Jevgenij Malkin v dresu Magnitogorsku

Jevgenij Malkin v dresu Magnitogorsku | foto: Profimedia.cz

Češi pomohli v KHL Jekatěrinburgu, Malkin a Ovečkin hned bodovali

  • 3
Josef Straka dal gól, Kamil Piroš si připsal asistenci a jejich Jekatěrinburg slavil v Kontinentální hokejové lize vítězství 4:3 nad Chanty-Mansijskem. Premiéru v dresu Magnitogorsku si odbyly posily z NHL Jevgenij Malkin a Sergej Gončar, ruské hvězdy se však musely smířit s porážkou. Za Dynamo Moskva už nastoupil Alexandr Ovečkin.

Straka v utkání Kontinentální ligy otevřel skóre v 11. minutě, Piroš pak v dalším průběhu první třetiny přihrál na druhý gól domácího Avtomobilistu.

Malkin s Gončarem si na ledě Ufy připsali po bodu za asistenci, přičemž ta Malkinova v 60. minutě pomohla hostům k bodu, jejich soupeř ale nakonec vyhrál 4:3 v prodloužení.

První zápas za moskevské Dynamo má za sebou také Alexandr Ovečkin a i on v něm zaznamenal gólovou asistenci. Ruský tým porazil Dinamo Minsk vysoko 7:2, úvodní třetinu přitom prohrál 0:1 a vyrovnal až díky gólu českého obránce Filipa Nováka, který v 23. minutě využil přesilovku.

Ještě bez útočníka Pavla Dacjuka z Detroitu a brankáře Ilji Bryzgalova z Philadelphie nastoupil CSKA Moskva proti Barysu Astana a prohrál 1:3.

Kontinentální hokejová liga

Novokuzněck - Čerepovec 3:5, Novosibirsk - Viťaz Čechov 3:2 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk 4:3 (za domácí Straka 1+0, Piroš 0+1), Ufa - Magnitogorsk 4:3 v prodl., CSKA Moskva - Barys Astana 1:3, Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 7:2 (za domácí Novák 1+0), Kazaň - Čeljabinsk 6:2, 19:00 Lev Praha - Omsk 3:1 - více ZDE.

Charlamovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. Kazaň 7 5 0 1 1 23:11 16
2. Nižněkamsk 7 3 3 1 0 24:14 16
3. Čeljabinsk 5 3 0 0 2 13:10 9
4. Jekatěrinburg 4 2 0 1 1 10:11 7
5. Magnitogorsk 5 2 0 1 2 10:12 7
6. Chanty-Mansijsk 6 1 0 0 5 16:22 3

Černyševova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. Novosibirsk 7 3 2 1 1 22:19 14
2. Ufa 7 2 1 2 2 19:18 10
3. Chabarovsk 8 2 2 0 4 17:17 10
4. Novokuzněck 7 1 2 2 2 21:22 9
5. Barys Astana 7 2 0 2 3 16:25 8
6. Omsk 7 1 2 1 3 13:22 8

Bobrovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. Lev Praha 7 5 1 0 1 16:8 17
2. Dynamo Moskva 7 3 2 0 2 25:17 13
3. Petrohrad 6 3 0 0 3 23:20 9
4. Slovan Bratislava 6 2 1 1 2 16:14 9
5. Dinamo Riga 6 2 1 0 3 11:10 8
6. Viťaz Čechov 7 0 2 2 3 15:21 6
7. Doněck 6 1 0 2 3 14:18 5

Tarasovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. Atlant Mytišči 6 2 2 1 1 15:14 11
2. CSKA Moskva 7 2 2 0 3 16:16 10
3. Spartak Moskva 6 3 0 1 2 12:12 10
4. Čerepovec 6 2 0 3 1 14:16 9
5. Jaroslavl 5 2 1 0 2 16:15 8
6. Dinamo Minsk 7 2 1 0 4 15:26 8
7. Nižnij Novgorod 5 1 0 3 1 15:17 6

Švédsko

Výsledky:
Frölunda - MODO Hockey 7:6 v prodl., HV 71 - Skelleftea 1:0, Linköping - Lulea 2:3 v prodl. (za hosty Skrbek 1+0), Rögle - Färjestad 5:2, Växjö - Timra 2:1 v prodl.

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Lulea 3 2 1 0 0 9:5 8
2. HV 71 3 1 2 0 0 6:3 7
3. Linköping 3 2 0 1 0 6:5 7
4. Frölunda 4 1 1 1 1 12:11 6
5. Brynäs 3 0 2 1 0 7:6 5
6. Timra 3 0 2 1 0 6:5 5
7. Växjö 4 0 2 1 1 6:7 5
8. Skelleftea 3 1 0 0 2 7:5 3
9. Rögle 3 1 0 0 2 7:7 3
10. Färjestad 3 0 1 1 1 6:9 3
11. AIK Stockholm 3 0 0 3 0 5:8 3
12. MODO Hockey 3 0 0 2 1 9:15 2

Finsko

Výsledky:
Ilves Tampere - KalPa Kuopio 5:3, SaiPa Lappeenranta - Blues Espoo 1:5.

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Blues Espoo 4 2 1 1 0 16:10 9
2. SaiPa Lappeenranta 4 3 0 0 1 14:11 9
3. Hämeenlinna 3 1 2 0 0 8:3 7
4. Jyväskylä 3 2 0 1 0 9:5 7
5. Ässät Pori 3 2 0 0 1 6:6 6
6. KalPa Kuopio 4 2 0 0 2 9:10 6
7. Ilves Tampere 4 2 0 0 2 11:17 6
8. Tappara Tampere 3 1 0 1 1 12:8 4
9. Kärpät Oulu 3 1 0 0 2 9:7 3
10. IFK Helsinky 3 1 0 0 2 9:11 3
11. TPS Turku 3 0 1 1 1 6:9 3
12. Pelicans Lahti 3 0 1 0 2 12:13 2
13. Lukko Rauma 2 0 0 1 1 1:5 1
14. Jokerit Helsinky 2 0 0 0 2 3:10 0

Švýcarsko

Výsledek:
Curych - Bern 2:3.

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Ženeva 2 2 0 0 0 5:2 6
2. Bern 3 2 0 0 1 8:6 6
3. Curych 4 2 0 0 2 11:10 6
4. Lugano 2 1 1 0 0 6:2 5
5. Rapperswil 2 1 1 0 0 6:4 5
6. Ambri-Piotta 1 1 0 0 0 5:2 3
7. Kloten 2 1 0 0 1 6:6 3
8. Fribourg-Gottéron 2 1 0 0 1 5:5 3
9. Davos 2 0 0 1 1 4:6 1
10. Langnau 2 0 0 1 1 3:6 1
11. Biel 2 0 0 0 2 2:6 0
12. Zug 2 0 0 0 2 2:8 0

Slovensko

Výsledek:
Skalica - Slovensko 20 4:1 (Vyrůbalík 0+2).

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Nitra 2 2 0 0 0 13:4 6
2. Banská Bystrica 2 1 1 0 0 8:4 5
3. Poprad 1 1 0 0 0 7:3 3
4. Piešťany 1 1 0 0 0 3:0 3
5. Zvolen 1 1 0 0 0 5:3 3
6. Skalica 2 1 0 0 1 7:8 3
7. Martin 2 1 0 0 1 3:5 3
8. Žilina 1 0 0 1 0 3:4 1
9. Košice 1 0 0 0 1 3:5 0
10. Trenčín 1 0 0 0 1 3:6 0
11. Slovensko 20 4 0 0 0 4 5:18 0