Petr Vrána ze Lva se raduje z branky do sítě Čeljabinsku.

Petr Vrána ze Lva se raduje z branky do sítě Čeljabinsku. | foto: Vondrouš Roman, ČTK

Na Slovan půjdeme v dobré náladě, věří Vrána, sváteční střelec Lva

• 1
V sezoně dal jen dva góly, naposledy se prosadil loni v listopadu. Ve čtvrtek se útočník Petr Vrána dočkal dvou branek dokonce v jednom utkání. Lvu Praha pomohl k vítězství nad Čeljabinskem 6:2. "Je to úleva," řekl Vrána po zápase.

Jak se cítíte, když jste dal gól po takové době?
Byla to dlouhá doba, no. Jsem trochu sváteční střelec stejně jako Cingy (Lukáš Cingel), který dal svůj první gól. Je to určitě úleva. Škoda, že tam nepadlo ještě víc gólů. Kluci hráli výborně. Konec jsme zvládli. Je to důležité, že jsme si udělali trochu pohodu a na Slovan snad budeme v dobré náladě.

Čím to, že jste za celou sezonu dal jen dva góly a teď jste to zopakoval v jednom zápase?
Kluci výborně hráli, dostal jsem dvě skvělé přihrávky, jednou do úniku, pak jsem byl úplně sám před bránou. Tomáš (Rachůnek) s Kubou (Klepiš) to zahráli supr, padalo to tam všem. To je důležité.

Jak moc pomohl váš gól hned na začátku třetí třetiny?
Gól proti takovému mužstvu hned na začátku třetiny do vedení byl supr. Uklidnilo nás to, nakoplo. Pak jsme hned dali další, oni začátek třetí třetiny nezvládli.

Takový zápas vám určitě zlepší herní pohodu po předchozích dvou utkáních, že?
První zápas jsme sice vyhráli, i když nebyl moc atraktivní. Ten druhý zápas jsme nezvládli moc dobře. Teď hrál Čeljabinsk docela slušně, i když nepředvedli, co umí. Třetí třetina nám vyšla, dostali jsme se do vedení a už jsme to udrželi.

Je také pozitivní zpráva, že se dokáže gólově prosadit více hráčů?
Po té sérii, kdy jsme se trápili a nedali moc gólů, tak je to určitě pozitivní a je to pozitivní i před utkáním se Slovanem, které bude důležité. Víme, kde jsou v tabulce.

Sledujete pořadí?
Statistiky moc nesleduju, ale kluci v šatně se o tom baví. Takže vím, jak na tom jsme. Na tabulce není co sledovat. Od začátku je to tam namačkané a rozhodovat se bude až do konce. Nemá to cenu sledovat, protože týmy, které by z našeho pohledu měly prohrávat, vyhrávají a je to pořád stejné.