Radost hokejistů Mladé Boleslavi

Radost hokejistů Mladé Boleslavi | foto: MAFRA

Boleslav v baráži rozstřílela Liberec, Olomouc uspěla v Chomutově

• 11
V baráži o hokejovou extraligu zahrozili prvoligoví adepti postupu. Mladá Boleslav se ve 3. kole dočkala prvního vítězství, když rozstřílela Liberec 7:3. A Olomouc připravila první porážku Chomutovu, na severu Čech vyhrála 2:1 po samostatných nájezdech.

Chomutov - Olomouc 1:2 SN

Sledovali jsme v on-line reportáži

Duel rozhodl Lukáš Kucsera, velkou zásluhu na výhře hostů měl i brankář Libor Kašík. Chomutov je ovšem i přes dnešní prohru v čele barážové skupiny.

V první třetině se hrál rychlý a otevřený hokej. Více šancí měli domácí, ale žádnou příležitost nedokázali využít. Neprosadili se ani v přesilových hrách. Nejblíže k otevření skóre byli Hromas a Divíšek, ale Kašík chytal výborně. Největší šanci hostů měl Janáček, který těsně před Hanuljakem tečoval střelu od modré čáry, ale chomutovský gólman puk se štěstím vyrazil.

Více než čtyři tisíce diváků se branky nedočkalo ani ve druhé části. Neprosadil se aktivní Hromas, Kašík vychytal i Hrušku. Skóre se měnilo až ve 42. minutě, kdy se v přesilové hře prosadila Olomouc. Řípa přihrál zpoza branky Bartoňovi, který se nemýlil. Z vedení se však hosté dlouho neradovali, o necelé tři minuty unikla dvojice domácích a Kubinčák po Kraftově přihrávce Kašíka překonal.

Domácí se dostali do tlaku, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale Kašík v brance Olomouce odolal. V 59. minutě byl vyloučený Hruška, hosté však duel v normální hrací době rozhodnout nedokázali. Druhý gól ani jeden z týmů nedokázal vstřelit ani v prodloužení, vítěze tak určily samostatné nájezdy.

Jediným úspěšným exekutorem byl Kucsera, Olomouc tak podruhé v baráži vyhrála.

Jiří Čelanský (Chomutov): "Hráli jsme aktivně, hráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Bohužel jsme doplatili na produktivitu. Zápas z naší strany nic nepostrádal, jedině dát o gól víc."
Petr Fiala (Olomouc): "Přijeli jsme sem s více defenzivní taktikou, tady nemůžeme hrát hokej nahoru dolů. Soupeř až tak moc šancí neměl a dnes jsme se dostali do vedení využitou přesilovou hrou. Pak jsme v euforii udělali chybu a domácí tak, jak celý zápas neměli přečíslení dva na jednoho, se tam dostali a vyrovnali. Poté jsme měli pětiminutový výpadek, ještě s přesilovkou domácích, kdy to tam lítalo a tam jsme měli štěstí. Nájezdy jsou už vabank, tam je jedno, jestli hrají mezi sebou extraligové týmy nebo tým z první ligy. Tam už záleží na maličkostech, jednou to vyjde, jednou nevyjde."

Branky a nahrávky: 45. Kubinčák (Kraft, D. Hruška) - 42. Bartoň (Řípa), rozhodující nájezd Kucsera. Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0. Diváci: 4 871.

Chomutov: Hanuljak - Rýgl, Trefný, Palin, Bartejs, Rutta, J. Mrázek, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Kucharczyk, Herman, Selingr - Králík, Ministr, Hampl. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Mladá Boleslav - Liberec 7:3

Hokejisté Mladé Boleslavi ve třetím kole baráže o extraligu poprvé bodovali, na svém ledě porazili Liberec 7:3 a v tabulce se bodově dotáhli na svého soupeře. Vítěz první ligy o své výhře rozhodl ve druhé třetině, ve které se čtyřikrát prosadil.

Barážovým zápasům v úvodních dvou kolech dominovaly především obrany, ale v souboji Mladé Boleslavi s Libercem to neplatilo. Už v první třetině padly čtyři góly. Severočeši šli do vedení ve čtvrté minutě, kdy gólman Will vyrazil Čakajíkovu střelu, ale než se vrátil do ideálního postoje, pokořil jej pohotově dorážející Bulíř.

Zaskočeným domácím pak chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Pomohli jim vyrovnávací góly Kafky, který si nejprve v 11. minutě sjel před branku na přihrávku Ryse a tečí překonal Schwarze. V závěru první třetiny stejný hráč dorovnal skóre i po trefě libereckého Kudrny.

Po 33 vteřinách druhé třetiny si Will nešťastně srazil do branky střelu Dudy a Liberec vedl 3:2, ale od té chvíle domácí dominovali. Nejprve v rozmezí 92 vteřin otočili skóre Demel s Vrbatou, po jehož gólu ve 25. minutě gólmana Schwarze vystřídal Vošvrda.

Hostům to však nepomohlo a náhradník v liberecké brance držel čisté konto jen necelých devět minut. Pak ho z dorážky překonal Ondřej a za dalších 65 vteřin v oslabení zvýšil boleslavský kapitán Výborný na 6:3.

Liberec vstoupil do třetí třetiny aktivněji, po faulu Jindry hrál přesilovku, ale příležitost na zdramatizování zápasu nevyužil. Střely Moravce a Čutty od modré nebyly příliš nebezpečné.

Mladá Boleslav nepřipustila žádné komplikace a v 55. minutě ještě zvýšila svůj náskok. Kafka vyřešil přečíslení dvou na jednoho přihrávkou na Vrbatu, který bez potíží zakončil do odkryté části branky.

František Výborný (Mladá Boleslav): "Venku jsme chtěli urvat nějaké body, což se nám nepovedlo, a proto jsem rád, že jsme to dnes zvládli. S Libercem je to takové derby, navíc má vynikající mužstvo. Naši hráči si zaslouží za výkon vysokou známku. Vyrovnali se soupeři v rychlosti myšlení, které je v extralize přece jen trochu vyšší. Výhru samozřejmě nepřeceňujeme. Víme, že jsou to pro nás první body."
Milan Černý (Liberec): "Nechci snižovat výkon soupeře, ale porazili jsme se sami. Třikrát jsme byli ve vedení a pokaždé jsme nechali soupeře srovnat. Důvodem byla nekázeň a nedůraz."

Branky a nahrávky: 11. Kafka (Rys, Bohunický), 18. Kafka (Nouza, Vrbata), 24. Demel (Chaloupka, Koudelka), 25. Vrbata (Pabiška, D. Výborný), 34. Ondřej (Nouza, Kasík), 35. D. Výborný (Pabiška), 55. Vrbata (Kafka, Nouza) - 4. Bulíř (Čakajík, Bulík), 12. Kudrna (Štich), 21. Duda (P. Nedvěd). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Bejček, Horinek. Vyloučení: 9:9, navíc Štich (Liberec) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:2, 4:1, 1:0. Diváci: 3 960.

Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Kafka - Rys, Hrdel, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

Liberec: Schwarz (25. Vošvrda) - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, D. Kajínek, Výtisk, Štich - Duda, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, Bulík, Kica - T. Pospíšil, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, D. Špaček - Víšek. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

1. Piráti Chomutov 3 2 0 1 0 6:5 7
2. HC Olomouc 3 1 1 0 1 6:3 5
3. BK Mladá Boleslav 3 1 0 0 2 8:8 3
4. Bílí Tygři Liberec 3 1 0 0 2 7:11 3