Jakub Kovář na soustředění v hokejové hale v Písku

Jakub Kovář na soustředění v hokejové hale v Písku | foto:  , MAFRA

Jekatěrinburg je v KHL na pokraji vyřazení. Konec sezony pro Kováře?

• 0
Ani 38 úspěšných zákroků gólmana Jakuba Kováře nepomohlo hokejistům Jekatěrinburgu vybojovat první vítězství v osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy. Avtomobilist podlehl na ledě Novosibirsku 3:4 v prodloužení, v sérii prohrává 0:3 a je na pokraji vyřazení.

Hlavním strůjcem výhry domácích byl finský útočník Juuso Puustinen, který dal hattrick. Prodloužení rozhodl v 70. minutě dvacetiletý Nikita Šaškov, který se vedle branky dostal k puku a procedil ho za Kovářova záda.

Třetí vítězství si až v prodloužení připsaly také Kazaň proti Nižněkamsku a CSKA v sérii s Nižním Novgorodovem.

Naopak snížit na 1:2 na zápasy se povedlo Spartaku Moskva, který zdolal městského rivala Dynamo 5:4 rovněž v prodloužení, přestože prohrával v páté minutě už 0:3. U gólu na 4:3 pro Dynamo asistoval i druhý nejproduktivnější hráč základní části Dmitrij Jaškin. Spartaku zařídil výhru v 76. minutě Michail Kotljarevskij.

Neftěchimik Nižněkamsk - Ak Bars Kazaň 1:2P (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 56:48 Šiksatdarov - 43:52 E. Galimov (Jarullin, A. Galimov), 72:15 E. Galimov (Fisenko). Rozhodčí: Akuzovskij, Fraňo – Kučava, Novikov. Diváci: 5 199. Stav série: 0:3

Neftěchimik Nižněkamsk Barulin (Šaryčenkov) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Pajgin, R. Murphy, Aťušov (A), An. Sergejev (A), Semjonov, Puzanov – Chajrullin, Berglund, Enlund – Padakin, Z. Mitchell, White – Černikov, P. Kulikov, Šiksatdarov – Bikmullin, Šarifjanov, Chafizov – Grošev, Porjadin.

Ak Bars Kazaň Biljalov (Miftachov) – Jarullin, Virtanen, Ljamkin, Rukavišnikov, Pedan, Judin – K. Petrov, Cormier, Azevedo (C) – Frattin, A. Galimov, Galijev – Lukojanov (A), Sannikov (A), E. Galimov – Fisenko, Voronkov, V. Tichonov – Dyňak.

HC Sibir Novosibirsk - Avtomobilist Jekatěrinburg 4:3P (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 07:47 Puustinen (Šarov, Jokipakka), 11:37 Puustinen (Ruohomaa, Jokipakka), 45:48 Puustinen (Šarov, Jokipakka), 69:41 Šaškov (Timašov, Šarov) - 09:24 Berezin (Bělousov, Dacjuk), 28:59 Holland (Dawes, Kučerjavenko), 55:46 Platt (Trjamkin). Rozhodčí: Naumov, Ščenjov – Ponamarenko, Střelcov. Diváci: 7420. Stav série: 3:0

HC Sibir Novosibirsk Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Timašov, K. Alexejev, Děmidov, Jermakov, Ilja Morozov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov (A) – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – I. Makarov, Romancev, Česalin (A) – N. Korotkov, A. Jakovlev, Šaškov – Romajev.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Mamkin, Batyršin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Sexton, Litovčenko, Mozer – Dacjuk (A), Kučerjavenko, Bělousov – A. Garejev, Platt (A), Obidin – Ovčinnikov.

Torpedo Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 1:2P (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 18:18 Belevič (Bočarov) - 08:09 Mamin (Nestěrov), 64:24 Slepyšev. Rozhodčí: Birin, Bukin – Goljak, Ivanov. Diváci: 5500. Stav série: 0:3

Torpedo Nižnij Novgorod Tichomirov (Serebrjakov) – Orlov, Barancev, Ch. Genoway, Zborovskij, Mišarin, Aljajev – Žafjarov, Schroeder, Šenfeld – Rattie, Belevič, Bočarov – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Varnakov, Shore, Szczechura – Gončaruk.

CSKA Moskva I. Sorokin (Lars Johansson) – A. Marčenko, Dahlbeck, Nestěrov, A. Romanov, M. Robinson, Kiselevič, Naumenkov – Grigorenko, Vey, Tolčinskij – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Alexandr Popov – Kalinin, P. Karnauchov, Mamin.

Spartak Moskva - Dynamo Moskva 5:4P (2:3, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 06:28 Zubov (Nikišin, Karsums), 19:54 Fjodorov (I. Višněvskij), 33:14 Chochlačov (Cyplakov), 57:16 Hersley (Kutějkin, Chochlačov), 75:27 Kotljarevskij (Juňkov, Cyplakov) - 00:53 Polygalov (Tarasov), 03:12 Ljamin (Tarasov, Šipačov), 04:34 Muranov (V. Kuljomin, Jefremov), 34:39 Čajkovský (Šipačov, Jaškin). Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Zacharenkov, Nikolajev. Diváci: 10 737. Stav série: 1:2

Spartak Moskva J. Hudáček (4. Bespalov) – Hersley, I. Višněvskij, Rylov (A), D. Višněvskij, Trišin, Kutějkin, D. Musin, Nikišin – Nikoncev (C), R. Hanzl, Fjodorov – Karsums, Zubov (A), Daugavinš – A. Galimov, Malychin, Chochlačov – Cyplakov, Juňkov, Kotljarevskij.

Dynamo Moskva Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, Mironov (A), Ljamin, J. Zajcev, Grigorjev, Ogurcov, Pribylskij – Jaškin, Šipačov (C), A. Petersson – Indrašis, Polygalov, Tarasov – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Muranov, Jefremov, V. Kuljomin (A).