Miloš Říha starší dovedl Slovan do čtvrtfinále play-off. Porazí CSKA Moskva?

Miloš Říha starší dovedl Slovan do čtvrtfinále play-off. Porazí CSKA Moskva? | foto: Michal Klíma, MAFRA

Říha dovedl Slovan Bratislava do play-off, čeká ho CSKA Moskva

  • 1
V pondělí porazil Slovan Bratislava pod vedením Miloše Říhy staršího Dinamo Riga 3:2 a zajistil si postup do čtvrtfinále KHL. Stalo se tak podruhé v historii klubu. Ve vyřazovacích bojích Slovan vyzve favorizovaný tým CSKA Moskva a český kouč věří, že Slováci mají šanci překvapit. „Mohlo by nám pomoci, že jsme je jako jediní z celé KHL dvakrát porazili.“

„Naše dvě vítězství by je mohly trochu rozhodit. Musíme však zůstat pokorní a vrátit se z euforie zpět na zem. Musíme odmakat všechny zápasy a připravit se. CSKA je bohatý klub, který bude chtít jednoznačně postoupit,“ řekl Říha novinářům po pondělní výhře Slovanu 3:2 v prodloužení nad Dinamem Riga, po kterém získal tým jistotu účasti v play off.

Slovenský klub obsadí v Západní konferenci osmé místo, CSKA s velkým náskokem vyhraje celou základní část. Oba nadcházející soupeře dělí dva zápasy před koncem dlouhodobé části 38 bodů. Slovanu však může zvednout sebevědomí, že CSKA doma přehrál 3:2 po samostatných nájezdech a v Moskvě 2:0. Říha navíc odmítá, že jen samotným postupem splnil úkol pro sezonu.

„Myslím, že mě znáte. Mise končí na konci sezony. Jsem šťastný, že jsme něco dokázali. Sezona ale nekončí, naopak máme novou motivaci. Vždyť si představte, že bychom vyřadili CSKA. To bychom asi neprošli Bratislavou...,“ pousmál se sedmapadesátiletý kouč, který v minulé sezoně vedl extraligové Pardubice. V Rusku trénoval i Chimik Voskresensk, Spartak Moskva, Petrohrad nebo Omsk.

Slovan se v play off KHL bude snažit vylepšit svoji historickou bilanci. Při premiérovém postupu v roce 2013 totiž prohrál s Dynamem Moskva 0:4 na zápasy. V dalších dvou sezonách ve vyřazovací části chyběl. „Poslední dvě utkání základní části už budeme brát jako přípravu na play off a trochu upravíme sestavu. Ale ne moc, abychom se nerozhodili,“ dodal Říha.