Vladivostok uhájil postupovou pozici před Čeljabinskem, který zakončil základní část domácí porážkou 2:3 po samostatných nájezdech od Kazaně. Traktor Čeljabinsk, loňský finalista Gagarinova poháru, tak letos do vyřazovacích bojů nezasáhne.
Dvojice pro 1. kolo play-offZápadní konference: Východní konference: |
Soupeřem Vladivostoku na úvod play-off bude nejlepší celek východní poloviny ligy Magnitogorsk.
Metallurg na závěr porazil jiného účastníka vyřazovacích bojů Nižnij Novgorod 4:2.
Český útočník Jan Kovář díky gólu a asistenci završil svoji bilanci v kanadském bodování na 69 bodů (23+46).
Víc jich v celé soutěži má na kontě jen jeho spoluhráč Sergej Mozjakin. Po dalších dvou gólech a jedné asistenci vyhraje produktivitu základní části s 73 body (34+39).
Hráči Lva Praha vyzvou v osmifinále Kontinentální ligy Medveščak Záhřeb. Úvodní dva zápasy sehrají díky lepšímu postavení po dlouhodobé části v domácím prostředí v pátek a v sobotu, o osudu série hrané na čtyři vítězství se rozhodne nejpozději v pondělí 17. března, kdy by se hrál případný sedmý duel rovněž v Praze.
Zatímco Pražané měli již před závěrečným kolem základní části jistou třetí příčku v Západní konferenci, před chorvatský celek se během dne posunul moskevský CSKA. Medveščak se však na konečné šesté místo vrátil díky výhře 3:2 na ledě bratislavského Slovanu.
Po úvodních dvou duelech v české metropoli se série přesune do Záhřebu, kde se bude hrát v pondělí 10. a určitě i v úterý 11. března. Pátý duel by hostil znovu Lev ve čtvrtek 13. března, sobota 15. března je vyhrazena šestému utkání.
Nejpozději se o čtvrtfinalistovi rozhodne v pondělí 17. března. "Zatím striktně držíme pravidlo, že ve všední dny začínáme od 19 hodin, během víkendu od 17 hodin," řekl k začátkům domácích zápasů tiskový mluvčí klubu Jan Rachota.
Kontinentální hokejová liga
Lev Praha - Spartak Moskva 2:3 po sam. nájezdech
Vladivostok - Chabarovsk 4:1
Novosibirsk - Novokuzněck 6:5
Čeljabinsk - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech
Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 4:2 (za domácí Kovář 1+1)
Ufa - Viťaz Podolsk 3:2
Nižněkamsk - Dynamo Moskva 2:4 (za domácí Netík 1+0)
Jaroslavl - Barys Astana 4:1
CSKA Moskva - Dinamo Minsk 3:0
Čerepovec - Omsk 1:2
Petrohrad - Chanty-Mansijsk 1:2
Atlant Mytišči - Jekatěrinburg 2:3
Dinamo Riga - Doněck 0:1
Slovan Bratislava - Záhřeb 2:3
Východní konference - konečná tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-Magnitogorsk | 54 | 30 | 5 | 8 | 11 | 166:113 | 108 |
2. | x-Barys Astana | 54 | 26 | 6 | 4 | 18 | 182:157 | 94 |
3. | x-Kazaň | 54 | 26 | 8 | 6 | 14 | 139:108 | 100 |
4. | x-Ufa | 54 | 25 | 6 | 7 | 16 | 155:140 | 94 |
5. | x-Nižnij Novgorod | 54 | 25 | 7 | 5 | 17 | 153:121 | 94 |
6. | x-Novosibirsk | 54 | 22 | 7 | 7 | 18 | 125:117 | 87 |
7. | x-Jekatěrinburg | 54 | 22 | 7 | 6 | 19 | 134:125 | 86 |
8. | x-Vladivostok | 54 | 21 | 5 | 5 | 23 | 135:129 | 78 |
9. | Čeljabinsk | 54 | 18 | 7 | 7 | 22 | 126:148 | 75 |
10. | Omsk | 54 | 17 | 6 | 6 | 25 | 136:162 | 69 |
11. | Chanty-Mansijsk | 54 | 16 | 4 | 8 | 26 | 128:166 | 64 |
12. | Nižněkamsk | 54 | 15 | 4 | 4 | 31 | 127:152 | 57 |
13. | Novokuzněck | 54 | 12 | 2 | 10 | 30 | 115:170 | 50 |
14. | Chabarovsk | 54 | 8 | 5 | 11 | 30 | 106:182 | 45 |
Západní konference - konečná tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-Dynamo Moskva | 54 | 34 | 4 | 5 | 11 | 171:113 | 115 |
2. | x-Petrohrad | 54 | 30 | 5 | 5 | 14 | 175:115 | 105 |
3. | x-Lev Praha | 54 | 23 | 12 | 6 | 13 | 149:107 | 99 |
4. | x-Doněck | 54 | 27 | 7 | 2 | 18 | 135:99 | 97 |
5. | x-Dinamo Riga | 54 | 22 | 11 | 5 | 16 | 141:122 | 93 |
6. | x-Záhřeb | 54 | 24 | 4 | 12 | 14 | 138:126 | 92 |
7. | x-CSKA Moskva | 54 | 25 | 7 | 2 | 20 | 130:118 | 91 |
8. | x-Jaroslavl | 54 | 23 | 5 | 5 | 21 | 109:103 | 84 |
9. | Atlant Mytišči | 54 | 19 | 8 | 5 | 22 | 123:120 | 78 |
10. | Čerepovec | 54 | 20 | 5 | 7 | 22 | 128:135 | 77 |
11. | Slovan Bratislava | 54 | 15 | 9 | 4 | 26 | 120:160 | 67 |
12. | Spartak Moskva | 54 | 12 | 8 | 6 | 28 | 105:147 | 58 |
13. | Viťaz Podolsk | 54 | 12 | 6 | 10 | 26 | 110:147 | 58 |
14. | Dinamo Minsk | 54 | 13 | 4 | 6 | 31 | 102:161 | 53 |
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.
Slovenská hokejová liga
Čtvrtfinálové dvojice: Košice - Martin, Nitra - Zvolen, Banská Bystrica - Skalica, Piešťany - Poprad. Do baráže jde Žilina.
Výsledky:
Piešťany - Martin 4:2
Skalica - Nitra 2:1 (Obdržálek 1+0, Vyrůbalík 0+1 - Hrazdira 1+0)
Trenčín - Banská Bystrica 0:5 (Kafka 1+2)
Zvolen - Košice 2:1 (za domácí Brabenec 0+1)
Žilina - Poprad 1:2
Konečná tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Košice | 56 | 39 | 4 | 0 | 13 | 174:98 | 125 |
2. | Nitra | 56 | 32 | 5 | 7 | 12 | 192:114 | 113 |
3. | Banská Bystrica | 56 | 29 | 3 | 7 | 17 | 167:142 | 100 |
4. | Piešťany | 56 | 21 | 11 | 3 | 21 | 147:139 | 88 |
5. | Poprad | 56 | 22 | 7 | 6 | 21 | 167:153 | 86 |
6. | Skalica | 56 | 24 | 1 | 7 | 24 | 168:186 | 81 |
7. | Zvolen | 56 | 17 | 6 | 7 | 26 | 138:153 | 70 |
8. | Martin | 56 | 15 | 7 | 7 | 27 | 120:161 | 66 |
9. | Trenčín | 56 | 13 | 7 | 9 | 27 | 142:174 | 62 |
10. | Žilina | 56 | 16 | 4 | 4 | 32 | 145:204 | 60 |
11. | Slovensko 20 | 20 | 3 | 4 | 2 | 11 | 41:77 | 19 |
Finská hokejová liga
Hämeenlinna - Jyväskylä 4:2 (za hosty Hubáček 0+1)
IFK Helsinky - KalPa Kuopio 3:4 po sam. nájezdech
Ilves Tampere - TPS Turku 4:2
Lukko Rauma - SaiPa Lappeenranta 2:5
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Kärpät Oulu | 57 | 33 | 8 | 7 | 9 | 178:103 | 122 |
2. | Tappara Tampere | 56 | 31 | 7 | 6 | 12 | 160:116 | 113 |
3. | Lukko Rauma | 57 | 28 | 4 | 3 | 22 | 146:133 | 95 |
4. | SaiPa Lappeenranta | 56 | 24 | 9 | 3 | 20 | 151:130 | 93 |
5. | Jyväskylä | 56 | 24 | 6 | 6 | 20 | 147:140 | 90 |
6. | Jokerit Helsinky | 56 | 24 | 4 | 7 | 21 | 142:132 | 87 |
7. | Blues Espoo | 57 | 26 | 3 | 3 | 25 | 130:141 | 87 |
8. | Ilves Tampere | 56 | 24 | 3 | 6 | 23 | 137:132 | 84 |
9. | IFK Helsinky | 57 | 23 | 4 | 5 | 25 | 138:140 | 82 |
10. | Pelicans Lahti | 55 | 22 | 5 | 5 | 23 | 139:143 | 81 |
11. | Hämeenlinna | 56 | 18 | 9 | 3 | 26 | 126:132 | 75 |
12. | Ässät Pori | 56 | 15 | 7 | 5 | 29 | 129:161 | 64 |
13. | TPS Turku | 56 | 11 | 6 | 11 | 28 | 128:183 | 56 |
14. | KalPa Kuopio | 55 | 12 | 3 | 8 | 32 | 93:158 | 50 |
Švédská hokejová liga - 53. kolo
Brynäs - HV 71 8:1
Färjestad - Örebro 5:2
Lulea - MODO Hockey 3:4 po sam. nájezdech
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Skelleftea | 53 | 32 | 4 | 6 | 11 | 175:114 | 110 |
2. | Frölunda | 53 | 28 | 4 | 7 | 14 | 149:119 | 99 |
3. | Växjö | 53 | 22 | 7 | 11 | 13 | 149:122 | 91 |
4. | Lulea | 53 | 22 | 6 | 6 | 19 | 134:109 | 84 |
5. | Färjestad | 53 | 20 | 6 | 8 | 19 | 137:131 | 80 |
6. | Brynäs | 53 | 17 | 11 | 6 | 19 | 157:149 | 79 |
7. | MODO Hockey | 53 | 17 | 10 | 7 | 19 | 124:125 | 78 |
8. | Leksand | 53 | 21 | 5 | 4 | 23 | 109:151 | 77 |
9. | Linköping | 53 | 20 | 6 | 4 | 23 | 170:163 | 76 |
10. | HV 71 | 53 | 16 | 9 | 2 | 26 | 139:175 | 68 |
11. | Örebro | 53 | 12 | 5 | 11 | 25 | 114:156 | 57 |
12. | AIK Stockholm | 53 | 12 | 6 | 7 | 28 | 121:164 | 55 |
Německá hokejová liga
33. kolo: Kolín nad Rýnem - Hamburk 2:0.
47. kolo: Mannheim - Eisbären Berlín 2:3 po sam. nájezdech.
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Hamburk | 51 | 29 | 3 | 6 | 13 | 159:115 | 99 |
2. | Krefeld | 51 | 29 | 3 | 2 | 17 | 167:132 | 95 |
3. | Kolín nad Rýnem | 51 | 23 | 7 | 6 | 15 | 146:115 | 89 |
4. | Norimberk | 51 | 23 | 6 | 7 | 15 | 178:150 | 88 |
5. | Wolfsburg | 51 | 25 | 5 | 3 | 18 | 150:122 | 88 |
6. | Mannheim | 51 | 26 | 3 | 4 | 18 | 144:120 | 88 |
7. | Mnichov | 51 | 21 | 7 | 3 | 20 | 165:152 | 80 |
8. | Eisbären Berlín | 51 | 19 | 8 | 4 | 20 | 148:151 | 77 |
9. | Ingolstadt | 51 | 21 | 3 | 6 | 21 | 137:145 | 75 |
10. | Iserlohn | 51 | 19 | 6 | 5 | 21 | 146:145 | 74 |
11. | Augsburg | 51 | 18 | 4 | 5 | 24 | 144:177 | 67 |
12. | Straubing | 51 | 16 | 3 | 9 | 23 | 132:152 | 63 |
13. | Schwenningen | 51 | 12 | 5 | 4 | 30 | 133:186 | 50 |
14. | Düsseldorf | 51 | 9 | 4 | 3 | 35 | 98:185 | 38 |
Švýcarská hokejová liga - 24. kolo
Čtvrtfinálové dvojice: Curych - Lausanne, Fribourg-Gottéron - Ambri-Piotta, Kloten - Davos, Ženeva - Lugano.
Výsledky:
Biel - Ambri-Piotta 4:1
Zug - Lugano 1:2
Rapperswil - Ženeva 5:6 po sam. nájezdech
Curych - Bern 5:2
Fribourg-Gottéron - Lausanne 1:2
Davos - Kloten 2:1
Konečná tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Curych | 50 | 32 | 1 | 8 | 9 | 167:111 | 106 |
2. | Fribourg-Gottéron | 50 | 25 | 4 | 3 | 18 | 151:147 | 86 |
3. | Kloten | 50 | 22 | 9 | 1 | 18 | 147:121 | 85 |
4. | Ženeva | 50 | 21 | 7 | 6 | 16 | 158:133 | 83 |
5. | Lugano | 50 | 23 | 5 | 4 | 18 | 142:114 | 83 |
6. | Davos | 50 | 22 | 6 | 2 | 20 | 151:133 | 80 |
7. | Ambri-Piotta | 50 | 22 | 4 | 4 | 20 | 126:123 | 78 |
8. | Lausanne | 50 | 20 | 4 | 6 | 20 | 104:115 | 74 |
9. | Bern | 50 | 19 | 4 | 5 | 22 | 126:129 | 70 |
10. | Zug | 50 | 15 | 6 | 9 | 20 | 132:156 | 66 |
11. | Biel | 50 | 11 | 7 | 3 | 29 | 115:154 | 50 |
12. | Rapperswil | 50 | 9 | 2 | 8 | 31 | 117:200 | 39 |