Jakub Kovář v dresu Jekatěrinburgu.

Jakub Kovář v dresu Jekatěrinburgu. | foto: Profimedia.cz

Brankář Kovář pomohl Jekatěrinburgu do čela konference i asistencí

• 0
Jakub Kovář vychytal Jekatěrinburgu výhru 5:2 v Nižněkamsku a posun do čela Východní konference KHL. Český brankář k tomu přispěl nejen 14 úspěšnými zákroky, ale také asistencí na druhý gól, který už v páté minutě vstřelil Andrej Obidin. Kovář si v KHL připsal už třináctou asistenci.

Hosté měli výraznou převahu, na střely na branku vyhráli jednoznačně 42:16. Přesto ještě na počátku poslední třetiny vedli nejtěsnějším rozdílem, až pak pojistili vítězství dvěma brankami během necelých tří minut.

Spartak Moskva zaskočil favorizovaný Petrohrad a na soupeřově ledě zvítězil 4:1. Robin Hanzl přihrál na tři góly a bilanci v sezoně si vylepšil na 2+7. Tříbodový večer zažil v Kontinentální lize počtvrté.

SKA Petrohrad - Spartak Moskva 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Branky: 06:51 Kuzmenko - 00:50 Fjodorov (R. Hanzl, D. Višněvskij), 10:42 Širokov (D. Višněvskij, R. Hanzl), 14:58 M. Cyplakov (D. Višněvskij, Fjodorov), 41:13 Širokov (R. Hanzl, Fjodorov). Rozhodčí: Birin, Gofman – Golovljov, Sysujev. Diváci: 6567.

SKA Petrohrad Hellberg (21. Berdin) – Bengtsson, Galeňuk, Ožiganov, Dyblenko, Antipin, Kirsanov, Chafizullin (A) – Švec-Rogovoj, K. Marčenko, Vey – Trenin, M. Aaltonen, Kuzmenko – Kemppainen, Timkin (A), Ketov (C) – Ivan Morozov, Tkačjov, Chusnutdinov – E. Galimov.

Spartak Moskva J. Hudáček (Bespalov) – Pivcakin, Rylov (A), D. Musin, D. Višněvskij, Zubarev, Kulik, Nikišin, Kutějkin – Lehterä (A), Radil, Bakoš – Širokov (C), R. Hanzl, Fjodorov – Arkalov, M. Cyplakov, Zlobin – Šablovskij, Kruženkov, Talalujev.

Neftěchimik Nižněkamsk - Avtomobilist Jekatěrinburg 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Branky: 16:45 Bikmullin, 23:09 Chajrullin (Bikmullin, L. Hudáček) - 04:16 Alexej Vasilevskij (Protapovič), 04:38 Obidin (Sexton, Jakub Kovář), 18:31 Platt (Alexej Vasilevskij, Trjamkin), 43:50 Golyšev (Platt, Litovčenko), 46:32 Macek (Golyšev).

Neftěchimik Nižněkamsk Ivannikov (Barulin) – Bryncev (A), Rantakari, A. Osipov, Volgin, Loginov, Puzanov (C), Sidorov – Chajrullin, L. Hudáček, Bikmullin (A) – Galuzin, Enlund, A. Kosticyn – Šiksatdarov, Bjakin, Chafizov – Grošev, Šafigullin, Šarifjanov – Bucajev.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway (A), Berezin, Mamkin, Salov, Zacharov – Golyšev (A), Macek, Makejev – Sexton, Holland, Obidin – P. Kulikov, Litovčenko, Bočarov – Bělousov, Protapovič, Platt.