JSTE JEDNIČKY. Kouč Zdeněk Venera po rozhodujícím finále hokejové extraligy....

JSTE JEDNIČKY. Kouč Zdeněk Venera po rozhodujícím finále hokejové extraligy. Kometa Brno to zkusí zase za rok. | foto: Michal Šula, MAFRA

Trenér Komety už chce vidět větší kázeň, do sestavy se vrací Žižka

  • 1
Jeden se vrátí, jiný zase vypadne. Sestava hokejové Komety se stále ne a ne ustálit. Do úterního domácího duelu European Trophy s Plzní (začíná v 18 hodin) může trenér poprvé v letošní přípravě nasadit obránce Tomáše Žižku, s dalšími beky ale naopak počítat nemůže.

"Milan Hruška bude po operaci chybět ještě nějakou dobu, Tomáš Malec dobírá antibiotika a Radima Bičánka zlobí záda. Tato trojice asi nenastoupí," informuje Zdeněk Venera.

V útoku mu stále schází dlouhodobý marod Róbert Petrovický, na operaci s ramenem musí Vojtěch Němec. Za takovýchto okolností se jednotlivé lajny tvoří ztěžka. "Ideální to není, ale nedá se nic dělat. Nikdo nemarodí naschvál," poznamenal Venera. "Z velké části budeme vycházet z toho, co fungovalo v minulé sezoně."

V té byl nejspolehlivější částí týmu brankář Jiří Trvaj. A právě dnes bude poprvé od 9. srpna a po potížích s kotníkem opět čelit střelám soupeře. Neuškodí mu téměř měsíční zápasová absence? "Starším hráčům to až tak nevadí, v zápřahu potřebují být hlavně mladí. Věřím, že pro Jirku to žádné manko nebude. Má tolik zkušeností, že by se do toho měl rychle dostat," nedělá si kouč starosti.

Jedničku pro extraligu, která pro modrobílé začne už příští čtvrtek, prozradit nechce. "Ale máme to celkem vyjasněné," řekl.

Kometu čekají před ostrým startem poslední dva testy: dnes s Plzní a ve čtvrtek rovněž doma se Zvolenem. "Náš výkon by se měl blížit tomu extraligovému hlavně po stránce herní kázně a dodržování některých zásad. Určité věci omíláme pořád dokola, ale čas pokročil a už by to mělo být vidět," oznamuje Venera.

"Může se stát, že tady něco vykládám a nakonec to skončí 8:5. Ale každopádně chceme, abychom byli v obraně důslednější."