Josef Jandač

Josef Jandač | foto: Reuters

Jandač musel strávit porážku Magnitogorsku, Salák vychytal nulu

• 4
Dva dny po úspěšné premiéře v Kontinentální lize musel bývalý trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač strávit na lavičce Magnitogorsku první soutěžní porážku. Metallurg podlehl na domácím ledě Dinamu Riga 1:2. Brankář Alexandr Salák se blýskl čistým kontem proti svému bývalému týmu Novosibirsku. Ve druhém utkání za Jaroslavl se zasloužil o jednoznačné vítězství 5:0.

Lotyšská Riga vedla po gólech Brandona McMillana z první a Kristapse Sotniekse z třetí třetiny, Magnitogorsk dokázal jen snížit zásluhou Ivana Verešagina.

Bratislavský Slovan, proti němuž právě Jandačův tým minule doma uspěl (5:1), opět nezabodoval a tentokrát nedokázal v Čeljabinsku ani skórovat. Traktor v každé třetině využil jednu přesilovku, dvakrát překonal bývalého brněnského brankáře Marka Čiliaka Igor Polygalov.

Jaroslavl, český gólman i obrana s Jakubem Nakládalem si spravili chuť po nedělní nevydařené premiéře, v níž rovněž na domácím ledě podlehli 0:4 Omsku.

Salák přišel do Jaroslavle po minulé sezoně právě ze Sibiru, za který chytal tři a půl sezony. V KHL včetně play off zaznamenal 21. nulu, tentokrát mu k ní stačilo 17 zákroků. Jeho noví spoluhráči na druhé straně vypálili na branku čtyřicetkrát, dvakrát skóroval finský útočník Petri Kontiola.