Tomáš Marcinko (vpravo) z Pardubic bojuje se Zdeňkem Kubicou z Mladé Boleslavi.

Tomáš Marcinko (vpravo) z Pardubic bojuje se Zdeňkem Kubicou z Mladé Boleslavi. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Je skvělé měřit se s týmy napříč Evropou, říká pardubický Marcinko

• 0
Do Pardubic v létě přibyl coby posila z Košic. 193 centimetrů vysoký hokejový centr Tomáš Marcinko během kariéry nastupoval v zámoří v juniorské OHL a na farmě New York Islanders v Bridgeportu, oblékal dres švédského MoDo i slovenské reprezentace, ale mezinárodní evropskou soutěž zažil až nyní na východě Čech.

„V podstatě je to nová zkušenost vlastně pro všechny hráče v téhle lize. Jsme rádi, že se můžeme konfrontovat s týmy napříč Evropou. Je to velké plus pro celý evropský hokej,“ soudí šestadvacetiletý rodák z Popradu o obnovené Lize mistrů.

Zatím jste v ní utrpěli dvě těsné porážky 1:2 od švédského Linköpingu a finského Turku, s nimiž v pátek a v neděli od 17.30 hrajete doma odvety. Byli soupeři vážně lepší, nebo to byla spíš smůla?
O ten gól ve finále lepší byli, ale v obou zápasech jsme měli šanci. Ten první byl takový zvláštní cestováním a vším kolem toho. Myslím ale, že jsme se ve druhé půli zápasu dokázali prosadit a v závěru jsme měli celkem dobré příležitosti. Druhý zápas byl skoro celý v naší režii, až posledních patnáct minut ve třetí třetině bylo horších. Neřekl bych, že jsme hráli vyloženě špatně, ale soupeř dával góly. A my jsme naopak naše možnosti nevyužili. Bohužel to nevyšlo.

Působil některý z těch týmů jako silnější, nebo to bylo srovnatelné?
Švédové i Finové jsou známí svou bruslařskou technikou, jsou odolní v soubojích. Všechno dělají naplno, je tam vidět severský styl. Bylo to celkem podobné, hrají trochu jinak, než jsme zvyklí tady.

Je z kabiny poznat, že je nabuzená, chce v Lize mistrů ještě zabojovat? Pořád můžete postoupit do další fáze...
Určitě ano, ty zápasy nehrajeme jenom jako nějaké zpestření. Nechceme je jenom odehrát, ale něco dokázat. Hlavně po tom druhém utkání jsme byli nas..., protože jsme mohli v pohodě vyhrát. Těším se na nejbližší zápas a věřím, že to dobře dopadne.

Jedno z vašich křídel Radoslav Tybor onemocněl. Kdo jej nahradí?
Teď tam byl (Patrik) Poulíček. Uvidíme, jak moc bude Rado chybět. Ale máme dobrý tým, jsou tu další hráči, kteří mohou ty absentující zastoupit. Snad nám to spolu v zápase půjde.

Jinak se vám ovšem s dvojicí Tybor-Radil hrálo výborně, že?
To ano, i když asi není úplně správné vyzdvihovat jenom je. Jsou tu i další vynikající hokejisté.