Peter Pucher v dresu Znojma v utkání proti Linci.

Peter Pucher v dresu Znojma v utkání proti Linci. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Snad nám pauza pomůže k nové vítězné sérii, přeje si znojemský Pucher

  • 1
Reprezentační přestávka skončí i hokejistům Orlů Znojmo. Jediný český účastník EBEL se od 16.30 představí na ledě Lublaně a bude u toho i slovenský matador Peter Pucher. „Třeba se k nám po pauze zase přikloní štěstíčko, které jsme měli v začátku soutěže. Pak nás opustilo,“ připomíná 41letý útočník, že po nadějném startu ligy na čele tabulky se tým trenéra Jiřího Režnara vinou porážek propadl až na čtvrté místo.

Chyběly vám už zápasy?
Ani ne. Možná je dobře, že přestávka přišla. Hráči ji potřebovali, navíc nám poslední zápasy moc nevyšly, takže nám pauza vlastně přišla docela vhod. Věřím, že nám pomůže k tomu, abychom zase nastartovali nějakou vítěznou sérii.

Do posledních utkání před pauzou vás trenér kvůli zraněním posílal i do oslabení. Byl to velký nezvyk?
Většinou chodím na oslabení tři na pět. Tam je to o přemýšlení a odhadu situace. Je pravda, že soupeři to hráli velmi dobře. Ale nemám problém hrát v oslabení, hrál jsem ho celý život. Jsem připravený na každou situaci na ledě.

Pak ale některým hráčům chyběly síly. Cítil jste to i na sobě?
Ani ne. Všechny ty zápasy jsme prohráli o gól. Neřekl bych, že bychom kondičně nestíhali, ale možná nás trochu opustilo štěstí. Přes přestávku jsme se snažili nějak řešit vyloučení. Musíme je eliminovat. Mít osm nebo deset vyloučených za zápas? To je strašně moc. Dostáváme tím soupeře na koně.

Orli hrají od nové sezony agresivnější styl. Zvykl jste si na to?
Ano, mě to takto baví. Jsem zastáncem toho, že když mančaft dobře napadá, je to i základ jeho obranné hry. Pokud dostanete soupeře pod tlak, má problém s rozehrávkou. Samozřejmě je to o bruslení a silách. Neříkám, že jich je na rozdávání, ale věřím, že jich máme dost. Já osobně se cítím dobře.

Mimochodem, nečekal jste v současné krizi slovenské reprezentace dodatečnou nominaci do národního mužstva?
Jedině, kdyby šlo o výběr hráčů nad 40 let. (smích) Ale ne. Samozřejmě mě zajímalo, koho trenér Zdeno Cíger nominuje. Sledoval jsem to a podle mě to udělal dobře. Dal šanci novým - mladým klukům. Je to pro ně nová motivace, aby na sobě dál pracovali a zabojovali o stabilní místo v reprezentaci.