Slovan Bratislava -  Zvolen: radost Kuľhy a Urama

Slovan Bratislava - Zvolen: radost Kuľhy a Urama - Martin Kuľha (vlevo) ze Slovanu Bratislava děkuje svému spoluhráči Marku Uramovi za nahrávku na gól ve třetím utkání semifinále play-off. Vpravo je Ján Dlouhý ze Zvolena. | foto: Jan Koller , ČTK

Slovan nadělil Zvolenu deset gólů

Praha - Střelecké galapředstavení domácích hokejistů přineslo třetí semifinále slovenské hokejové extraligy mezi Slovanem Bratislava a Zvolenem. Celek z hlavního města deklasoval soupeře 10:1 a v sérii vede už 3:0 na zápasy. Od postupu do finále ho dělí jediné vítězství.

Sérii mohou Slovanisté ukončit už ve středu rovněž na domácím ledě.

O vítězi dnešního zápasu nebylo pochyb už po první třetině, kterou bratislavský klub vyhrál 3:0. Ke kanonádě gólově přispěli i všichni tři čeští legionáři Jan Srdínko, Marek Vorel a Petr Pavlas.

Výsledek - semifinále, 3. zápas:
Slovan Bratislava - Zvolen 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)
6. a 47. Kuľha, 31. a 37. Kukumberg (na první Pavlas), 1. Srdínko, 18. Ľ. Pištek, 27. Uram, 30. Ľ. Hurtaj, 56. Vorel, 57. Pavlas - 40. Kopecký. Rozhodčí: Ország, J. Konc - Mášik, Halecký. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7463. Stav série: 3:0.

RUSKO

Český útočník Pavel Rosa pomohl v dnešním úvodním čtvrtfinálovém utkání ruské ligy hokejistům Omsku k výhře 5:2 nad Jaroslavlí. Hosté přitom od desáté minuty vedli, ale Rosa v druhé třetině proměnil trestné střílení a 91 vteřin po jeho vyrovnávacím gólu dostal Omsk do vedení Kolcov.

Do statistiky se zapsal i další český útočník Michal Mikeska. Ufa porazila CSKA Moskva rovněž 5:2, Mikeska přihrál na první gól zápasu Antipovovi. Na úvod zbývajících sérií na tři vítězství uspěly také další domácí celky
Magnitogorsk a obhájce titulu Kazaň.

Výsledky - první zápasy:
Omsk - Jaroslavl 5:2 (za domácí Rosa 1+0)
Magnitogorsk - Novosibirsk 2:0
Ufa - CSKA Moskva 5:2 (za domácí Mikeska 0+1)
Kazaň - Chimik MO 3:1

FINSKO

Český útočník Viktor Ujčík pomohl nahrávkou na jediný gól zápasu hokejistům Kärpätu Oulu do semifinále finské ligy. Kärpätu stačil k postupu přes Pelicans Lahti minimální počet čtyř utkání, to dnešní rozhodla ve prospěch hostů branka Janneho Pesonena z 14. minuty.

Vedle vítěze základní části postoupil také druhý celek konečné tabulky Jokerit Helsinky, který ve čtvrtfinále vyřadil Ilves Tampere. Poslední výhra chybí obhájcům titulu z Hämeenlinny a týmu Blues Espoo, v němž si dnes český útočník Ladislav Kohn připsal jednu asistenci.

NĚMECKO

Hokejisty favorizovaného Mannheimu a vicemistry z Düsseldorfu dělí poslední vítězství od postupu do semifinále německé ligy. Mannheim získal v sérii s Frankfurtem třetí bod díky dnešní výhře 2:1, Düsseldorf se v utkání s Hamburkem radoval až v prodloužení, které v třetí minutě rozhodl Darren van Impe.

Drtivý finiš předvedli hráči Ingolstadtu s českým obráncem Jakubem Ficencem. Po dvou třetinách hráli s Kolínem nad Rýnem 2:2, ale pak přišla jejich smršť čtyř branek, přičemž všechny padly při přesilových hrách. Ingolstadt tak v sérii snížil na 1:2. Další zápasy se hrají v pátek.

Výsledky - čtvrtfinále, 3. zápasy:
Mannheim - Frankfurt 2:1 - stav série 3:0
Düsseldorf - Hamburk 5:4 v prodl. - stav série 3:0
Norimberk - Hannover 3:0 - stav série 1:2
Ingolstadt - Kolín nad Rýnem 6:2 - stav série 1:2

ŠVÝCARSKO

Hokejistům Davosu chybí jediné vítězství k postupu do finále švýcarské ligy. I díky brankám českých útočníků Zbyňka Irgla a Josefa Marhy dnes Davos vyhrál v Klotenu 6:3 a na zápasy vede 3:1. Na dva góly domácího celku přihrál obránce Radek Hamr.

Vyřazení naopak odvrátil Zug, který díky domácímu vítězství 3:1 získal první bod v sérii s Bernem. Kamil Piroš přihrál na první gól Zugu, druhý pak vstřelil sám.

Češi se prosadili také ve vyrovnané sérii o udržení mezi Basilejí a Langnau. Domácí mužstvo dnes zvítězilo 4:0, skórovali i Martin Ševc a Tomáš Divíšek.