Zaplaťte, nebo hrajte jinde. Slovan dluží za pronájem téměř milion eur

Stadion Ondreje Nepely, Bratislava

27 2019
Strastiplná sezona hokejového Slovanu Bratislava má další pokračování. Klub prý za pronájem Zimního stadionu Ondreje Nepely stále dluží téměř milion eur. Pokud Slovan částku do startu nové sezony neuhradí, hrozí mu stěhování do jiné arény. Problémem je, že ještě pořád není jasno, v které lize by se tak stalo.

Ani po skončení ročníku, v němž schytával Slovan jednu ránu za druhou, není kolem největšího slovenského hokejového klubu klid. Jedním z největších posezónních restů je dluh za nesplacený nájem, který měl být původně vyřešen do konce března.

To totiž byla zároveň i lhůta pro podávání přihlášek do příštího ročníku KHL. Jenže Slovan dostal v tomto směru od ligy výjimku, a to do konce dubna. „Posunuly se termíny a vzhledem k tomu bylo odloženo i setkání zástupců Slovanu s městem,“ citovala agentura TASR mluvčího města Bratislava Petera Bublu.

Slovan není na prodej. Alespoň zatím, přešlapuje vedení tápajícího klubu

Ještě 19. února dlužil Slovan za pronájem stadionu 978 069 eur. Následující měsíc už ale došla bratislavskému primátorovi Matúši Vallovi trpělivost. 

„Když někdo dluží jen sedm eur, chodí mu upomínky a pak ho odpojí. Nikdo nemůže dlužit milion eur a dál používat stadion. Ty peníze nám chybějí v nákladech spojených s provozem,“ byl tehdy naštvaný Vallo.

Slovan na upozornění od města nereagoval a dostal se tak do sporu se Správou tělovýchovných a rekreačních zařízení Bratislavy (STaRZ). „Jelikož dlužník neuhradil své závazky ani po mnoha upozorněních, vymáhá STaRZ dluh soudní cestou. Od loňského února předložil spolek celkem čtyři žaloby,“ popisoval učiněné kroky mluvčí Bubla.

Zachrání Slovan nový investor? Ve hře je prý i Kellner

Podle TASR se klub k situaci momentálně nechce vyjadřovat, v únoru však vedení Slovanu vydalo prohlášení: „Od začátku působení v této aréně, ať už před zahájením rekonstrukce v roce 2009, nebo po jejím dokončení dva roky poté, HC Slovan své závazky vůči vlastníkovi arény vždy vyrovnal. Za posledních osm let navíc přispěl klub do městské pokladny několika miliony eur.“

Zimní stadion Ondreje Nepely, který prošel poslední rekonstrukcí před mistrovstvím světa 2011 (šampionát se na něm odehraje také letos), je domovem Slovanu od otevření v roce 1940. Teď to však vypadá, že by v případě neuhrazení dluhu musel osminásobný mistr samostatné slovenské ligy hledat nový stánek.

Když Slovan nesežene investora, v KHL skončí. Zájem má prý Kellner

„Korunovala“ by se tím bídná sezona, kterou Slovan zakončil s velkým odstupem na posledním místě tabulky KHL. V průběhu ročníku se několikrát objevily zvěsti o prodeji klubu, návratu do slovenské extraligy či dluzích na hráčských výplatách. 

Klub zaznamenal v prosinci historicky nejnižší návštěvu na domácím utkání, v únoru zase zakončoval základní část s provizorní sestavou a osmnáctiletým brankářem, který pustil gól přes celé hřiště.

Aby klub ve finančně náročné mezinárodní soutěži setrval, potřebuje nutně nového investora, který pomůže zalepit finanční trhliny v organizaci. Ve spojení se Slovanem bylo skloňované také jméno českého podnikatele Petra Kellnera, který měl figurovat mezi zájemci.

Autor:

Nejčtenější

Sparta selhala v Liberci, Pardubice a Kladno potvrzují roli outsiderů

Liberecký Libor Hudáček (vlevo) posílá puk na branku Sparty, kterou hájí Matěj...

Ohromný kolaps předvedla ve 2. kole hokejové extraligy Sparta. Ta vedla na ledě silného Liberce 4:1, pak 6:2 a nakonec...

Kladno opět selhalo, Jágr nepomohl. Poprvé slaví Pardubice, Kometa padla

Kladenský útočník Jaromír Jágr před karlovarskou brankou.

Jaromír Jágr se po více než šesti letech objevil v hokejové extralize, štěstí svému Kladnu však nepřinesl. Dal sice...

ZVOLNĚNÍ: S mikrofonem za hokejem končí, sbohem mé dětství

Liberecký hokejista Petr Kolmann (vpravo) dojíždí pro puk okolo padajícího...

Hokejová extraliga má za sebou první dvě kola. Dva divoké zápasy Sparty, trápení Kladna i Pardubic, ale také dvě kola,...

Pardubická hokejová bída. Začalo to v roce 1995, tvrdí Pospíšil

Atmosféra v Pardubicích na barážovém utkání s Kladnem.

Bída už měla být pryč. Po baráži a těsně odvráceném sestupu z extraligy panoval v Pardubicích optimismus. Jenže...

KOMENTÁŘ: Cesta proti hokejovému času. Takhle ne! mělo znít rázněji

Bitka mezi plzeňským Michalem Houdkem a sparťanským Janem Piskáčkem.

Žádná zákopová válka. Žádné opatrné couvání. Naopak! Byla to pozoruhodná podívaná. Klidně mohlo padnout víc než třináct...

Další z rubriky

Čeští brankáři Kovář a Hrubec přihráli v Kontinentální lize na gól

Jakub Kovář v brance Jekatěrinburgu.

Dva čeští brankáři se v Kontinentální hokejové lize blýskli přihrávkou na gól. Zatímco asistence Jakuba Kováře pomohla...

Jako Sparta. Slovan se uvedl před fanoušky šíleným kolapsem

Střídačka Slovanu Bratislava, jíž šéfuje český kouč Roman Stantien

Po návratu z KHL do domácí soutěže je čekal první zápas před vlastními fanoušky. Ti byli po úvodních dvou vítězstvích...

Sedlák a Hyka v KHL asistencemi zařídili výhru Čeljabinsku

Tomáš Hyka

Čeští hokejisté Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka se znovu podepsali pod výsledek Čeljabinsku v Kontinentální lize. Jeden z...

Obránce Jeřábek opět skóroval a Podolsk vyhrál v Jaroslavli 3:2

Obránce Jakub Jeřábek střílí na tréninku české hokejové reprezentace v Plzni.

Obránce Jakub Jeřábek si v Kontinentální hokejové lize připsal ve druhém utkání po sobě gól a patřil ke strůjcům...

Najdete na iDNES.cz