Jakub Kovář

Jakub Kovář | foto: Reuters

Kovář vychytal v KHL druhou nulu, Jekatěrinburg vyhrál podesáté

• 1
Jakub Kovář vychytal podruhé v sezoně Kontinentální hokejové ligy čisté konto. Jekatěrinburg doma zvítězil 3:0 nad Čeljabinskem a český brankář se na tom podílel 25 zákroky.

K výhře Spartaku Moskva na ledě Petrohradu 3:2 v prodloužení přispěl útočník Robin Hanzl gólem a asistencí.

Kovář udržel první domácí „nulu“ v sezoně, předtím neinkasoval 12. září v Ufě (2:0). Žádnému střelci nedovolil skórovat dva dny poté, co při porážce 1:4 od Dynama Moskva rovněž na vlastním ledě poprvé v sezoně předčasně střídal.

Avtomobilist rozhodl o výsledku až ve třetí třetině, v jejíž šesté minutě skórovali Dan Sexton a Nigel Dawes. V závěru pak 41 sekund před koncem zápasu zpečetil výsledek gólem do prázdné branky Arťom Garejev. Jekatěrinburg po desátém vítězství v sezoně ztrácí jen bod na lídra Východní konference Kazaň, ta má ale dva zápasy k dobru.

Hanzl oba zápisy zaznamenal v první třetině v přesilovkách. Nejprve asistoval u gólu Dmitrije Višněvského a sám pak třetím gólem v sezoně zvýšil na 2:0. SKA dvoubrankové manko stáhl, ale v prodloužení rozhodl Martins Karsums.

Petrohrad prohrál potřetí za sebou a na druhém místě Západní konference ztrácí už pět bodů na Viťaz Podolsk, který vyhrál 2:1 na ledě Dinama Riga. U vítězného gólu Pavla Černova necelých pět minut před koncem asistoval obránce Jakub Jeřábek.

5.Dinamo Riga 5101311:153

Avtomobilist Jekatěrinburg - Traktor Čeljabinsk 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 45:05 Sexton (D. Bodrov, Alexej Vasilevskij), 45:59 Dawes, 59:19 A. Garejev (Macek, Litovčenko). Rozhodčí: Sidorenko, Hribik – Goljak, Gordenko.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Gross) – I. Višněvskij, Gurkin, Alexej Vasilevskij, D. Bodrov, Trjamkin, Berezin, Valitov – Golyšev, Dacjuk (A), Dawes (C) – Sexton, Litovčenko, Platt (A) – Macek, Kučerjavenko, A. Garejev – Chripunov, V. Popov, Mozer – Ovčinnikov.

Traktor Čeljabinsk Děmčenko (Fedotov) – Menšikov (C), Virtanen, Sergijenko, S. Těreščenko, Borodkin, Karpuchin, Jasinskij – Thomas, Sedlák (A), Hyka – Calof, Šarov, Kručinin – Fatějev, Šolochov, Glinkin (A) – Kosov, Karlin, Tridčikov – Mansurov.

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 15:14 Paršin (Mozjakin), 29:24 Ljubimov (Mozjakin, Matuškin), 56:36 Potěchin (Kozun, Antipin). Rozhodčí: Akuzovskij, Gašilov – Sadovnikov, Sazonov. Diváci: 6678.

Salavat Julajev Ufa Metsola (Sochatskij) – Panin (C), Larsen, Lisovec, Koledov, Pašnin, Ar. Sergejev – Hartikainen, Manninen, Omark (A) – Kugryšev, Burmistrov, Chochrjakov – Sošnikov (A), Kadějkin, M. Majorov – Soloduchin, Kartajev, V. Žarkov – Alalykin.

Metallurg Magnitogorsk Košečkin (S. Galimov) – J. Birjukov, Antipin (A), Vereščagin, J. Jakovlev (A), Matuškin, Běreglazov, Dronov – Timkin, Několenko, Ljubimov – Paršin, Mozjakin, A. Nestrašil (C) – Kozun, Rasmussen, Potěchin – Dorofejev, Loktionov, Rožkov – Korobkin.

Admiral Vladivostok - Neftěchimik Nižněkamsk 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 10:58 Bakoš (Lalonde, Almqvist), 23:47 J. Petrov (Lisin, Konnov). Rozhodčí: Beljajev, Fatejev – Bersenjov, Judin.

Admiral Vladivostok Olkinuora (Krasotkin) – Almqvist, Lalonde, Miščenko, Kozlovskij, Bobrjašov, Ďakov, Ostrovskij, Ibatullin – Bakoš, Ljungh, V. Butuzov – Lomako, A. Strelcov, V. Strelcov – Glazačev (C), Mereskin (A), K. Voronin – Lisin, J. Petrov (A), Konnov.

Neftěchimik Nižněkamsk Šaryčenkov (Barulin) – R. Murphy (A), Rjasenskij, Aťušov, Pajgin, S. Zacharčuk (C), Šaripzjanov, An. Sergejev (A), Volgin – Porjadin, Z. Mitchell, White – Chajrullin, P. Kulikov, Chisamutdinov – Bikmullin, Chafizov, Černikov – Denis Kazionov, Šarifjanov, Grošev.

HC Sibir Novosibirsk - Dynamo Moskva 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky: 02:02 A. Jakovlev (Romancev). Rozhodčí: Spirin, Ščeňov – Zacharov, Strelcov. Diváci: 6011.

HC Sibir Novosibirsk Krasikov (Säteri) – Jokipakka, Loginov (C), K. Alexejev, Ilja Morozov, Piganovič, Chabarov, Glazkov – Puustinen, Ruohomaa, J. Peltola (A) – Milovzorov (A), Sajustov, Šarov – V. Komarov, Torčeňuk, Česalin – Pervušin, Romancev, A. Jakovlev.

Dynamo Moskva Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Ljamin, J. Zajcev, Volkov, Mironov (A), Pribylskij, Ogurcov – Tarasov, Šipačov (C), Alexejev – Brjukvin, Polygalov, Indrašis – Mojsejev, Jefremov, V. Kuljomin (A) – Afinogenov, Igumnov, Muranov.

SKA Petrohrad - Spartak Moskva 2:3P (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 36:06 Burdasov (Kemppainen), 40:19 Tkačov (S. Plotnikov, Rundblad) - 07:35 D. Višněvskij (Chochlačov, R. Hanzl), 18:23 R. Hanzl (Chochlačov, Rylov), 60:28 Karsums (Chochlačov). Rozhodčí: Ovčinnikov, Ravodin – Lazarev, Šeljanin. Diváci: 11 936.

SKA Petrohrad Melničuk (Hellberg) – Rundblad, Tokranov, Dyblenko, A. Bělov, Zub, Zubarev, Galeňuk – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačov – Burdasov, Kemppainen, Barabanov – Karpov, Koskiranta, Děrgačov – Ketov, Kablukov, Kuzmenko – Marčenko.

Spartak Moskva J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, D. Višněvskij, Rylov, Hersley, Kulik, Grišin, Trišin – Karsums, Zubov, Daugavinš – Talalujev, R. Hanzl, Chochlačov – Fjodorov, Juňkov, Stoljarov – Leščenko, Šaškov, Cyplakov – Šablovskij.

Dinamo Riga - HC Viťaz Moskevská oblast 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 07:38 Pavlovs (Sotnieks, Lipsbergs) - 42:01 Arťuchin, 55:19 P. Černov (Jeřábek, Jevsejenkov). Rozhodčí: Olenin, Oskirko – Kučava, Šišlo. Diváci: 4 037.

Dinamo Riga An. Makarov (Salák) – Ališauskas, Bartulis, Mamčics, Gimajev, Berglund, Sotnieks, Balinskis – Sarkanis, Darzinš, M. Redlihs – Ashton, Džerinš, McMillan – Lipsbergs, Meija, Batna – Trastašenkovs, Pavlovs, Gillies – Zabusovs.

HC Viťaz Moskevská oblast I. Ježov (Saprykin) – Jevsejenkov, Jeřábek, Golovkov, V. Lajunen, Katičev, Voronkov, Pylenkov – Švec-Rogovoj, Laričev, Makejev – Grebenščikov, Jormakka, M. Aaltonen – P. Černov, Mons, Arťuchin – A. Ševčenko, Petrakov, Koltygin – Mojsejev.