Plzeňský brankář Kristián Kolář se raduje z vítězství nad Zugem.

Plzeňský brankář Kristián Kolář se raduje z vítězství nad Zugem. | foto: Petr Eret, MF DNES

Plzeň přetlačila Zug. Děkuje i brankářské naději Kolářovi

• 0
Devatenáctiletý gólman Kristián Kolář se stal nečekaným hrdinou hokejové Plzně v úterním duelu Ligy mistrů proti Zugu. Podle dohody odchytal druhou polovinu utkání, zvládl i prodloužení, v němž hrál jeho tým téměř tři minuty v oslabení. A skvělý byl také v samostatných nájezdech, zastavil všech šest pokusů soupeře! Západočeši tak vyhráli 2:1.

„Jsem tady třetí brankář a vím, že když dostanu šanci, musím se ukázat a nezklamat. Protože další už nemusí přijít,“ svěřil se mladý gólman, který působí především v druholigových Klatovech.

Škoda od 22. minuty dlouho marně dotahovala náskok Zugu. Ten poslal do vedení Kanaďan McIntyre, když zblízka usměrnil do sítě přesný pas Simiona. Domácí měli šance, na brankáře Hollensteina jeli sami Indrák a ve třetí části také Kodýtek, jenže neuspěli.

Plzeň má ovšem svůj drahokam a ten se znovu zatřpytil. Kapitán Gulaš v čase 58:29 napřáhl na levém kruhu a při power play vyrovnal na 1:1. A nakonec rozťal i nájezdy. Ve čtvrté sérii ještě úspěšný nebyl, stejně jako všichni další aktéři. Ale v šesté rundě se rozjel na branku znovu a předvedl další parádní zakončení. Vzápětí Kolář vychytal Lindberga, bylo rozhodnuto.

„Zug ve všech zápasech ukazoval, že bude favoritem skupiny. Je to velmi silný tým, bruslařsky a v individuálních dovednostech hodně na výši. Moc si výhry ceníme, na puku byl soupeř o něco silnější. Ale tým znovu ukázal charakter, hrál až do konce, dokázal vyrovnat a nájezdy byly odměnou,“ řekl plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Zug i tak udržel ve skupině B první příčku, Plzeň končí těsně za ním. Oba týmy se těší na páteční los v Helsinkách, který jim určí osmifinálové soupeře. „Těším se na kohokoliv,“ řekl kouč. „Já bych rád do Švédska,“ přidal se Kolář.