Šimon Hrubec v bráně Omsku

Šimon Hrubec v bráně Omsku | foto: Profimedia.cz

Hrubec dostal gól sekundu před sirénou, ale Omsk ve finále KHL vyrovnal

• 0
Hokejisté Omsku se Šimonem Hrubcem v brance zvítězili ve čtvrtfinále play off KHL nad CSKA Moskva 4:3 v prodloužení a vyrovnali stav série na 2:2. Sekundu před sirénou přišel Avangard o výhru v normální hrací době, když Mat Robinson poslal odražený puk od modré čáry na branku a překonal českého gólmana, který měl zakrytý výhled. V 66. minutě pak rozhodl Pavel Dědunov, který se trefil v oslabení.

„Hodně týmů by se položilo, kdyby dostaly gól sekundu před koncem třetiny, ale my jsme se v kabině sebrali. Ten vítězný gól v oslabení pak byl neskutečný, něco šíleného. Avangard je rozhodně jedním z nejlepších týmů, s kterými jsem za hodně dlouhou dobu pracoval,“ uvedl kanadský trenér Bob Hartley, vítěz Stanleyova poháru s Coloradem z roku 2001.

Hrubec pomohl k vítězství 33 zákroky. Zraněný útočník Jiří Sekáč Omsku stále chybí.

Pátý finálový zápas se hraje v pondělí na ledě vítěze základní části CSKA. Moskevský tým obhajuje titul z roku 2019, kdy ve finále porazil právě Omsk hladce 4:0 na zápasy.

Avangard Omsk - CSKA Moskva 4:3P (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 23:14 Knight (K. Kostin, Boucher), 43:05 K. Kostin (Knight, Tolčinskij), 55:53 Šaripzjanov (Knight), 65:39 Dědunov (Pokka) - 09:03 Slepyšev (Leipsic), 12:11 Mamin (P. Karnauchov, Ar. Sergejev), 59:59 M. Robinson (Slepyšev, Okulov). Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Sivov, Šalagin. Diváci: 2 492. Stav série: 2:2

Avangard Omsk Hrubec (Bobkov) – Gotovec, Běreglazov, Pokka, Šaripzjanov (A), Kaski, Čisťakov, Gončarov – K. Kostin, Knight, Boucher – Kovalčuk (C), Zernov, Činachov – Tolčinskij, Chochlačov, Kablukov – Stas (A), Gricjuk, N. Komarov – Dědunov.

CSKA Moskva Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – Mamin, P. Karnauchov, Andronov (C) – Alexandr Popov, Šalunov, Okulov – Slepyšev, Loktionov, Leipsic – Sorkin, Světlakov, Tělegin – Afanasjev.