Ilves a Jyväskylä mají blíže do čtvrtfinále

Helsinky - Hokejisté Ilvesu Tampere a Jyväskylä mají blíž do čtvrtfinále finské ligy. Oba celky vyhrály první zápasy play off o dva góly - Ilves zdolal Ässät Pori 3:1, Jyväskylä porazil Tapparu Tampere 6:4. Tappara prohrávala v 25. minutě už o pět gólů, na průběžných 2:5 snížil český obránce Robert Kántor.

Odvety se budou hrát na ledě dnešních hostů v pondělí. Ve čtvrtfinále už jsou mistrovský Kärpät Oulu, Jokerit Helsinky, Hämeenlinna, TPS Turku, IFK Helsinky a Lukko Rauma.

Play off - 1. kolo:  Ilves Tampere - Ässät Pori 3:1 (za domácí Štefan 0+1) - stav série 1:0, Jyväskylä - Tappara Tampere 6:4 (za hosty Kántor 1+0) - stav série 1:0.

SLOVENSKO
Hokejisté Zvolena a Slovanu Bratislava splnili roli favoritů a jako první se probojovali do semifinále slovenské extraligy. Nejlepším týmům základní části stačilo k postupu pět zápasů.

Svěřenci Miloše Říhy ze Slovanu dnes porazili 3:2 Poprad, který trénuje další český kouč Ladislav Svozil. Faith sice svým druhým gólem v 55. minutě po přihrávce Richarda Žemličky vykřesal hostům naději, ale vyrovnat se Popradu nepovedlo. Zvolen zvítězil suverénně 6:2 především díky hattricku Šechného.

Výsledky - čtvrtfinále
Zvolen - Liptovský Mikuláš 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Branky: 19., 38. a 47. Šechný, 6. Országh, 25. L. Čierny, 57. Plavucha - 26. Fatyka, 28. Vorobel. Rozhodčí: Országh - Gajan, Grečko. Vyloučení: 8:5, navíc Klepáč (Zvolen) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2458. Konečný stav série: 4:1.

Slovan Bratislava - Poprad 3:2 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Cíger, 32. Dornič, 52. Kapuš - 33. a 55. Faith. Rozhodčí: Lauff - Halecký, Bulko. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 6784. Konečný stav série: 4:1.

ŠVÉDSKO
Hokejisté MoDo si vybojovali i bez nejlepšího hráče Petera Forsberga ve švédské lize pokračování čtvrtfinálové série s Färjestadem. Na jeho ledě dnes vyhráli 1:0
a v pátém vzájemném duelu získali druhý bod.  Forsberg se dává dohromady po otřesu mozku, strůjce zákroku Peter Nordström dnes dostal trest na dva zápasy. V semifinále švédské ligy je zatím jen Frölunda.

Čtvrtfinále - 5. zápasy:  Linköping - Södertälje 1:2 - stav série 2:3, Timra -
Djurgaarden 3:1 - stav série 2:3, Färjestad - MoDo Hockey 0:1 - stav série 3:2.

ŠVÝCARSKO
Hokejisté Davosu vstoupili do semifinále švýcarské ligy těsnou výhrou 2:1 nad Bernem, který obhajuje titul. Oba góly vítězného týmu, za který nastoupil i Josef Marha, dal finský útočník Niklas Hagman.

V poslední minutě se strhla na ledě hromadná bitka, po níž bylo vyloučeno pět hráčů na obou stranách. Na výsledku se však už nic nezměnilo. Ve druhém zápase Curych nevyužil domácího prostředí a podlehl 1:3 Zugu.

Výsledky - semifinále:  Davos - Bern 2:1 - stav série 1:0, Curych - Zug 1:3 - stav