Švédský útočník  Nicklas Danielsson (vpravo) se dresu Lva Praha uvedl výtečně.

Švédský útočník Nicklas Danielsson (vpravo) se dresu Lva Praha uvedl výtečně. Dvěma góly a dvěma asistencemi. V tonto okamžiku ho zastavuje Denis Chlystov z Ufy. | foto: Kateřina Šulová, ČTK

Pražský Lev opět prohrál, v Chanty-Mansijsku ztratil dvougólový náskok

• 7
Hokejisté Lva Praha si z ledu ruského Chanty-Mansijsku odvážejí porážku 2:4, když ztratili vedení 2:0. Českému celku se komplikuje cesta do play-off Kontinentální ligy, počtvrté za sebou nebodoval a zůstává na osmém místě Západní konference jen o bod před Nižným Novgorodem a Doněckem.

V brance Lva se i přes porážky v Omsku (0:4) a v Astaně (1:5) postavil i potřetí za sebou Pöpperle. V úvodu byli i díky Rachůnkovu vyloučení aktivnější domácí, ale gólman Lva držel čistý štít. Naopak Lev svou první přesilovku v 12. minutě využil, při Bočarovově vyloučení se po Vránově přihrávce se trefil Klepiš. Nejlepší střelec Lva si připsal už 20. gól v sezoně.

V úvodu druhého dějství ujížděli Pražané v oslabení dva na jednoho, ale Vránova přihrávka na Klepiše neprošla. Lev se dočkal zvýšení ve 32. minutě, kdy při hře čtyř proti čtyřem po Birnerově vyhraném vhazování překonal Masalskise střelou od modré čáry obránce Krejčík.

Jugra se vrátila do hry ve 37. minutě, kdy se prosadil z dorážky Glazačev. Po snížení domácí ožili a Lev čelil útokům. Za hosty zahrozil ve třetím dějství nejdříve Klepiš a pak se Sýkorův tým neprosadil při trestu Buljanského. Naopak těsně před jeho vypršením fauloval Hossa a Ibragimov v přesilovce vyrovnal.

Pak šel právě Ibragimov pykat, ale Lev svůj nápor nezužitkoval. V 58. minutě Jugra výsledek otočila i za přispění českého beka Trončinského, když na konci akce byl kanonýr Skorochodov a svou 22. brankou v sezoně zařídil týmu posun na osmé místo ve Východní konferenci. Výsledek ještě dovršil 23 vteřin před koncem při power play Safronov.

"Domácí vstoupili do zápasu dobře, měli šance, ale podržel nás brankář Pöpperle. Pak se hra srovnala a my jsme dali přesilovkový gól. Ve druhé třetině jsme přidali druhý, ale těsně před druhou pauzou jsme udělali chybu v obraně a soupeř snížil," hodnotil zápas trenér Lva Václav Sýkora. "Klíčový byl nakonec gól na 3:2, kdy jsme si špatně rozebrali protihráče," doplnil k rozhodující trefě.

Lev se bude snažit napravovat ztráty nyní doma proti Dinamu Minsk, Čerepovci a Čechovu. "Věděli jsme, že to je moc důležitý zápas. Všechny duely na tomto tripu pro nás byly důležité, ale bohužel jsme v nich nezískali ani jeden bod," dodal Sýkora. Základní část totiž zakončí jeho tým čtyřmi duely venku na ledě Slovanu Bratislava, Dinama Riga, Spartaku Moskva a Donbassu Doněck.

Kontinentální hokejová liga

Chanty-Mansijsk - Lev Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
37. Glazačev (Pepeljajev, Skorochodov), 48. Ibragimov (Safronov, Děmagin), 58. Skorochodov (Glazačev, Trončinský), 60. Safronov (Krysanov) - 12. Klepiš (Vrána, Němec), 32. Krejčík (Birner). Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Koršak, Černyšjov. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 2600.

Chanty-Mansijsk: Masalskis - Pepeljajev, Grebeškov, Safronov, Ibragimov, Trončinský, Starosta, Putilov - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Krysanov, Glazačev, Děmagin - Buljanskij, Rybakov, Bočarov - Beljajev, Jacenko, Kuzmin. Trenér: Sergej Šepelev.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Lepistö, Hunkes, Krejčík, Porseland, Oystrick, Nakládal - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Novotný, Surový - Gynge, Karamnov, Sekáč - Řepík, Birner, Cipulis. Trenér: Václav Sýkora.

Další zápasy:
Barys Astana - Slovan Bratislava 2:4
Atlant Mytišči - Spartak Moskva 5:2
Dynamo Moskva - Petrohrad 1:2 (za domácí Kvapil 0+1)

14. Spartak Moskva 45 9 5 6 25 93:135 43

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.

Slovenská hokejová liga

Český hokejový obránce Jaroslav Hertl se stal novou posilou Zvolenu. Třiadvacetiletý slávistický odchovanec, který dosud působil v prvoligovém Berouně, se hned v prvním utkání v novém působišti uvedl jednou brankou a jednou asistencí při dnešní porážce Zvolenu s Trenčínem 3:4.

Hertl, který má na kontě tři extraligové starty v dresu Slavie, hrál v Berouně třetí sezonu. V tomto ročníku druhé nejvyšší soutěže zaznamenal ve 25 zápasech dvě přihrávky.

Martin - Žilina 2:1 v prodl.
Poprad - Piešťany 3:4 (za domácí Balán 0+2)
 Skalica - Nitra 4:3 po sam. nájezdech
Košice - Banská Bystrica 2:0 (čisté konto Hylák)
Zvolen - Trenčín 3:4 (J. Hertl 1+1, Výborný, Brabenec - Marosz všichni 0+1)