Jakub Matai z týmu Lev Praha (vlevo) a Niclas Bergfors z Vladivostoku.

Jakub Matai z týmu Lev Praha (vlevo) a Niclas Bergfors z Vladivostoku. | foto: ČTK

Hokejovému Lvu se v KHL daří, doma porazil i nováčka z Vladivostoku

• 22
Lev Praha sbírá v Kontinentální hokejové lize vítězství a dere se do popředí Západní konference. Český klub ve středu na domácím ledě navázal na pondělní výhru nad Novokuzněckem a porazil Vladivostok 4:1. Lev dal dva góly v přesilovce.

Do sestavy domácích se dostal oproti minulému utkání útočníci Dominik Pacovský, chyběli naopak reprezentační obránce Jakub Nakládal a kvůli lehčímu zranění také nejproduktivnější hráč týmu Jiří Sekáč.

Lvi zahájili náporem a na rozdíl od pondělka se tentokrát brzo gólově prosadili. Ve 2. minutě využil přesilovku Švéd Martin Thörnberg, když dorážel puk po nahození finského obránce Mäenepääho.

Domácí sice měli převahu, třeba Michal Řepík byl blízko gólu, ale hosté vyrovnali. Zmatky v obraně Lva využil v 15. minutě německý útočník Felix Schütz, který prostřelil brankáře Vehanena.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Lev měl přesilovku a dal druhý gól - Azevedo poslal od levého mantinelu puk po ledě před brankoviště, kde ho tečoval David Ullström. Kotouč nakonec doklouzal pod gólmanem Ivannikovem za čáru.

Český tým byl střelecky aktivnější, ovšem do žádných velkých šancích se hráči Lva nedostávali.

Kuriózní situaci viděli diváci na začátku 37. minuty. Rozhodčí signalizoval vyloučení, Lev měl výhodu a když se hosté dotkli kotouče, sudí správně vyloučil. K údivu všech však Schütz dostal za nesportovní chování desetiminutový trest, takže domácí přesilovku nehráli. Neobvyklý moment však byl v souladu s pravidly.

Přesto se domácí prosadili ještě do přestávky potřetí. Řepík na pravé straně napřáhl a střelou nad beton překonal Ivannikova.

Ve třetí třetině Lvi dál utkání kontrolovali, ubránili se oslabení a sami ohrožovali bránu Vladivostoku. Z náporu padl ještě jeden gól, před bránou se prosadil Justin Azevedo. Pražský klub si tak do tabulky připsal další tři body a upevnili si třetí místo v konferenci. Dalším soupeřem Lva bude v pátek Amur Chabarovsk.

Hlasy trenérů

Kari Jalonen (Lev): "Odehráli jsme dobrý zápas. Všichni hráči hráli jako jeden muž. Podali jsme kvalitní výkon z pohledu obrany i při hře pět na pět a vynikající v přesilových hrách. Spolehlivý byl i brankář Vehanen, který zlikvidoval několik šancí soupeře. Získali jsme tři důležité body."
Sergej Světlov (Admiral): "Lev vyhrál zaslouženě. Rozhodly přesilové hry, ve kterých jsme inkasovali prakticky tři branky."

Lev Praha - Vladivostok 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Thörnberg (Mäenpää, Oystrick), 25. Ullström (Azevedo, Novotný), 39. Řepík (Vrána, Mäenpää), 57. Azevedo (Ullström, Ševc) - 15. Schütz (Gynge, Antropov). Rozhodčí: Olenin, Buturlin - Sadovnikov, Sivov. Vyloučení: 3:5, navíc Schütz (Vladivostok) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3963.

Lev Praha: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, Gragnani - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Ridderwall - Řepík, Vrána, Birner - Matai, Kapanen, Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.
Vladivostok: Ivannikov - Pyett, Vorobjov, Commodore, Těrnavskij, Antropov, Osipov, Zemčjonok, Naumenkov - Bocharov, Zubov, Hodgman - Gračjov, Nikitěnko, Ugarov - Gynge, Schütz, Bergfors - Bortnikov, Drugov, Barbašev. Trenér: Sergej Světlov.