Ruský kapitán Alexej Morozov s pohárem pro hokejové mistry světa 2009

Ruský kapitán Alexej Morozov s pohárem pro hokejové mistry světa 2009 | foto: Reuters

Kazaňský útočník Morozov vstřelil čtyři góly za 18 minut

• 1
V hokejové KHL zářil kazaňský hráč Morozov. Ruský útočník vstřelil čtyři góly za 18 minut. Z Čechů sestřelecky prosadili Rolinek a Irgl, oba pomohli svým týmům k výhrám.

Obhájci titulu z Kazaně díky Morozovově galapředstavení v závěrečné části zvítězili 7:4 v Novosibirsku, který přitom držel ještě po dvou třetinách vyrovnaný stav.

V 42. minutě se ale Morozov zapsal do střelecké listiny poprvé a sedmnáct sekund před koncem uzavřel skóre svou čtvrtou trefou.

Z českých hokejistů se dnes střelecky prosadili Tomáš Rolinek z Magnitorsku a Zbyněk Irgl z Jaroslavle. Oba pomohli svým celkům k výhrám: nejlepší tým ligy Magnitogorsk porazil moskevský Spartak 5:2, Jaroslavl zvítězila na ledě Čeljabinsku vysoko 6:1.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Nižněkamsk 2:1, Novokuzněck - Togliatti 3:1, Novosibirsk - Kazaň 4:7, Jekatěrinburg - Balašicha 3:2 po sam. nájezdech (za hosty F. Novák 0+1), Magnitogorsk - Spartak Moskva 5:2 (za domácí Rolinek 1+0), Čeljabinsk - Jaroslavl 1:6 (za hosty Irgl 1+0).

Finská liga

Blues Espoo - Kärpät Oulu 1:2, IFK Helsinky - Ässät Pori 5:1, Jyväskylä - Jokerit Helsinky 2:1, Lukko Rauma - TPS Turku 5:1 (za domácí Petružálek 1+2), SaiPa Lappeenranta - Ilves Tampere 2:3.

14. kolo:
Brynäs - Djurgaarden 3:1, Frölunda - MODO Hockey 4:2, Rögle - Linköping 1:5 (Hlaváč 1+1, Hlinka 0+2), Skelleftea - Färjestad 0:4, Södertälje - HV 71 5:3, Timra - Lulea 1:3.