Trvaj září, znovu vychytal nulu

Moskva - Hvězda českého gólmana Jiřího Trvaje září v ruské lize naplno. Opora Lady Togliatti v zápase s Petrohradem už popáté udržela čisté konto. V uplynulých šesti zápasech dostal Trvaj pouze dva góly. Vyrovnaný zápas rozhodla jediná trefa, kterou v 51. minutě zařídil Maxim Kondratěv.

Týmu Togliatti v tabulce nadále patří druhé místo.

Svůj první gól v ruské hokejové lize vstřelil Zdeněk Skořepa z Novokuzněcku. Sedmadvacetiletý český útočník v 17. minutě otevřel skóre duelu proti Voskresensku, v němž nakonec domácí udrželi výhru 3:2.

Český hokejista byl autorem první branky zápasu i v Novosibirsku, kde hosté z Omsku nakonec dostali rozhodující gól na 1:2 v prodloužení. Ve 14. minutě se trefil domácí obránce Miloslav Gureň.

Naopak Dušanu Salfickému ani jeho spoluhráčům z CSKA Moskva se nepovedl zápas na ledě vedoucího Magnitogorsku.

Český gólman poprvé inkasoval v osmé minutě, kdy po jeho chybě skóroval Slovák Ľubomír Vaic, a celek z metropole nakonec prohrál se svěřenci trenéra Marka Sýkory vysoko 1:7.

Výsledky - 54. kolo
Novokuzněck - Voskresensk 3:2 (za domácí Skořepa 1+0), Novosibirsk - Omsk 2:1 v prodl. (za domácí Gureň 1+0), Magnitogorsk - CSKA Moskva 7:1 (za domácí Čech 0+1), Ufa - Čerepovec 5:0, Togliatti - Petrohrad 1:0, Dynamo Moskva - Chabarovsk 6:0.

FINSKO
Hokejisté Jokeritu Helsinky porazili v jediném středečním zápasu 57. kola finské ligy celek Jyväskylä 4:2. Domácí tým si v druhé třetině vypracoval dvoubrankový náskok, ale po soupeřově snížení definitivně rozhodl až sedm sekund před koncem Timo Vertala.

Výsledek - 57. kolo:  Jokerit Helsinky - Jyväskylä 4:2.