Šimon Hrubec v bráně Omsku

Šimon Hrubec v bráně Omsku | foto: Profimedia.cz

Hrubec pochytal všechny střely hokejistů CSKA a Omsk dělí jedna výhra od titulu

• 3
Šimon Hrubec vychytal všechny střelce CSKA Moskva v pátém utkání finálové série Kontinentální hokejové ligy a Omsk po vítězství 2:0 dělí jediná výhra od premiérového zisku Gagarinova poháru.

Český gólman na ledě vítěze základní části a obhájce titulu z roku 2019 nekapituloval po žádné z 26 střel na branku a připsal si počtvrté v letošním play off čisté konto. Za stavu 3:2 na zápasy se další duel odehraje ve středu na ledě Omsku v Balašiše.

O třetí výhře Avangardu rozhodli ve druhé třetině obránce Damir Šaripzjanov a gólem v oslabení americký útočník Reid Boucher. Hosté, kteří o titul bojují bez zraněného Jiřího Sekáče, přečkali i závěrečný tlak, při němž Brendan Leipsic trefil tyč. O vítězství už Avangard nepřišel ani při power play a Hrubec zůstal poprvé ve finále nepřekonán.

Omsk, který dosud slavil jediný titul ještě v éře ruské superligy v roce 2004, se vrátil v sérii do vedení. Finále zahájil vítězstvím, ale pak dva zápasy ztratil a nyní navázal na sobotní výhru v prodloužení.

CSKA Moskva - Avangard Omsk 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 24:23 Šaripzjanov (K. Semjonov, Kablukov), 34:23 Boucher. Rozhodčí: Olenin, Ravodin – Berseňjov, Lazarev. Diváci: 7272. Stav série: 2:3

CSKA Moskva Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Kiselevič (A), Rykov, M. Robinson (A), Blažijevskij, Čajka – Andronov (C), P. Karnauchov, Mamin – Alexandr Popov, Okulov, Loktionov – Slepyšev, Leipsic, M. Kempe – Tělegin, Sorkin, Sošnikov – Světlakov.

Avangard Omsk Hrubec (Bobkov) – Gotovec, Běreglazov, Šaripzjanov (A), Pokka, Kaski, Gončarov, Čisťakov – K. Kostin, Knight, Boucher – Kovalčuk (C), Zernov, Činachov – Chochlačov, Tolčinskij, K. Semjonov – Dědunov, N. Komarov, Gricjuk – Kablukov (A).