Jan Kovář (vpravo) v reprezentačním dresu, ilustrační foto

Jan Kovář (vpravo) v reprezentačním dresu, ilustrační foto | foto: Reuters

Magnitogorsk dělí od finále KHL jediná výhra, Kovář asistoval

• 1
Hokejisté Magnitogorsku porazili v semifinále KHL Ufu 3:1 a už jen jedno vítězství je dělí od postupu do finále play-off. Asistencí u úvodního gólu se na výhře podílel český útočník Jan Kovář, jenž si ve vyřazovacích bojích připsal 16. bod.

Kovář stál v 6. minutě u zrodu akce, při níž Sergej Mozjakin obkroužil branku a jeho neúspěšný pokus zakončit do odkryté branky následně zakončil Viktor Antipin.

Po bezbrankové druhé třetině domácí vyrovnali hned po 18 sekundách třetí části, o osm minut později ale Alexandr Sjomin opět dostal Metallurg do vedení. Výhru pak v samém závěru pečetil gólem do prázdné branky Wojtek Wolski.

Série se nyní vrátí do Magnitogorsku. Metallurg může na domácím ledě rozhodnout o postupu do finále už ve čtvrtek.