Vítězové Spenglerova poháru: hokejisté Dinama Minsk

Vítězové Spenglerova poháru: hokejisté Dinama Minsk | foto: AP

Spenglerův pohár vyhráli hokejisté Dinama Minsk, Davos ve finále neuspěl

• 2
Poprvé v historii Spenglerova poháru polaskali ve Švýcarsku vítěznou trofej hokejisté Dinama Minsk. Běloruský klub, který hraje Kontinentální ligu, porazil ve finále 83. ročníku tradičního turnaje pořadatelský tým Davosu 3:1. Český mistr z Karlových Varů skončil bez výhry poslední.

Dinamo tak oplatilo Davosu porážku 2:3 z úvodního utkání ve skupině. Druhý nejhorší tým západní části KHL vedl po dvou třetinách 2:0 po brankách Kulakova a Kočetkova.

V úvodu třetího dějství sice snížil slovenský útočník Kolník, další šance domácích však zlikvidoval skvělý Mezin a do prázdné branky přidal v poslední minutě pojistku Michaljov.

Radost hokejistů Dinama MinskDo týmu Dinama Minsk patří český hokejista Michal Ševc, ten však ve Švýcarsku nestartoval. V dresu Davosu, který "svůj" turnaj vyhrál naposledy před třemi lety, nyní nastoupil z Čechů jen Petr Tatíček. Josef Marha chyběl.

Extraligoví mistři z Karlových Varů na Spenglerově poháru neuspěli. Ve skupině prohráli všechny čtyři zápasy, přičemž své účinkování zakončili debaklem 0:8 od Dinama Minsk.