Momentka ze zápasu hokejistů Znojma a Klagenfurtu.

Momentka ze zápasu hokejistů Znojma a Klagenfurtu. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Rekordní návštěva nepomohla, Znojemští zase podlehli Medveščaku

• 1
Jestli je někdo opravdu neoblíbeným soupeřem hokejových Orlů Znojmo, pak je to chorvatský Medveščak Záhřeb. Do ůterka s ním sehráli jedenáct zápasů a jen jedinkrát zvítězili.

Na Nový rok měli nakročeno dobře, velkou část zápasu vedli, ale ve dvojnásobném oslabení o náskok přišli a nakonec se museli spokojit jen s bodem za prohru 1:2 po samostatných nájezdech.

Orlům nepomohlo ani to, že utkání sledovala letos nejvyšší návštěva - 3 045 diváků - ani to, že měli od počátku navrch. Po řadě šancí se dokázal až na začátku druhé třetiny trefit střelou z dálky Adam Havlík, který využil toho, že ve výborné formě chytající Michael Ouzas měl zakrytý výhled.

Vzápětí mohl přidat druhou branku Lattner, ale v jasné příležitosti přestřelil. Ve třetí třetině Medveščak na domácí udeřil aktivní hrou a v přesilovce pět na tři David Brine vyrovnal.

Hra pak dospěla do nájezdů, ve kterých se za Znojmo trefil jen Bryan Bickell, Záhřeb uspěl dvakrát. Orli se v tabulce propadli na šesté místo, které však stále zaručuje přímý postup do play-off. V pátek je čeká utkání ve Štýrském Hradci.

Orli Znojmo - Záhřeb 1:2 po náj.
Třetiny:
0:0, 1:0, 0:1. Branky a nahrávky: 22. Havlík (Šeda, Štach) - 49. Brine (Buck, Sertich), 65. roz. sam. nájezd Miller. Rozhodčí: Fussi, Siegel - Hütter, Smeibidlo. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 3 045.

Znojmo: Kacetl - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Komínek, Šeda, Havlík - Rožník.