, Kloz - Zikmund, Machač, M. Hořava ml. - Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

Litvínov - Jihlava 3:2

Pro Litvínov začalo utkání dobře, protože se dostal do vedení už v šesté minutě. V přesilovce byl na správném místě ve správný čas Černý, jenž doklepl do odkryté branky Baránkovu opakovanou střelu. Jihlava však dokázala výsledek otočit. Nejprve necelou minutu a půl před koncem první třetiny využil početní výhodu Skořepa a po změně stran se dostal do brejku Seman: zblízka střílel přes bránícího Frola a kotouč prošel brankáři Kantorovi mezi betony. S domácími to zatřáslo, ale světe div se, vyrovnání se dočkali ve vlastním oslabení, kdy Mikúš se štěstím prostřelil z otočky Kořenáře. Za tři minuty navíc výsledek otočil se štěstím Gerhát, jenž doklepl do sítě Sörvikovu střelu z dálky, která proklouzla gólmanovi mezi betony.

Radim Skuhrovec (Litvínov): „Měli jsme dobrý vstup do utkání. Dali jsme branku a vedli jsme. Poté byla Jihlava lepší a skóre se překlopilo na její stranu. Jsme šťastní, že jsme urvali tři body, ale v podstatě se nám to povedlo až sedm minut před koncem. Vstali jsme jako Fénix z popela. Hnali nás diváci a také se k nám otočilo štěstíčko.“

Petr Vlk (Jihlava): „Není moc co hodnotit. Utkání jsme nezvládli. Jsme zklamaní. I když jsme inkasovali první, tak jsme se zvedli a šli do vedení. Rozhodlo pár individuálních chyb, což nás stálo vedení. Domácí vyhráli, možná zaslouženě za závěrečný tlak. Ale kdybychom byli trošičku chytřejší v určitých fázích, tak by k tomu ani nedošlo.“

Dále čtěte:Hrdina Gerhát: Konečně Litvínov, jaký pamatujeme

Branky a nahrávky: 6. J. Černý (Baránek, Gula), 53. J. Mikúš (Sörvik, M. Hanzl), 56. Gerhát (Sörvik, Iberer) - 19. Skořepa (P. Straka, Suchánek), 28. F. Seman (D. Čermák, Kořenář). Rozhodčí: Pešina, Šír - Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:3, navíc Frolo (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Diváci: 4642.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Z. Sklenička, Iberer - M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Řehoř, Gerhát, Trávníček - Matoušek, Válek, L. Doudera. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

Jihlava: Kořenář - De la Rose, Suchánek, Stříteský, J. Zdráhal, Šidlík, Váňa, Půža - P. Straka, Skořepa, Diviš - Čachotský, A. Zeman, Anděl - D. Čermák, R. Hubáček, Seman - Rys, M. Hlinka, Půža. Trenéři: Vlk a F. Zeman.