Jaromír Jágr v dresu Omsku.

Jaromír Jágr v dresu Omsku. | foto: Profimedia.cz

Jágr vstřelil v KHL desátý gól sezony, Hudler se trefil hned dvakrát

• 4
Český útočník Jaromír Jágr pomohl desátým gólem v sezoně k výhře Omsku v Kontinentální hokejové lize nad Novokuzněckem 2:1. V čele tabulky střelců unikl krajanovi Pavlu Brendlovi, s kterým se dosud dělil o vedení. Ještě více se dařilo Jiřímu Hudlerovi, který přispěl dvěma góly k vítězství Dynama Moskva 5:2 na ledě vedoucího týmu soutěže Magnitogorsku.

Jágr v 49. minutě vyrovnal na 1:1 a zahájil obrat, který zajistil Avangardu už čtvrtou výhru za sebou. V Černyševově divizi se Omsk dotáhl s 25 body z 13 utkání na vedoucí Ufu.

Omsk prohrával od sedmé minuty, kdy se o po přihrávce Miloslava Hořavy trefil Albert Višňjakov. Avangard měl převahu a vyrovnání se dočkal 11 minut před koncem, kdy po asistenci Jakuba Klepiše prostřelil Jágr z pravé strany gólmana Sergeje Bobrovského. Obrat dokonal v 53. minutě při Hořavově vyloučení Eric Perrin.

Hudler v úvodu druhé třetiny poslal Dynamo do vedení 2:1. Ve 49. minutě přidal druhou trefu, když po necelých dvou minutách odpověděl na zásah Tomáše Rolinka, který snížil na 2:3. Hudler má na kontě sedm gólů, Rolinek dal v sezoně o jednu branku méně.

Českou hvězdu měl také zápas Čerepovec - Togliatti, v němž o výhře domácích 3:2 v rozstřelu rozhodl svým samostatným nájezdem Josef Straka. Nejproduktivnější hráč Severstalu předtím svým šestým gólem v sezoně vyrovnal ve druhé třetině na 1:1.

Gólman Dinama Riga Martin Prusek začal utkání v Čeljabinsku na střídačce, ale do hry se dostal už po jedenácti minutách. Jeho kolega Edgar Masalskis inkasoval během necelých čtyř minut tři góly a byl střídán. Prusek pak dlouho odolával a přispěl k obratu skóre na 4:3, během kterého vyměnili brankáře také domácí. Překonal ho až v 38. minutě Ravil Gusmanov, jenž poslal zápas do prodloužení a následného rozstřelu, v němž získal bod navíc Čeljabinsk.

Do čela KHL se o bod před Magnitogorsk dostal Petrohrad, který porazil 4:3 po samostatných nájezdech obhájce titulu Kazaň. Domácím hrozila druhá porážka v normální hrací době v sezoně, kterou odvrátil v čase 59:59 Maxim Sušinskij, když po asistenci Petra Čajánka vyrovnal na 3:3. V rozstřelu mohl rozhodnout i Čajánek, ale trefil horní tyčku. Vítězství nakonec zajistil Petrohradu opět Sušinskij.

Výsledky:
Omsk - Novokuzněck 2:1 (Jágr 1+0, Klepiš 0+1 - Hořava 0+1), Jekatěrinburg - Dinamo Minsk 1:3, Magnitogorsk - Dynamo Moskva 2:5 (Rolinek 1+0 - Hudler 2+0), Čeljabinsk - Dinamo Riga 5:4 po sam. nájezdech, Čerepovec - Togliatti 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Straka 1+0 a rozhodující nájezd), Atlant Mytišči - Nižněkamsk 3:2, Petrohrad - Kazaň 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Čajánek 0+1).