Peter Pucher v dresu Znojma v utkání proti Linci.

Peter Pucher v dresu Znojma v utkání proti Linci. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Pucher zůstává, znojemští hokejisté představují i nové tváře

  • 0
Je hrající legendou klubu. „A pokud bude o mě zájem, rád budu pokračovat dál,“ pravil 41letý Peter Pucher před pár týdny se stříbrnou medailí na krku. Jeho tužba se mu splnila. Vedení znojemských Orlů, jejichž historické tažení mezinárodní EBEL skončilo ve finále, s hokejovým veteránem počítá i v příští sezoně. Kromě Puchera podepsal ve Znojmě nový kontrakt i kanonýr Roman Tomas.

Slovenští útočníci si v kabině budou muset zvykat na spoustu nových tváří. Skromný celek po parádní sezoně opouští brankář Jan Lukáš, jenž míří do Mladé Boleslavi. Nejvyšší českou soutěž si vyzkouší i útočník Martin Podešva, společně s obráncem Antonínem Bořutou posílí Zlín. Další bek Martin Bača putuje do Hradce Králové. Kanadský objev Coltona Yellow Horna zase nalákala extraligová Plzeň.

Proto i Orli doplňují kádr. Mezinárodní ligu si poprvé v kariéře zkusí bývalý bek Zlína Dalibor Řezníček. „Dále jednáme o příchodu kvalitního zahraničního obránce a také jednoho mladého beka z Česka,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Novou útočnou akvizicí je Michal Vodný, který naposledy působil v extraligové Olomouci. „Měl by nastupovat s Pucherem a Tomasem a vytvářet jim komfort v bránění,“ naplánoval Dočekal, jenž věří, že se klubu podaří udržet další kanadskou oporu Coreyho Trivina. „Jednáme s dalšími čtyřmi až pěti útočníky z Česka a ciziny a také dvěma mladými hráči na hraně reprezentace do dvaceti let.“