Jakub Kovář

Jakub Kovář | foto: Profimedia.cz

Kovář je s hokejisty Jekatěrinburgu ve čtvrtfinále KHL

• 0
Český brankář Jakub Kovář s Jekatěrinburgem postoupil v nejkratším možném termínu do čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy. Avtomobilist vyhrál ve čtvrtém osmifinálovém duelu 4:3 v Čeljabinsku a sérii ovládl 4:0 na zápasy. Jekatěrinburg je v semifinále Východní konference poprvé v historii.

Postupová výhra se pro Jekatěrinburg rodila těžce. Kovář v minulých duelech inkasoval dohromady jen třikrát a průměr gól na zápas mu pokazili hned po pěti minutách domácí Anton Glinkin a Igor Isajev. Nejlepšímu týmu Východní konference ze základní části pomohlo k vyrovnání vyloučení domácího Alexeje Petrova ve 31. minutě na pět minut a do konce utkání za faul kolenem, které potrestali góly Ilja Krikunov a Vjačeslav Litovčenko.

Traktor se ještě jednou dostal do vedení na začátku třetí třetiny díky trefě Alexandra Šarova, ale během tří minut hosté po trefách Dana Sextona a znovu Litovčenka skóre otočili a vítězství si už vzít nenechali. Kovář měl 22 zákroků, téměř o polovinu méně než domácí Vasilij Děmčenko (40).

Málo vídaných 58 zásahů si připsal jiný český brankář Dominik Hrachovina, jenž ale s Astanou výhru neslavil. Barys prohrál navzdory příznivému vývoji zápasu v Nižním Novgorodu 4:5 ve druhém prodloužení a Torpedo srovnalo stav série na 2:2.

Astana přitom už v 17. minutě vedla 3:0 a ještě v 58. minutě 4:2. Pak ale domácí dvěma brankami během minuty vyrovnali a šlo se do prodloužení. První dvacetiminutovka vítěze nepřinesla a v závěru té druhé v 96. minutě propálil Hrachovinu v přesilovce Vladimir Galuzin.

Klubová sezona dnes skončila obránci Vojtěchu Mozíkovi a útočníkovi Michalu Řepíkovi z Viťazu Podolsk. Nad jejich síly byl nejlepší tým základní části soutěže CSKA Moskva, který vyhrál čtvrtý duel 3:1 a sérii zvládl 4:0 na zápasy.

Traktor Čeljabinsk - Avtomobilist Jekatěrinburg 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)

Branky: 1:14 Glinkin (Kravcov), 5:16 Isajev (Borodkin, Kokujov), 41:00 Šarov (Glinkin, Karpuchin) - 31:38 Krikunov (Golyšev), 32:03 Litovčenko (I. Višněvskij, Golyšev), 42:27 Sexton (Dawes, Litovčenko), 44:18 Litovčenko (Dawes, Sexton). Rozhodčí: Bělov, Lavrenťjev – Gorděnko, Sysujev.

Traktor Čeljabinsk Děmčenko (Sudnicin) – N. Chlystov, Bailen, A. Petrov, Karpuchin, Isajev, Borodkin (C), Želdakov – Enlund, Polygalov, Thomas – Kravcov, Šarov, Glinkin – Peňkovskij, Rybakov, Kokujov – Bergström, Dugin, Šolochov – Jerofejev.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, I. Višněvskij, Ljamin (C), Jegoršev, Mamkin, Trjamkin, Valitov – Dawes, S. Da Costa, Golyšev – A. Garejev, Litovčenko, Sexton – Krikunov, Kučerjavenko, Denis Kazionov – Česalin, Torčeňuk, Obidin – Rassejkin.

HC Viťaz Moskevská oblast - CSKA Moskva 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 24:35 Švec-Rogovoj (Makejev, P. Černov) - 03:44 Grigorenko, 09:37 Kaprizov (Světlakov, Grigorenko), 39:18 Grigorenko (Vey, Kaprizov). Rozhodčí: Vasiljev, Ščeňov – Sadovnikov, Sivov. Diváci: 5500.

HC Viťaz Moskevská oblast Samonov (11. Ortio) – Jevsejenkov (C), Stasenko, Mozík, Katičev, S. Romanov, Golovkov, Kožemjakin – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Stoljarov – Řepík, P. Černov, Potěchin – A. Ševčenko, N. Komarov, Kokarev – Gončarov.

CSKA Moskva I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), Dahlbeck, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko, A. Romanov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Mamin, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Šalunov, Hansen – Tělegin, Světlakov, Slepyšev.

Spartak Moskva - SKA Petrohrad 2:3P (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 55:15 Kulik (Zubov, Karsums), 55:36 Lisin (Zubov) - 25:21 Jakupov (Koskiranta, Karpov), 49:26 Tokranov (S. Plotnikov, N. Gusev), 64:17 Rundblad (Jakupov). Rozhodčí: Akuzovsky, Gamelej – Kučava, Novikov.

Spartak Moskva J. Hudáček (Bespalov) – Kalinin (C), Gončarov (A), Kulik, D. Višněvskij, A. Osipov, Dyblenko, Grigorjev, Trišin – Lisin, Zubov (A), Karsums – Leščenko, R. Hanzl, Fjodorov – Chochlačov, Zlobin, Talalujev – Šaškov, Černych, Kotljarevskij.

SKA Petrohrad Hellberg (Melničuk) – Hersley (A), Gavrikov (A), A. Bělov (C), Chafizullin, Rundblad, Tokranov, Zub – S. Plotnikov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Kuzmenko – Jakupov, Koskiranta, Karpov – Kablukov, M. Malcev, V. Tichonov – Ivan Morozov.

Torpedo Nižnij Novgorod - Barys Astana 5:4P (0:3, 2:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Branky: 30:51 Volčenkov (Aljajev), 36:49 Varnakov (Barancev, Galuzin), 57:32 Žafjarov (Barancev, Varnakov), 58:39 Paršin (Holm, Calof), 95:14 Galuzin (Holm) - 07:16 Cormier (Michajlis), 14:10 Akolzin (Sagadejev, Asetov), 16:43 Frattin, 49:06 Valk (Bochenski, Frattin). Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Goljak, Nikolajev.

Torpedo Nižnij Novgorod Brust (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Holm, Nazarevič, Volčenkov, Aljajev, Rodionyčev – Žafjarov, Galuzin, Paršin – Calof, Miele, Sabolič – Šenfeld, D. Sjomin, Varnakov – Verjajev, Makarenko, Urakov – Smolin.

Barys Astana Hrachovina (H. Karlsson) – Makljukov, Svedberg, Orechov, Dietz (A), Polochov, Blacker, Lipin – Bochenski (C), Valk, Frattin – Michajlis, Cormier (A), A. Petersson – Ševčenko, Boyd, R. Starčenko – Akolzin, Sagadejev, Asetov – Grenc.