Mikko Kuukka (vlevo) z Espoo v souboji s litvínovským Tomášem Pavelkou.

Mikko Kuukka (vlevo) z Espoo v souboji s litvínovským Tomášem Pavelkou. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Z nouze útočník. Zapotil jsem se, přiznal litvínovský Pavelka

  • 1
Jindy brousí útočníky, v úterý beci brousili jeho. Litvínovský hokejový bek Tomáš Pavelka si v osmifinále Ligy mistrů proti švédské Frölundě z nouze zahrál na forvarda. A obstál. Verva i s jeho pomocí zaskočila favorita 2:1.

„Byla to pro mě změna. Tím, jak my obránci neznáme systém útočníků, musíme víc bruslit. Bylo to namáhavější. Dost jsem se zapotil,“ přiznal Pavelka.

Proč jste musel do útoku?
Máme nějaké zraněné, na soupisku pro Ligu mistrů se už nemohl dopsat žádný útočník, takže já a Baránek jsme šli do útoku.

A obstál jste, měl jste i šance.
Hrál jsem s Pirošem a Martynkem, oba jsou zkušení. Vždy jsem se tam nějak ocitl mezi kruhy a oni mi to dávali. Útočníka jsem nehrál poprvé, zhruba rok zpátky se v Mostě také zranili útočníci a já musel dopředu.

Čím jste favorita zaskočili?
Šli jsme do toho líp než proti Hradci v extralize. Viděli jste, že jsme chodili do těla, že jsme si dávali puky za ně, že všichni bruslili. A proto jsme vyhráli. Věříme, že tohle bude pro nás impuls.

Jaký soupeř je Frölunda?
Mají výborný tým, vedou švédskou ligu. Čekali jsme, že to nebude lehký zápas, diváci nám možná taky nevěřili. Ale my jsme dokázali, že umíme hrát zase skvělý a bruslivý hokej jako loni. Odveta bude samozřejmě daleko těžší, budou doma a my po cestě. Ale pojedeme tam vyhrát.