Ilustrační snímek - Český hokejista Marek Kvapil (nahoře) dal jednu ze tří branek Záhřebu v souboji s Vladivostokem. | foto: AP

Smoleňák a Kvapil zařídili v KHL výhru Záhřebu nad Vladivostokem

• 2
Útočníci Radek Smoleňák a Marek Kvapil přispěli brankami k výhře Medveščaku Záhřeb v Kontinentální hokejové lize nad Vladivostokem 3:1. Česká ofenzivní formace, kterou tvoří ještě centr Tomáš Mertl, se tak znovu prosadila, ale na rozdíl od středeční prohry v úvodním duelu sezony s Chabarovskem (2:3 po samostatných nájezdech) se nyní mohla radovat.

Smoleňák po chybné rozehrávce hostů půl minuty před koncem úvodní třetiny otevřel skóre a připsal si první soutěžní trefu po příchodu ze švédského MoDo. Deset minut před koncem pojistil výhru gólem na 3:1 Kvapil a také navázal na Mertlovu branku z prvního duelu.

Ani ve druhém utkání na lavičce Slovanu Bratislava se nedočkal bodového zisku český trenér Miloš Říha starší, jehož svěřenci prohráli s Chabarovskem 0:1. Rozhodl ve 44. minutě v přesilovce Tom Wandell. Ve středu musel Říha strávit porážku s Vladivostokem 1:3.

Brankáři Jakub Kovář a Alexander Salák inkasovali shodně jen jednou a přispěli k venkovním výhrám svých klubů. Kovářův Jekatěrinburg vyhrál v Nižněkamsku 2:1, jednou asistencí k tomu přispěl i útočník Ondřej Roman. Salákův Novosibirsk zvítězil v Podolsku 5:1, když už první třetinu vyhrál 5:0.

Další český brankář Pavel Francouz, který v prvním utkání vychytal vítězství 2:1 po samostatných nájezdech s Jekatěrinburgem, začal dneska proti Chanty-Mansijsku na lavičce. Vasilije Demčenka ale vystřídal ve 22. minutě za stavu 0:3, pak sice Traktor vyrovnal, ale v závěrečném dějství Francouz prohře 3:5 nezabránil.