Jan Peterek se raduje ze svého gólu, vpravo je Ladislav Kohn.

Jan Peterek se raduje ze svého gólu, vpravo je Ladislav Kohn. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

1 001 = 701. Hokejová jízda třineckého oslavence Peterka pokračuje

• 3
Ve znamení Jana Peterka byl nedělní zápas třineckých Ocelářů s Kometou Brno ve 28. kole hokejové extraligy. Třinečtí vyhráli 5:1. Peterek před utkáním dostal dres s číslem 1 000. Přesně tolik extraligových zápasů podle klubových statistik odehrál už v pátek v Liberci.

V nedělí tak rozjel druhou tisícovku a zároveň i osmou stovku kanadských bodů. V oslabení zvyšoval na 2:0, když nejprve poslal puk do tyče a pak ho doklepl do branky... Tak si připsal 701. bod v lize.

Utkání bylo i přehlídkou brankářů. Ve hře byli všichni čtyři nominováni k zápasu. Brněnského Trvaje od druhé třetiny nahradil Hovi. Trvaj byl podle trenérů už před duelem nachlazený a necítil se dobře. Navíc byl otřesený po tvrdé srážce s Polanským. Třineckého Hamerlíka, který se zranil, střídal ve 39. minutě Vojtek.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

Zajímavostí zápasu byly i čtyři přesilovky pěti proti třem, z nichž tři měli domácí, leč využili jedinou.

A také gól Orsavy ve 31. minutě, kdy skočil na led z trestné lavice a sólo zakončil střelou pod Hoviho lapačku. Zvyšoval na 3:0. Leč podle televizních záběrů byl na ledě dříve, než mu vypršel trest.

"Skákal jsem, když mi otevřeli vrata, a vyšlo to," komentoval to pro Českou televizi třinecký útočník Jakub Orsava.