Dmitrij Jaškin (vpravo) v dresu Dynama Moskva

Dmitrij Jaškin (vpravo) v dresu Dynama Moskva | foto: Profimedia.cz

Jaškin je v KHL dál v ráži, Vladivostoku vstřelil dva góly

• 4
Dmitrij Jaškin dal v Kontinentální hokejové lize dva góly, kterými pojistil výhru moskevského Dynama 4:1 ve Vladivostoku. Český útočník bodoval ve třetím zápase za sebou, v pondělním utkání v Chabarovsku se blýskl čtyřmi asistencemi.

Jaškin se v závěru druhé třetiny prosadil střelou z úhlu, v úvodní minutě závěrečného dějství proměnil samostatný únik a zvýšil na 4:0. V tabulce střelců i v kanadském bodování (7+9) je v lize druhým Čechem za Jiřím Sekáčem z CSKA Moskva (8+8). V devíti říjnových zápasech zaznamenal šestadvacetiletý dynamovec 11 bodů.

Ve třetím startu za Dinamo Riga se gólman Alexander Salák dočkal první výhry, kterou navíc ozdobil čistým kontem. Nejhorší tým soutěže porazil 2:0 hosty z Čeljabinsku, dvaatřicetiletý bývalý reprezentant k tomu přispěl 34 zákroky.

Až dvě a půl minuty před koncem přišel o čisté konto Marek Langhamer, Chabarovsku nicméně pomohl k domácí výhře 2:1 nad Soči. Jeho spoluhráči Hynek a Tomáš Zohornové si připsali asistenci u vítězného gólu.

Langhamer nastoupil v sezoně podvanácté, ale teprve podruhé odchytal v brance Amuru vítězný zápas. Hráči Soči na něj vyslali 25 střel, překonali ho i v druhé třetině, ale gól neplatil kvůli posunuté brance.

Kontinentální liga

Výsledky, tabulky a statistiky

Metallurg Magnitogorsk - Ak Bars Kazaň 1:0N (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)pen. 2:0

Branky: 65:00 Ljubimov. Rozhodčí: Gofman, Gusev – Gorděnko, Šeljanin. Diváci: 7140.

Metallurg Magnitogorsk Košečkin (14. S. Galimov) – Běreglazov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Minulin, Matuškin, Dronov, Zajcev – Paršin, A. Nestrašil (C), Mozjakin – Kozun, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Loktionov, Dorofejev – Timkin, Ljubimov, Korobkin – Rožkov.

Ak Bars Kazaň Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Ljamkin, Judin, Chenkel, Pedan, Žuravljov – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Galimov, Galijev – Fisenko, Osnovin, O. Li – Frattin, Tkačjov (A), E. Galimov – M. Gluchov.

Dinamo Riga - Traktor Čeljabinsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 22:55 Darzinš (McMillan), 52:09 Meija (Mamčics). Rozhodčí: Naumov, Fatajev – Kučava, Sivov.

Dinamo Riga Salák (Treťjak) – Ališauskas, Bartulis, Mamčics, Marshall, Berglund, Sotnieks (A), Balinskis – Darzinš (C), M. Redlihs, McMillan (A) – Ashton, Meija, Berzinš – Džerinš, Pavlovs, Lipsbergs – Trastašenkovs, Marenis, Gillies – Batna.

Traktor Čeljabinsk Děmčenko (Fedotov) – Virtanen, S. Těreščenko, Kalinin (C), Sergijenko, Menšikov (A), Karpuchin, Borodkin, Jasinskij – Sedlák (A), Hyka, Kručinin – Šolochov, Grišakov, Malychin – Fatějev, Karlin, Kosov – Tridčikov, Koňkov, Těrtyšnyj.

Admiral Vladivostok - Dynamo Moskva 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 52:16 Konnov (Lalonde, V. Strelcov) - 05:05 Afinogenov (Čajkovský, Hietanen), 32:14 Bojkov (Polygalov), 38:13 Jaškin (Tarasov, J. Zajcev), 40:33 Jaškin (Šipačov). Rozhodčí: Vasiljev, Cyplakov – Sadovnikov, Sazonov. Diváci: 4064.

Admiral Vladivostok Olkinuora (Krasotkin) – Lalonde, Almqvist, Ďakov, A. Osipov, Miščenko, Kozlovskij, Ostrovskij, Bobrjašov – Vicharev, Ljungh, Bakoš – K. Voronin, Mereskin, Lomako – Lisin, J. Petrov, V. Butuzov – A. Strelcov, Konnov, V. Strelcov.

Dynamo Moskva Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov, Ljamin, J. Zajcev, Bojkov – Jaškin, Šipačov, Tarasov – Mojsejev, V. Kuljomin, Igumnov – Alexejev, Brjukvin, Polygalov – Afinogenov, Jefremov, Michajlov – Muranov.

Amur Chabarovsk - HK Soči 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 14:17 Golubev (A. Lazarev, Jazkov), 46:08 Korjagin (H. Zohorna, T. Zohorna) - 57:37 R. Rosén (Točickij). Rozhodčí: Akuzovskij, Gašilov – Viljugin, Goljak. Diváci: 4 571.

Amur Chabarovsk Langhamer (Alikin) – V. Vasiljev, Jordán, Ignatovič, Korjagin, Turbin, Kamalov, Alexandrov – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Fajzullin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A) – A. Lazarev, Jazkov, Golubev (A) – Rasskazov, Ruděnkov, Kacuba.

HK Soči Nalimov (Šikin) – Ellis, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov (C), J. Alexandrov, Jelizarov, Gordějev – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Točickij, Krikunov (A), Šmeljov – Dugin, Lugin, Starkov – Archipov, Kapustin, Tomilin – Mosaljov.