Jakub Nakládal (vlevo) z Jaroslavle se raduje se spoluhráčem z gólu.

Jakub Nakládal (vlevo) z Jaroslavle se raduje se spoluhráčem z gólu. | foto: Profimedia.cz

Nakládal se Salákem pomohli Jaroslavli v k výhře nad Čerepovcem

• 0
Obránce Jakub Nakládal dal vítězný gól hokejistů Jaroslavle, kteří porazili v Kontinentální lize Čerepovec 4:1 a vyhráli pátý zápas v řadě. V brance Lokomotivu přispěl k úspěchu bývalý český reprezentant Alexander Salák, který pochytal 25 střel. Překonal ho pouze útočník Matěj Stránský svou první trefou v sezoně.

Dvakrát skóroval v dresu Slovanu Bratislava nováček v soutěži Rudolf Červený, ale slovenský tým prohrál 4:6 na ledě Viťazu, kterému pomohl gólem a asistencí Vojtěch Mozík.

Jaroslavl začala sezonu porážkou 0:4 s Omskem, ale od té doby vítězí. Čtyři z pěti vítězných zápasů odchytal Salák, který vyšel úspěšně z brankářského souboje s Dominikem Furchem. Gólman Jaroslavle inkasoval jen ve 33. minutě, kdy dorážející Stránský snížil na 1:2.

Předtím v úvodu druhé třetiny vstřelil druhou branku zápasu Nakládal v přesilové hře. Furcha pak překonal ještě v 56. minutě Petri Kontiola, poslední gól dali domácí do prázdné branky. Furch v zápase zneškodnil 41 střel.

Slovan prohrával s Viťazem už 1:4. V závěrečné třetině sice snížil, ale pátou porážku v sedmém utkání v sezoně neodvrátil. Nepomohly mu dva góly Červeného, který přišel do bratislavského týmu před sezonou z Hradce Králové.

Poprvé v ročníku se trefil Mozík, který sekundu před koncem druhé třetiny vypálil od modré a od brusle jednoho z obránců Slovanu se puk odrazil za záda Marka Čiliaka.

Magnitogorsk vedený bývalým koučem české reprezentace Josefem Jandačem prohrál přestřelku s Čeljabinskem 5:6 a neuspěl po sérii tří vítězství.

Kontinentální liga

HC Viťaz Moskevská oblast - HC Slovan Bratislava 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Branky: 12:37 Makejev (Stoljarov), 15:38 Rendulić (M. Aaltonen, Mozík), 30:55 Makejev (A. Nikulin, A. Lazarev), 39:39 Mozík (Šinkevič, Stoljarov), 47:20 M. Aaltonen (A. Sjomin, Rendulić), 59:31 Švec-Rogovoj (Makejev) - 27:35 Červený (Šimun), 45:03 Rau (Gelinas, Taffe), 51:52 Liška (Chipchura), 53:31 Červený (Gelinas). Rozhodčí: Sidorenko, Sojn – Viljugin, Ponamarenko. Diváci: 4 046.

HC Viťaz Moskevská oblast Ortio (Samonov) – Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Mozík, Katičev, Šinkevič, Gončarov – Makejev, A. Nikulin, Stoljarov – Rendulić (A), M. Aaltonen (A), A. Sjomin – N. Komarov, Hrivík (C), Kokarev – Vyglazov, Švec-Rogovoj, A. Lazarev – Mojsejev.

HC Slovan Bratislava Čiliak (Štěpánek) – Gelinas, Sersen (C), Klok, Grman, Švarný (A), Schaus, Bačik, Baranov – Lunter, Taffe, Řepík (A) – Liška, Chipchura, Lamper – Sukel', Rau, Virta – Hrnka, Šimun, Červený.

Metallurg Magnitogorsk - Traktor Čeljabinsk 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)

Branky: 07:48 Pakarinen (Wolski, Rasmussen), 13:39 Ljubimov (Varfolomejev), 31:41 Běreglazov (N. Kuljomin, Mozjakin), 33:36 Jazkov (Varfolomejev, Běreglazov), 40:18 Pakarinen (Varfolomejev, Běreglazov) - 01:38 Stoa (Glinkin, Šinin), 06:08 Kravcov (Stoa, Glinkin), 21:29 Polygalov (Kravcov, Želdakov), 24:09 Szczechura (Gynge, Bergström), 36:08 Gynge (Bailen), 52:52 Gynge.

Metallurg Magnitogorsk Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov, Běreglazov, Matuškin, Rylov, Vereščagin, Olšanskij, Timkin – Mozjakin, N. Kuljomin, Ellison – Jazkov, Varfolomejev, Ljubimov – Wolski, Rasmussen, Pakarinen – Několenko, Kaletnik, Platonov.

Traktor Čeljabinsk Děmčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin, Želdakov, Rjasenskij, N. Chlystov, Nikitin, A. Petrov, Šolochov – Bergström, Gynge, Szczechura – Glinkin, Stoa, Kravcov – Lapenkov, Rybakov, Kokujov – Peňkovskij, Šarov, Polygalov.

Lokomotiv Jaroslavl - Severstal Čerepovec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 02:27 Kutuzov (Ivanov), 22:11 Nakládal (Kozun, Loktionov), 55:16 Kontiola (Apalkov, Loktionov), 59:44 Loktionov (Kozun) - 32:20 Stránský (A. Kulda, Verjovkin).

Lokomotiv Jaroslavl Salák (Konovalov) – Nakládal, Afanasjev, Kutuzov, Čerepanov, Jelesin, Averin, Kovaljov – Loktionov, Kozun, Kontiola – Jurtajkin, Iljenko, Apalkov – Denisenko, Averin, Alexejev – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Slepec.

Severstal Čerepovec Furch (Artamkin) – Kuljaš, A. Kulda, Lekomcev, Malevič, Kudako, Verjovkin, Syčuškin, Kornějev – Boychuk, Ashton, Stránský – Vovčenko, Trubačjov, Geraskin – Rybin, Jašin, Ščerbina – Monachov, Karlin, I. Zacharčuk.