Jaromír Jágr oslavuje vstřelení branky.

Jaromír Jágr oslavuje vstřelení branky. | foto: Jan Zátorský, MAFRA

Jágr v Omsku jede, vstřelil už druhý hattrick v sezoně a vede tabulku střelců

• 32
Začátek sezony v Kontinentální hokejové lize zastihl ve výborné formě Jaromíra Jágra. V dresu Omsku vstřelil už druhý hattrick. K výhře svého týmu 6:3 nad Astanou navíc přispěl i jednou asistencí. Na dva góly mu nahrál Jakub Klepiš. Jágr se dostal do vedení v tabulce střelců.

Jágr se v této sezoně radoval z hattricku už 14. září na ledě Dinama Riga.

Po 11 zápasech má na kontě devět gólů a čtyři asistence, je nejlepším střelcem soutěže a jen o bod druhý v kanadském bodování za Švédem Mattiasem Weinhandlem z Dynama Moskva.

Omsku se Jágrovým přičiněním podařilo odčinit s rivalem z Černyševovy divize prohru 0:1 z úvodního zápasu sezony. Jágr otevřel skóre ve 12. minutě, kdy využil přesilovku, hosté ale dokázali v úvodu druhého dějství vyrovnat.

Sedmatřicetiletá legenda českého hokeje uklidnila domácí tým znovu ve 42. minutě, kdy zvýšila na 4:2. Skóre zápasu Jágr uzavřel dvě minuty před koncem další přesilovkovou kombinací s Klepišem.