7. ledna 2003

Utkání komentuje Michael Langr

SPARTA - PARDUBICE 3:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0) Konečný výsledek
65:00
Konec zápasu Utkání skončilo znovu remízou, stejně jako první vzájemný zápas v Holešovicích. Zásahy brankářů: Přikryl - 5, Svoboda - 3.
64:11
Rozhodčí Rejthar vykázal Martince z vhazovaní. Sparťanský centr neudržel nervy, sudího málem inzultoval a dostal deset minut osobního trestu. Po cestě do kabiny roztřískal hokejku. Závěr je hodně nervózní.
63:11
Prodloužení nabízí kombinační hokej s dostatkem šancí. Martinec hledal křížnou přihrávkou přes celé pásmo Kratěnu, jeho ránu do růžku Svoboda vyrazil.
61:48
Oba týmy měly obrovskou šanci vstřelil vítězný gól. Nejprve Lubina nedokázal trefit puk po Kudrnově střele, Kubinčák na druhé straně po pěkné přihrávce Špaňhela nastřelil jen přesunujícího se Svobodu.
60:01
Začíná prodloužení.
60:00
Konec 3. třetiny Sparta poprvé soupeře přestřílela, ale třetinu celkově prohrála. Zásahy brankářů: Přikryl - 12, Svoboda - 14. Bude se prodlužovat.
59:51
Sparta - Pardubice 3:3 Devět vteřin před koncem se puk odrazil od brusle čárového rozhodčího k Blažkovi, který křížně našel Mikesku, jenž připravil ideální střeleckou pozici pro Lubinu.
59:17
Svoboda je venku z branky, Pardubice hrají power-play. Leškovo nahození si cestu do prázdné branky nenašlo.
58:43
Puk se od Vyhlídalovy brusle odrazil do brejku ke Kubinčákovi, tomu ale v poslední chvíli zvednul hokejku Mudroch a puk pomalu dojel ke Svobodovi.
58:01
Brankář Svoboda zatím zůstává v brance.
57:58
Time out Sparty, vhazuje se po pravé ruce Přikryla.
57:10
Kudrna je na ledě, pokračuje opět přesilovka Pardubic. Ve hře čtyři na čtyři nezakončil přesně Janecký po Lubinově přihrávce.
55:10
Síly na ledě si vyrovnaly po Kudrnově vysoké holi, kterou zasáhl v obličeji Kubinčáka.
54:18
Sparta - Pardubice 3:2 Hosté využili po půlminutě přesilovku. Po Sýkorově přihrávce střílel z levého kruhu Blažek a odražený puk vrátil do branky Kudrna. Pokračuje pardubická přesilovka.
53:37
Přesilovka Sparty končí Brošovým faulem vysokou holí na Čáslavu. Broš je vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Pardubický kouč Říha si bere oddechový čas.
52:00
Leška se zprava prodíral před branku, ale zahákoval ho Mudroch. Sparta hraje přesilovku.
51:22
Broš si při přečíslení tři na dva vyměnil puk s Kratěnou, ale jeho rána šla vedle pardubické branky.
50:41
Svoboda si málem dal vlastní gól, když nešikovně tečoval Hanzlíkovo nevinné nahození.
48:01
Pardubice se snaží o jednoduchou hru a pouze nahazují puky a střílí ze všech pozic. Sparta se jim už ale vyrovná v důrazu, někdy je i předčí v nasazení.
45:10
Po třetím gólu Sparty se hra otevřela a hraje se nahoru-dolů. Branda se otočil okolo Vyhlídala, ale v pádu vystřelil jen slabě a Svoboda bez problémů vyrazil. Zlepšila se ale atmosféra, kterou vytvořil 6197 diváků.
44:33
Sparta - Pardubice 3:1 Po Hanzlíkově nahození se puk odrazil od mantinelu k neobsazenému Bělohlavovi, který zasunul puk do branky dříve, než se Svoboda stačil přesunout.
43:30
Pardubice se velmi pomalu prodírají do útoku, z jejich hry se naprosto vytratil nápad. Sparta v pohodě brání a vyráží k rychlým brejkům. Při Kratěnově střele z kruhu zasahoval Svoboda betonem.
40:01
Začíná 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny Sparta přidala ve druhé části na důrazu a otočila skóre zápasu. Pardubice jsou aktivnější ve střelbě, ale už jim při akcích chybí lehkost z úvodu zápasu. Zásahy brankářů: Prikryl - 15, Svoboda 12.
38:21
Sparta se opět ubránila. Hosté zahrozili jen v úvodu po pěkné přihrávce Michala Sýkory, ale zcela volný Mikeska nedokázal přehodit ležícího Přikryla. Ovšem největší šanci uplynulých dvou minut měla Sparta, Kubinčák připravil o puk Sýkoru a Bělohlavův samostatný nájezd zlikvidoval Svoboda.
36:21
Pardubice budou hrát znovu v početní převaze, dvě minuty si odsedí Nedvěd za hrubost.
36:02
Přečíslení tři na dva nezakončil dobře Průcha. Pardubická formace mladíků postupovala na dva bránící sparťany, ale Průcha na levém křídle místo přihrávky kličkoval a dostal se s pukem až do rohu kluziště.
35:27
Sparta je o něco aktivnější a daří se jí především díky nápaditým přihrávkám. Srdinko střílenou přihrávkou hledal u pravé tyčky Kubinčáka, ale Svoboda se včas přesunul. Po drobné potyčce před brankou dostal osobní desetiminutový trest Blažek.
33:11
K náhodně odraženému puku se dostal Jiruš, ale nedokázal využít nekoncentrovanosti hostujícího brankáře, který stál u pravé tyčky. Z dobré pozice pardubického gólmana pouze nastřelil.