Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin | foto: Profimedia.cz

Jaškin a Sekáč skórovali a slavili postup do čtvrtfinále KHL

• 0
Čeští útočníci Dmitrij Jaškin a Jiří Sekáč pomohli gólem svým týmům k postupu do čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy. Nejlepší střelec základní části Jaškin se svou třetí brankou v bojích o Gagarinův poháru podílel na výhře Dynama Moskva 4:3 v pátém utkání na Čerepovcem. Sekáč skóroval v play off podruhé při vítězství Omsku 3:1 nad Jekatěrinburgem, také Avangard vyhrál sérii 4:1.

Dynamo Moskva vedlo v polovině dnešního utkání nad Čerepovcem už 4:0. Jaškin se trefil v 21. minutě v oslabení a vylepšil svou bilanci v play off na pět bodů z pěti zápasů. Hosté ještě dokázali utkání zdramatizovat poté, co v 34. minutě snížil na 1:4 Jindřich Abdul. Český útočník si připsal ještě asistenci u třetího gólu Čerepovce v 57. minutě, vyrovnat už se jeho týmu nepovedlo.

Sekáč navázal na svou branku z pondělního zápasu. Jakuba Kováře v brance Jekatěrinburgu překonal v 32. minutě, kdy otočil skóre na 2:1 a šlo nakonec o vítězný gól. Úvodní trefu zápasu dal dvaačtyřicetiletý Pavel Dacjuk, který se stal nejstarším střelcem v historii play off KHL.

Kovářovi, jenž si připsal 19 zákroků, skončila sezona stejně jako dalšímu českému gólmanovi Dominiku Furchovi z Dinama Minsk. Běloruský tým dlouho vzdoroval na ledě Petrohradu, ale nakonec favoritovi podlehl 3:4 v prodloužení. Furch zneškodnil 29 střel.

Osmifinále play off KHL

Východní konference - 5. zápasy:

Metallurg Magnitogorsk - Barys Nur-Sultan 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Branky: 01:27 S. Mozjakin (Holm, Karpov), 15:32 Prochorkin (Dronov, Goldobin), 27:30 Goldobin (Prochorkin, S. Plotnikov), 35:39 Beck (A. Nestrašil, Pašnin), 36:39 Rasmussen (Holm) - 30:04 Valk. Rozhodčí: Birin, Judakov – Streltsov, Ronamarenko. Diváci: 2 373. Stav série: 3:2

Metallurg Magnitogorsk Olkinuora (Košečkin) – Dronov, Zemčonok, Pašnin, Minulin, Holm, Martynov, Nikolajev – Goldobin, S. Plotnikov, Prochorkin – A. Nestrašil, Beck, Košelev – Karpov, S. Mozjakin, Rasmussen – Jurov, Několenko, N. Kuljomin – Korobkin.

Barys Nur-Sultan Ortio (37. H. Karlsson) – Makljukov, Dietz, Šalapov, Heatherington, Lintuniemi, Blacker – Frattin, Paňukov, Videll – R. Starčenko, Petuchov, Gurkov – Michajlis, Valk, Lilja – Ševčenko, Šestakov, Akolzin – Musorov.

Avangard Omsk - Avtomobilist Jekatěrinburg 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Branky: 21:02 Tolčinskij (Knight), 31:36 Sekáč (Boucher, Gotovec), 35:11 Běreglazov (Chochlačov) - 05:57 Dacjuk (Macek, Makejev). Rozhodčí: Olenin, Ovčinnikov – Viljugin, Nikolajev. Diváci: 2021. Stav série: 4:1

Avangard Omsk Bobkov (Mišurov) – Pokka, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Gotovec, Čisťakov – Knight, Boucher, Sekáč – Zernov, Kovalčuk (A), Tolčinskij – K. Kostin, Činachov, K. Semjonov – Stas (A), Dědunov, A. Potapov – Chochlačov.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Galkin) – Ščemerov, Trjamkin (A), Zborovskij, Ch. Genoway, Berezin, Holzer, D. Zajcev – Dacjuk (C), Macek, Makejev – Holland (A), Žukenov, Bočarov – Bělousov, P. Kulikov, Litovčenko – Suslov, Chripunov, Obidin – Protapovič.

Západní konference - 5. zápasy:

Dynamo Moskva - Severstal Čerepovec 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Branky: 10:22 Hietanen (O. Lindberg), 20:35 Jaškin, 25:13 O. Lindberg (Čajkovský, An. Sergejev), 30:22 V. Kuljomin (Muranov, J. Zajcev) - 33:33 Abdul (Liška), 46:03 Kudako (Liška, J. Morozov), 56:50 Kudako (Mojsejev, Abdul). Rozhodčí: Romasko, Naumov – Kučava, Sivov.. Diváci: 4 095. Stav série: 4:1

Dynamo Moskva Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), J. Zajcev, An. Sergejev, Alanov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – O. Lindberg, Pääjärvi, Tarasov (A) – Igumnov, Jefremov, Brjukvin – Kučerjavenko, O. Zajcev, Muranov – V. Kuljomin.

Severstal Čerepovec Podjapolskij (31. Šugajev) – Vittasmäki, M. Chabarov, Makejev, M. Tichonov, Lalonde (A), Adamčuk, Kudako – Liška, A. Alexejev, J. Morozov – Kodola, Vovčenko, Petunin – Kapustin, Geraskin (A), Guslistov – Vicharev (C), Abdul, Mojsejev – Kazakov.

SKA Petrohrad - HC Dinamo Minsk 4:3P (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 24:46 E. Galimov (Antipin, Ivan Morozov), 29:44 E. Galimov (Ivan Morozov, Ožiganov), 57:58 K. Marčenko (E. Galimov, Chafizullin), 68:47 Burdasov (Bengtsson, Vey) - 03:22 Varfolomejev (Mosaljov, Protas), 42:05 Varfolomejev (Prince, Menell), 43:03 Mosaljov (Protas, Gorbunov). Rozhodčí: Gašilov, Odins – Antonov, Černyšjov. Diváci: 8 427. Stav série: 4:1

SKA Petrohrad Hellberg (Samonov) – Ožiganov, Fantenberg, Bengtsson, Chafizullin, Antipin, Tokranov, Kirsanov – Burdasov, Vey, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, Švec-Rogovoj – E. Galimov, Ivan Morozov, K. Marčenko – Podkolzin, Kukštel, Timkin – Cicjura.

HC Dinamo Minsk Furch (D. Taylor) – Menell, Falkovskij, Solovjov, Almqvist, Znacharenko, Šinkevič – Varfolomejev, Z. Mitchell, Prince – Mosaljov, Protas, Klinkhammer (C) – Paré, Gorbunov, K. Voronin – Děmkov, Usov, Martynov – Kozun, Pavlovič.