Jágrův Omsk opět nedal gól, prohrál 0:1

• 10
Omsk - Hokejový Omsk s českými hráči Jaromírem Jágrem a Jaroslavem Bednářem opět nedokázal dát v semifinále ruské superligy gól a s Dynamem Moskva prohrál 0:1. Jediný gól utkání vsítil v 48. minutě dvacetiletý útočník Igor Mirnov. V celé sérii hrané na tři vítězné zápasy je tak Omsk jen krůček od vyřazení.

Od druhého semifinále na ledě Dynama, v němž Avangard utrpěl jedenáctigólový debakl, se však středeční duel velmi lišil. Zatímco v pondělí nasázeli vítězové základní části obhájcům titulu hned v první třetině šest branek, nyní se dočkali fanoušci zásahu až v závěru.

Do té doby Norm Maracle v brance Omsku i Vitalij Jeremejev na druhé straně všem pokusům úspěšně odolávali.

Také trestů bylo oproti předchozímu zápasu velmi málo. Závěr první třetiny proseděli na trestné lavici Jágr a Skopincev, kteří se pustili do souboje. V dalším průběhu měli početní výhodu třikrát už jen domácí, ale žádnou nevyužili.

Omsk se pokusí semifinálovou bitvu prodloužit ve čtvrtek, kdy se bude hrát opět na jeho ledě. "Věřili jsme, že dnes zvítězíme, ale bylo vidět, že soupeřovy čtyři řady mají více sil," řekl domácí trenér Valerij Bělousov.

"Už od druhé třetiny bylo jasné, že nejspíš vyhraje ten tým, který dá první gól," prohlásil kouč vítězů Vladimir Krikunov.

Jako první se už ve středu do finále probojovala Lada Togliatti. Ta zvládla i třetí utkání v Jaroslavli a po dvou domácích výhrách zvítězila na soupeřově ledě 2:1. Hosté už v polovině zápasu vedli 2:0, trefili se Kozlov a Zubrus, za Jaroslavl pak už jen snížil Koroljov.

Výsledky - semifinále:
Omsk - Dynamo Moskva 0:1, stav série 1:2.
Jaroslavl - Togliatti 1:2, konečný stav série 0:3.

NĚMECKO

Český obránce Jakub Ficenec si s hokejisty Ingolstadtu zahraje semifinále německé ligy. V rozhodujícím sedmém zápasu dnes Ingolstadt zvítězil na ledě Kolína nad Rýnem 5:2 a v pátek zahájí sérii s berlínskými Eisbären.
S nejvyšší soutěží se po deseti letech loučí Kassel s dalším českým bekem Petrem Macholdou, neboť Huskies prohráli sérii s Wolfsburgem 3:4. V rozhodujícím zápasu zajistili Wolfsburgu záchranu slovenští hráči: Ivan Čiernik vstřelil dva góly, třetí branku přidal Ladislav Karabín.

Výsledky:
Čtvrtfinále - 7. zápas:
Kolín nad Rýnem - Ingostadt 2:5 - konečný stav série 3:4.
O udržení - 7. zápas:
Wolfsburg - Kassel 3:2 - konečný stav série 4:3.

ŠVÉDSKO

Hokejistům Skelleftey a Leksandu patří v polovině baráže dvě postupová místa do nejvyšší švédské soutěže Elitserien. Hráči celku Skelleftea porazili 4:0 svého druholigového soupeře Oskarshamn, Leksand vyhrál v zápasu mezi dvěma účastníky první ligy nad Brynäsem 5:2.