Třinečtí hokejisté po porážce v Lize mistrů

Třinečtí hokejisté po porážce v Lize mistrů | foto: ČTK

Liga mistrů: Třinec prohrál se Skellefteou, Sparta zvítězila v Dánsku

• 2
Třinečtí hokejisté doma podlehli ve třetím kole Ligy mistrů švédské Skelleftee 4:5 a zkomplikovali si boj o postup do play off. Hosté vystřídali českého mistra ve čtyřčlenné skupině H na druhé postupové příčce za vedoucím Davosem, v tabulce mají pět bodů, Oceláři o jeden méně. Ve skupině A zabrala po dvou nezdarech Sparta, když zvítězila na ledě Aalborgu 6:2.

Třinec prohrával ve Švédsku o dva góly, přesto získal alespoň bod za prohru 2:3 v prodloužení. I v odvetě musel dohánět ztrátu 0:2. Už po 88 sekundách otevřel skóre Kühnhackl, který se prosmýkl kolem Ročáka a poslal puk nad Mazancovu vyrážečku. V deváté minutě zvýšil Max Lindholm, když po přihrávce Lundberga zakončoval do prázdné branky.

„Sehráli jsme s nimi velmi dobrý zápas v Skelleftea, ale tentokrát jsme většinu zápasu tahali za kratší konec,“ řekl asistent trenéra Třince Vladimír Országh. „Soupeř do utkání vstoupil lépe a vypracoval si více šancí. Výborně bruslil, byl silný na puku, věci dělal v rychlosti a do ničeho nás nepouštěl. Chvíli trvalo, že než jsme se dostali do utkání,“ řekl k úvodu.

Marcinko v přesilové hře snížil v polovině utkání z dorážky, ale Hugg dvěma slepenými góly v rozmezí 95 sekund upravil už na 4:1 pro hosty. U první trefy se jeho střela odrazila do sítě od chráničů Jeřábka, u druhé zakončil rychlou kombinaci. Třinci dodala naději branka Daňa ve 39. minutě z dorážky.

Skelleftea kontrovala ve 46. minutě, povedenou souhru zakončil dělovkou Pudas. Utkání ještě zdramatizoval dvěma zásahy Růžička - nejdříve snížil bekhendovým blafákem z úniku a v přesilové hře čtyři na tři se prosadil střelou zpoza levého kruhu. Oceláři měli na vyrovnání devět minut a soupeře zatlačili, skóre se ale nezměnilo.

„Kluci ukázali ve třetí třetině charakter, dotáhli jsme na jeden gól a měli ještě šance. Ale udělali jsme v zápase strašně moc chyb a soupeř zaslouženě vyhrál,“ řekl Országh. Oceláře čeká v neděli zápas v Belfastu, který doma porazili v úvodním kole 4:0. „Chceme vyhrát a zachovat si šanci na postup,“ podotkl.

Sparťané si po dvou těsných domácích prohrách právě s Aalborgem a s Luleou shodným výsledkem 2:3 připsali první body v tomto ročníku Ligy mistrů. Pražanům k úspěchu vydatně pomohl výborný vstup do zápasu, po první třetině vedli už 3:0. Dvakrát se mezi střelce zapsal kapitán Michal Řepík, jenž si navíc připsal dvě nahrávky. Rovněž čtyři body stihl i další útočník Vladimír Sobotka, jenž ke gólu přidal tři nahrávky.

Svěřenci kouče Pavla Patery měli hned na konci úvodní minuty k dispozici přesilovku a nedisciplinovanost domácích potrestal Řepík, jenž pak v šesté minutě předvedl nádhernou souhru s Konečným a sparťané vedli 2:0. Řepík z podobné parkety jako při prvním zásahu zužitkoval další početní výhodu.

Zkraje druhé části se měl co ohánět brankář Kořenář, ale Gooch mu sebral v polovině zápasu čisté konto až poté, co dal čtvrtý gól Sparty Forman. Úřadující vicemistři extraligy však nepřipustili žádné větší komplikace - hned na začátku třetí části si Sobotka pohrál s domácím gólmanem Lilliem a zvýšil na 5:1. Ačkoliv odpověděl Jakobsen, poslední slovo měl Horák.

HC Oceláři Třinec - Skelleftea AIK 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)

Branky: 29:19 Marcinko (M. Doudera), 38:36 M. Daňo (L. Hudáček, Čukste), 46:37 Martin Růžička, 50:52 Martin Růžička (Marinčin, P. Vrána) - 01:28 Kühnhackl (Granberg), 08:09 M. Lindholm (Lundberg, Kühnhackl), 30:11 Hugg (Granberg), 31:46 Hugg (Möller), 45:01 Pudas (Forsfjäll, Kühnhackl). Rozhodčí: Hronský, Šír – Ondráček, Špůr. Diváci: 2 601.

HC Oceláři Třinec Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček, Zeleňák – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Miloš Roman – Svačina (TS), L. Hudáček, M. Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Hrehorčák – Lyszczarczyk

Skelleftea AIK Lindvall (Hellnemo) – Forsfjäll, Pudas, Salomonsson, Lundberg, Granberg, Nilsson, Olsson – Robertsson, P. Lindholm (A), Wingerli – Hugg (A, TS), Jonsson, Möller (C) – M. Lindholm, L. Lindström, Kühnhackl – Sandberg, Sundsvik, Stenman

Aalborg Pirates - HC Sparta Praha 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

Branky: 29:48 Gooch (Bjorkstrand), 44:34 Jakobsen - 02:30 Řepík (Kaše, Sobotka), 05:27 Konečný (Řepík), 16:49 Řepík (Horák, Sobotka), 24:35 Forman, 40:38 Sobotka (Horák, Moravčík), 58:11 Horák (Sobotka, Horák). Rozhodčí: Druseiks, Lundsgaard – Knøsen, Dalsgaard..

Aalborg Pirates Lillie (Sørensen) – Koch, Drugge, Carstensen, Knudsen, Nielsen, Carroll, Frederiksen – Korsgaard, Jakobsen, Kabanov – Spelling, Bjorkstrand, Gooch – Ladehoff, Rollin Carlsson, Højbjerg – Nielsson, Marcussen, Anker – Boesen.

HC Sparta Praha Kořenář (Kovář) – Moravčík, Krejčík, Polášek, Graňák, Němeček, Jandus, Jurčina – Sobotka, Horák, Řepík – Safin, Thorell, Kaše – Buchtele, Přibyl, Forman – Konečný, Vitouch, Hauser.

Ilves Tampere - Fribourg-Gottéron 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 09:40 Schmid (Bertschy, Berra), 10:16 Sprunger (Marchon, Desharnais). Rozhodčí: Magnusson, Kaukokari – Grundstrom, Sormunen.

Ilves Tampere Langhamer (Málek) – Parikka, Lancaster, Jokipakka, Mašín, Lööf, Latvala, Czuczman, Airola – Suomi, Mäntykivi, Oden – Ruokonen, Tikka, Ikonen – Happala, Kontiola, Räty – Mieho, Sebok, Nyman

Fribourg-Gottéron Berra (Hughes) – Jecker, Gunderson, Vainio, Diaz, Dufner, Sutter, Scheidegger, Chavaillaz – Marchon, Desharnais, Sprunger – Jörg, Walser, Rossi – Mottet, Bykov, Bertschy – Kuokkanen, Schmid, Binias

Stavanger Oilers - EC Red Bull Salzburg 2:3N (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)pen. 0:3

Branky: 27:48 Mauldin (Paulsen), 35:43 Mauldin (Klavestad) - 07:06 Raffl (Schneider, Robertson), 21:59 Hochkofler (Huber, Wukowits), Wukowits. Rozhodčí: Eriksson (SWE), Hansen (NOR) – Braten (NOR), Söstumoen (NOR).

Stavanger Oilers Holm (Partanen) – Lefebvre, Ulriksen, Klavestad, Sveum, Rokseth, Aarthun, Faret, Higson – Mauldin, Gervais, Kissel, Karlsen, Beck, Hoff, Kristiansen, Strandborg, Bittner, Henriksen, Berg-Paulsen, Hurrod

EC Red Bull Salzburg Kickert (Tolvanen) – Lewington, MacWilliam, Genoway, Robertson, Schreier, Stapelfeld, Auer, Maier – Schneider, Nissner, Raffl, Thaler, Bourke, Baltram, Hochkofler, Wukowits, Huber, Predan, Steffler, Harnisch

Lulea Hockey - Mikkelin Jukurit 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Branky: 33:23 Brannstrom (Gustafsson, Froberg), 41:08 Tyrvainen (Emanuelsson, Brännström), 45:58 Brannstrom (Sjalin, Emanuelsson), 53:12 Brannstrom (Tyrvainen, Emanuelsson) - 10:59 Huuhtanen, 24:03 Makinen (Huuhtanen, Aaltonen), 45:34 Piitulainen.

Lulea Hockey Ward (Lassinantti)- Sellgren, Gustafsson, Honka, Engsund, Andersson, Sjalin, Pyrochta- Shinnimin, Connolly, Komarov- Emanuelsson, Tyrvainen, Brannstrom- Rask, Froberg, Komarek- Mattsson, Berglund, Nikupeteri- Mužík.

Mikkelin Jukurit Ruusu (Silvennoinen)- Larsen, Nassen, Zábranský, Peltomaki, Lundgren, Hakkila, Tuomaala, Romppanen- Aaltonen, Makinen, Jormakka- Huuhtanen, M. Kovařčík, O. Kovařčík- Oden, Pitkanen, Puistola- Piitulainen, Immonen, Batna.

Straubing Tigers - Comarch Cracovia 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 04:55 Tuomie (Lipon, Samanski), 08:58 Lipon (Brandt, Schönberger), 46:15 Leier (Denis) - 38:17 Sointu (Kinnunen, Ježek), 55:21 Kasperlík (Ježek). Rozhodčí: Baca, Hunnius – Schwenk, Römer.

Straubing Tigers Miska (Bugl) – Manning, Scheid, Brandt, Daschner, Zimmermann, Lampl, Eckl, Kohl – Adam, Connolly, Akeson – Schonberger, Brunnhuber, Turnbull – Leier, Zengerle, St. Denis – Tuomie, Samanski, Lipon

Comarch Cracovia Stojanovič (Zabolotny) – Gula, Šaur, Doetzel, Ježek, Krejčí, Husák, Dziurdzia, Kinnunen – Račuk, Němec, Michalski – Sawicki, Rác, Kasperlík – Csamangó, Arrak, Brynkus – Wronka, Polák, Sointu

HC Davos - Belfast Giants 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)

Branky: 13:19 Fora (Corvi), 15:45 Corvi (Ambühl), 16:56 Prassl (Schmutz), 17:08 Ch. Egli (Knak), 47:44 Stránský (Bristedt) - 26:26 Long (Goodwin). Rozhodčí: Christensen (DEN), Lemelin (SUI) – Altmann (SUI), Schlegel (SUI). Diváci: 3368.

HC Davos Senn (Aeschlimann) – Nygren (A), Jung, Fora (A), Dahlbeck, D. Egli, Paschoud, Barandun – Ambühl (C), Corvi, Nordström – Stránský (TS), Rasmussen, Bristedt – Frehner, Prassl, Schmutz – Wieser, Ch. Egli, Knak – Simic

Belfast Giants Whistle (od 21. Jones) – Raine (A), Ruopp, Foley, Bast, Cullen, Baum – Cooper, Lake (A), Gilbert – Angeli, Conway (TS), Goodwin (C) – Owre, Butcher, Soy – Long, Mcauley

EC Villach SV - Färjestads BK 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 58:17 Mattinen (Lindner, Desjardins) - 07:48 Björklund (Nyström), 45:22 Äslund (Elie). Rozhodčí: Persson, Sternat – Nothegger, Seewald.

EC Villach SV Lamoureux (Schmidt) – Kulda, Després, Lindner, Mattinen, Payr, Joslin, Urbanek – Tschurnig, Rauchenwald, Lanzinger, Sabolič, Desjardins, Hughes, Richter, Collins, Tomaževič, Prodinger, Moderer, Geifes.

Färjestads BK Hildeby (Tomkins) – Lindroth, Pokka, Lennström, Nyström, Berqvist, Göransson, Forsell, Törnberg – Nygard, Ejdsell, Viksten, Äslund, Elie, Linqvist, Nilsson, Johansson, Björklund, Jakobsson, Westfält, Lawner.